Stefan Pletschacher i Max Niedermaier pojadą w barwach Niemiec podczas European Individual Ice Speedway Championship

  • 12.02.2020, 16:16
  • Mariusz Strzepek
Stefan Pletschacher i Max Niedermaier pojadą w barwach Niemiec podczas European Individual Ice Speedway Championship
Poznaliśmy kolejne dwa nazwiska uczestników European Individual Ice Speedway Championship, którzy 21 marca 2020 roku zaprezentują się w Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim. Niemiecka federacja motocyklowa (DMSB) wysłała powołania do Stefana Pletschachera i Maxa Niedermaiera.

Pierwszy z nich jest już bardzo doświadczony na lodowych torach. Pletschacher to blisko 42-letni zawodnik, który karierę w sportach motocyklowych rozpoczynał w motocrossie. Jako nastolatek sięgnął po tytuł wicemistrza Górnej Bawarii, jednak szybko zakończył karierę w tym sporcie. Powodem była kontuzja kolana, której doznał w wyniku poważnego upadku w wieku 15 lat.

Gdy jego zdrowie uległo poprawie, dał się namówić do występu w kilku zawodach żużlowych. Wreszcie jednak ten mierzący aż 190 cm wzrostu zawodnik spróbował swoich sił w Ice Speedwayu. Ściganie na lustrzanej tafli lodu, wchodzenie z dużą prędkością pod kątem w łuki i częste dotykanie nawierzchni toru ramieniem okazało się dla niego strzałem w dziesiątkę. W zawodach zadebiutował w 1996 roku w Berlinie. Od tego czasu nie rozstaje się z dyscypliną, choć na co dzień prowadzi firmę budowlaną, co jest jego stałym źródłem dochodu. Żużel na lodzie to dla Pletschachera przede wszystkim pasja, co jednak nie przeszkadza mu w zdobywaniu tytułów Mistrza Niemiec!

Drugim niemieckim zawodnikiem, którego zobaczymy w Tomaszowie Mazowieckim będzie Maximilian Niedermaier. Talent do jazdy na lodzie odziedziczył po swoim ojcu (senior rodu nosił to samo imię i nazwisko – był drużynowym mistrzem świata w 1983 r.). Ten niespełna 32-letni zawodnik osiedlił się pod Monachium, gdzie pracuje jako rolnik, co bardzo ceni.

Jeszcze większą miłością Max pała jednak do lodowej odmiany żużla. Nie tylko z powodu osiągania ogromnych prędkości. Kocha ten sport także dlatego, że wymaga on sporego talentu do improwizacji. – Części do motocykli nie można kupić w sklepie na każdym rogu. Często trzeba je budować samemu, co również sprawia mi dużą satysfakcję – mówi Niedermaier. – Ściganie się na motocyklu po lodzie porównać mogę tylko do skoków ze spadochronem. Osiąga się podobny poziom adrenaliny – mówi Max, podobnie jak Stefan, wielokrotny Mistrz Niemiec w Ice Speedwayu. Po raz ostatni sięgnął po ten tytuł w 2018 roku.

Kibicom przypominamy o niezmiennie trwającej sprzedaży biletów online na European Individual Ice Speedway Championship. Wejściówki można nabywać na stronach internetowych:

http://bilety.speedwayevents.pl lub iseuro.com/bilety.

 

Cennik biletów:

300 zł – bilet VIP (miejsce numerowane na trybunie VIP w najlepszej części obiektu, program zawodów, wysokiej klasy catering, zestaw upominków, możliwość wejścia do parku maszyn przed i po turnieju, miejsce parkingowe).

99 zł – bilet normalny – sektor A

85 zł – bilet ulgowy* - sektor A

79 zł – bilet normalny - sektor B

65 zł – bilet ulgowy – sektor B

* - Bilet ulgowy przysługuje osobom do 18. roku życia (za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej) oraz emerytom i rencistom (za okazaniem ważnej legitymacji)

Zawody odbędą się pod patronatem europosła Ryszarda Czarneckiego, znanego promotora imprez żużlowych.

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe