Bezpiecznie w Internecie...z Trójką

  • 13.02.2020, 15:16 (aktualizacja 13.02.2020, 16:42)
  • siudzinska_lucyna
Bezpiecznie w Internecie...z Trójką
Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest w całej Europie od 2004 r. z inicjatywy Komisji Europejskiej. To okazja do podejmowania różnorodnych działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

 W Szkole Podstawowej nr 3 im. J. Piłsudskiego także  przypomniano młodym internautom o zasadach właściwego korzystania z sieci. Pan Piotr Kaniewski udostępnił na szkolnych korytarzach ciekawe materiały o tym: czym jest cyberprzemoc, jak bronić się przed internetowymi oszustami, co robić w sytuacji zagrożenia.

Krótki apel, który odbył się 13 lutego 2020 r. także stał się okazją do promowania wśród uczniów bezpiecznych zachowań w Internecie. Uczynili to siódmoklasiści, przygotowani do występu przez panią Izabelę Kowarę i pana Piotra Kaniewskiego.

Rozstrzygnięto też szkolne konkursy na najciekawszą fraszkę, mem i hasło. Dyrektor szkoły, Lucyna Siudzińska wręczyła zwycięzcom nagrody.  Podkreśliła, że najważniejsze są te prawdziwe relacje, które można stworzyć w realnym, a nie wirtualnym świecie .

siudzinska_lucyna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe