Niski poziom stanów średnich

  • 28.01.2020, 10:06
  • red.
Niski poziom stanów średnich
Związek Powiatów Polskich od kilkunastu lat prowadzi ranking samorządów. To chyba najbarbardziej zobiektywizowany obraz samorządoności powiatowej w Polsce. Udział w nim jest nieodpłatny, a aocena opiera się na kilku ważnych i obiektywnych kryteriach. Laureaci typowani są w podziale na: powiaty do 60 tys. mieszkańców; powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców; powiaty powyżej 120 tys. Tomaszowski oczywiście mieści się w tej drugiej kategorii. Notowanych jest w niej 30 jednostek. Najlepsza (powiat ostródzki) uzyskała ponad 60 tysięcy punktów. Powiat Tomaszowski z o połowę gorszym wynikiem znalazł się na pozycji 16. Po kilku latach awansu i pozycji 8 w 2012 roku, kolejne lata przynoszą obniżenie notowań. Co ciekawe obecnego lidera dzieliła od nas tylko jedna pozycja.

Eksperci Zwizku Powiatów Polskich  oceniają jednostki samorządowe samorządy według kryteriów ujętych w dziesięciu grupach tematycznych. Wśród nich znajdują się: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania JST; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa; działania promocyjne. Ranking jest aktualizowany na bieżąco w trybie on-line i trwa przez cały rok. Lider na koniec roku otrzymuje prestiżowy tytuł: „Dobry Polski Samorząd”.

Powiat tomaszowski w kolejnycn latach znajdował się na pozycjach:

2014 - 12

2015 - 10

2016 - 14

2017 - 16

2018 - 17

2019 - 16

Co ciekawe w ostatnich latach liderzy rankingu znajdujący się w pierwszej piątce zmieniają się tylko nieznacznie. Biorąc pod uwagę kryteria oceny oraz brak działań promocyjnych i prorozwojowych kolejne lata mogą być dla nas jeszcze słabsze. 

 

red.

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (28)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

No wiarygodne dane :))
No wiarygodne dane :)) 28.01.2020, 14:37
Przejrzyjcie kto zasiada w tym calym ZPP, zrozumiecie dlaczego ranking wyglada tak, a nie inaczej.

To jest tak jak z uczelniami kiedys we Wprost. Kto zamowil wieksza rekalme, ten byl wyzej.
Ona
Ona 30.01.2020, 18:41
Złej baletnicy przeszkadza rąbek u spódnicy. Jak jest nie po naszemu, to trzeba koniecznie obwinić grono oceniające.
Ostateczne jury
Ostateczne jury 30.01.2020, 18:47
Masz racje. Zawsze śmieszą mnie te narzekania na społeczeństwo po wyborach.
J.P.
J.P. 28.01.2020, 13:53
Starosta chwali się zespołem budynków po byłej budowlance, zrewitalizowanych w większości ze środków unijnych. Odnalazłem projekt rewitalizacji na który uzyskano te środki. W projekcie tym ujęty jest główny i zarazem największy budynek po byłej szkole. Rewitalizacja została zakończona, natomiast ten obiekt pozostał taki jaki był, czyli w stanie dewastacji ... może jestem w błędzie ale coś się mi nie zgadza. Mieszkam poza granicą kraju, może ktoś wie więcej na ten temat i mi wyjaśni tą rozbieżność.
Wszystko ma swoje konsekwencje
Wszystko ma swoje konsekwencje 28.01.2020, 15:16
Dewastacji to nie. To jest po prostu stary, uzywany budynek. Wszystko od razu podkrecane w tych opisach przeciwko ludziom i w domysle zawsze tym najslabszym z roboticzych rodzin.

Ktos tam dewastowal? Brzzka rosla na dachu, po prostu nie zamiatane bylo dluzej.

Sprzataj u Angola lub Nimca, nasza rzeczywistosc nie powinna cie juz intersowac. Sam sie z niej wypisales.

Sprobuj sie pomadrowac tam gdzie placisz teraz podatki. Zobaczysz jak cie "polaczku" sprowadza do parteru. Czescia tamtego spoleczenstwa nie jewtes, swiadczysz jedynie na jego rzecz uslugi.

No i naszego juz tez nie... Nie wiem co ci poradzic, sam zdecyeowales. Dozgonny parobku.
!
! 28.01.2020, 15:03
Przyjedź i sprawdź... dopiero coś pisz, a nie wróżysz z kart, czy też sam tworzysz rzeczywistość.
Kibic
Kibic 28.01.2020, 13:19
Jeszcze ciekawiej wyglądają szczegóły punktacji powiatu pod linkiem:

http://ranking.zpp.pl/index.ph…

40 z 63 kategorii zostało tylko wypełnionych.
Brawo zwłaszcza dla ochrony zdrowia, dwa piękne okrągłe zera w pozycji 31 i 34 :)
Prócz tego zera zalicza informatyzacja, strona internetowa, elektroniczny obieg dokumentów, certyfikaty i wiele innych.
t
t 28.01.2020, 15:38
Informacja UM Pl. Kościuszki brak nowych materiałów promocyjnych z miasta i powiatu. Strona internetowa UM bez herbu (czy urzędnicy się go wstydzą, a może nastąpiła już zmiana herbu).
Informacja powiatu w budynku na 2 piętrze (trudno trafić) nowych materiałów promocyjnych brak.
dzięki mocne
dzięki mocne 28.01.2020, 19:54
W tym rankingu takie rzeczy są ocenianie? No naprawdę tym bardziej, to są dane którymi warto się przejmować :)))

Mistrzostwa Świata – chyba pierwszy raz w historii. Nawet korespondentka od Nimców z publicznej ZDF była a nie lubią nas ostatnio za wygraną przymusowego robotnika Karaola Tenbderę przeciwko stacji za zniesławienie Narodu Polskiego, nawet ta korespndantka dała zdjątko na swoim Instagramie.
Czyli jednak pani Niemka, bardziej pozytywnie postrzega miasteczko, niż co poniektórzy jego mieszkańcy.

Trzeba przyznać, że nawet apetyczna 40stka, chociaż po widokach ze smogowego miasteczka gdzie na pierwszy rzut oka 90 % kobiet ma nadwagę 30 kg +, biorę pod uwagę, że wszystko inne może mi się podobać.

Ale wracając, serio brak herbu na stronie internetowej jest punktowany w tym rankingu? Totalsów już oślepia antyPiSowski obłęd do tego stopnia?

Jeśli już coś w tym obszarze liczyć, to jakieś miejsca noclegowe, możliwość dojazdu z większych miast itd. Statystyki też pewnie byłby o poziimie wykształcenia. Przynajmniej zatrudnionych.

Brak herbu na stronie internetowej UM... mocne :))))
Czytanie nie boli
Czytanie nie boli 30.01.2020, 06:44
Brak herbu nie wpływa na ocenę, ale brak loga zpp na stronie już tak
@Czytane nie boli – to prawda
@Czytane nie boli – to prawda 30.01.2020, 18:49
było o herbie
Korespondentka niemieckiej telewizji publicznej ZDF na Arenie Lodowej…
Korespondentka niemieckiej telewizji publicznej ZDF na Arenie Lodowej TM 28.01.2020, 20:02
Pani z ZDF nazywa się Annika Zimmermann.

Zdjęcie można odszukać albo po jej instagramie, albo klikajac #ArenaLodowa na Instagramie.

Czy do zainteresowania Nimców mamy podchodzić na kolanach tak jak przed laty za rządów Kaszuby z dziadkiem z Whermachtu?

Oczywiście, że nie, ale:
1. Zawsze miło
2. Uznali imprezę na tyle ważną, by wysłać korespondentkę, pewnie z operatorem. A można zawsze coś takiego dać z materiałów agencyjnych w 30 sekundowym flaszu. Tym bardziej, że chyba ich zawodnicy tam nie odnieśli żadnych sukcesów.

Ale brak herbu punktowany. Jaja :))
?
? 28.01.2020, 21:13
Apetyczna 30stka. 10 lat sie machnalem. No to skoro 30tla, to widac tez w smogu, mieszka, a ze sportem sie zajmuje to regularnie tylkiem na jakims fitnesie tez prywatnie kreci i dlatego gruba nie jest. Ale skora jak na trzydziestke juz przypalona.

Jako regularny palacz od 20 lat, nie mam tak ciemnej cery. Zwykle maloprzetworzone polskie zarcie (czyli rozne czesci swini + ogorek kiszony + oczywiscie kupa ziamniakow)
Umre pewnie na serce, ale nie z takim przypalonym nie wiadomo wlasciwie od czego, ryjem jak eco-slow-foodowcy, co to tylko salatka z marketu i lotry jakiegos chemicznego syfu pod nazwa izotonik, woda zdrowotna ze szczytow Himalajow + jakos lisc na twarz na noc. A efekt kocmolucha jak jest tak jest :)) Co? Ta niemra niema hajsu by nie byc taka spalona? W Polsce Cyganki maja troche ciemniejsza cere.
Koniec nudnych żakietow i worów?
Koniec nudnych żakietow i worów? 28.01.2020, 21:42
Niby tylko fachowosc,, merytorycznosc i unikanie seksizmu, ale pani Zimermann sama cycki wypycha kiedy tylko moze.

Wrzuccie w Google jej nazwisko i przejrzucie nawet pobieznie grafiki.
To o czyms swiadczy. Na PR zwrwca uwage - widac po stronie www, Instagramie, wiec w sieci wisza zdjecia te ktore jej nie przeszkadzaja. Ale na Instagramie to samo. Swieci a to kolanem, a to cycuszkiem. Nawet jak na 40stke, jak wczesniej myslalem, calkiem calkiem.

Ale o czym innym chce napisac, otoz wracaja kobiety na zachodzie do -przynajmniej - zaznaczania swojej atrakcyjnosci seksualnej. Nawet jakies szkielety wkladaja na premoery filmow, gezie przeciez wiedza ze beda fotogrqfowane, seksowne sukienki na ramiaczka. Przez 10-20 lat tego sie unikalo.

W tych kontynentalnych mediach, bo Brytyjki byly nadal "tradycyjne" czyli na wpol rozebrane mimo temeperatury -1 czy w okolicach zera. Ale Niemry, Skandynawki, zaslanialy niemal wszystko. Tak na pewno od lat 90-tych. "Ze to im - kobietom uwlacza, ze ktos sobie konia zwali na ich zdjeciu na monitorze" No tak bylo.

Prezenterki albo wystepowaly albo tylko w nudnych zakietach, albo co bardziej wojujace w worach na ziemniaki. Zwykle wlasnmie zielonych. Jakis falbanek jedynie przy dziurze na szyje :(

Tutaj pani Annice widac zalezy na zalezieniu - przynajmniej - reproduktora.
Zmieniaja sie obyczaje, widac to golym okiem. Samotmosc widocznie ja przeraza.
?
? 28.01.2020, 14:38
Ile ty masz tych nickow tutaj? Liste masz nad biurkiem, czy wszystkie pamietasz?
Mieszkaniec
Mieszkaniec 28.01.2020, 12:44
Racja wyniki będą jeszcze słabsze, promocji powiatu nie ma żadnej... gminy i miasto promują się same to i są nagrody. Brawo promocja w Urzędzie Miasta.
m
m 29.01.2020, 13:05
Kiedyś nie tak dawno temu urzędnicy oświadczyli publicznie, że w mieście i powiecie "Zabytków niema".
m
m 28.01.2020, 15:33
W naszym wydaniu promocja Miasta i powiatu polega jedynie na braniu udziału w wydarzeniach tylko lokalnych.
Żeby promować miasto i powiat to trzeba wydawać nowe materiały promocyjne (przewodniki, foldery, gadżety i inne), dbać o zabytki (oznaczenie, remonty), turystykę (przed muzeum brak parkingu dla autokarów).
Osoby delegowane na branie udziału w Targach Turystycznych powinny uczyć się i wykorzystać na naszym gruncie przygotowanie promocji w jaki sposób promują się miasta, powiaty, gminy, wioski.
@m
@m 28.01.2020, 20:14
Rzeczywiscie, bo powinni latać po świecie jak ta wariatka z Łodzi której po latach i mimo oczywistych różnic w skali miast i ich potencjałach, nic z tego nie przychodzi. Tomaszów w kontekście turystycznym to jest strata każdego grosza. Po prostu nie mamy warunków naturalnych, ani nawet predyspozycji by coś eksponować. Nie ma to nie ma. Ja robiłem ostatnio zdjęcia tych drogowskazów niebieskich. Tych takich na chodnikach. Atrakcje turystyczne: Starostwo, Urząd Miasta, Szpital, Muzeum (z wypchanym dzikiem), no proszę was...

Nasi nie muszą jeździć nigdzie moim zdaniem, byle mieli dobre układy z wirchuszką w PiSie bo z tego jest kasa.

Ciepłym moczem lać na taką pustą krytykę. Miasteczko – nie oszukujmy się – jest delikatnie mówiąc średnio atrakcyjne turystycznie, przy możlwiościach transportu jakie są, mieszkajac w jakiejś Łodzi, czy Warszawie nawet za dwie trzy stówy ze smogu do smogu nie chciałbym przyjechać. Jeśli bym sie tu nie urodził, nie miał sentymentów. Ale i nawet bez smogu. Po co?

W trzy godziny pociagiem z Warszawy jesteś nad morzem. Tyrasz cały tydzień, to gdzie jedziesz do miasteczka 100 km, czy nad morze by odpocząć? To jest oczywiste. By tu chociaż jakaś głusza była jak sie promuje Podlasie. No ale znowu ...3 godziny jesteś w Hajnówce.

Estetycznie trochę ogarnąć miasto, poprostować te znaki, chociaż fasady poremontować i to wszystko jeśli chodzi o turystykę tutaj. To jest temat, tak jak najczęściej z kulturą dla panien, które nie wiedzą co z sobą zrobić, więc udają wielce zafascywnowane.
w_p
w_p 29.01.2020, 20:37
Jeśli Tomaszów przegrywa tylko z morzem i Podlasiem, to nie jest źle;-) Znam całkiem sporo znajomych, którzy bardzo chętnie lubią przyjeżdżać na weekend do rodzinnego miasta. Przy czym da się zauważyć prawidłowość, iż niechęcią do naszego regionu pałają osoby z wsi otaczających Tomaszów. Mało tego mam całkiem sporo znajomych z innych metropolii jak np. Wrocław i Warszawa, którym atrakcje Tomaszowa i okolic bardzo przypadły do gustu. Dla człowieka ze wsi zawsze większą frajdą będą zakopiańskie Krupówki, sopockie molo, wyobrażenie ,,dzikiej plaży" w Mielnie, kluby w Warszawie, ect. Podlasie jest piękne zresztą jak każdy Park Narodowy, ale nasza Puszcza Pilicka z licznymi rezerwatami i unikatową rzeką w tej części kraju, to skarb.
@w_p
@w_p 30.01.2020, 20:29
”Znam całkiem sporo znajomych, którzy bardzo chętnie lubią przyjeżdżać na weekend do RODZINNEGO miasta”

Zgadzam się i nie mam nic do dodania. Sam sobie przeczysz.
varan
varan 28.01.2020, 18:58
I co w tych materiałach promocyjnych zamieścisz ? Resztki wody w Zalewie koloru zielonego, zieloną Pilicę, Ośrodek Hodowli Żubrów.. bez Żubrów, okoliczne lasy karczowane na potęgę, Groty Nagórzyckie których "przewodnicy" robią wielką łaskę że 30 min po kupieniu biletu (jest to nagminne) zechcą pokazać kawałek tunelu wydrążonego w piaskowcu, ogromne dziury w ziemi serwowane przez kopalnie, czy może zachęcisz turystów wspaniałą jakością powietrza ? Jakby tego było mało resztki terenów pozamiejskich gdzie jeszcze można poobcować z przyrodą, władze chcą przeciąć pseudoobwodnicą.
d
d 28.01.2020, 20:02
Ciebie zamieścimy. Jesteś okazem.
Dżejsika
Dżejsika 28.01.2020, 11:53
Czyli mamy tendencję zwyżkową :-) z 10 miejsca na 16/17 ... Bravo
Jesli mozna
Jesli mozna 28.01.2020, 11:07
W Ostródzie i okolicach bardzo inwestuja Niemcy. Warmia i Mazury z niezniszczona natura to w porowananiu ze stanem ich kraju raj wypoczynkowy. Oczywiscie nie dla plebsu niemieckiego, bo ten jak kazdy lata w egzotyke, ale dla zamozniejszych Niemcow tak.

Trudno tego nie uwzledniac w ocenia powiatow.

Pozostałe