Złota Zuzanna Szczepanik z tomaszowskiej Sekcji Karate

  • 13.02.2020, 21:15 (aktualizacja 13.02.2020, 21:18)
  • Mariusz Strzepek
Złota Zuzanna Szczepanik z tomaszowskiej Sekcji Karate
Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin Carpathia Cup 2020 – 01.02.2020r. Rzeszów

Ponad ośmiuset zawodników, jedenaście  państw, kilkadziesiąt klubów, kilkanaście godzin w Hali Podpromie, mega-mocne walki i Nasz jedenastoosobowy super-team na rzeszowskich matach. Kolejna edycja Carpathi Cup 2020, jednego z największych międzynarodowych turniejów karate kontaktowego w Europie ponownie stała na bardzo wysokim poziomie

Organizatorem Turnieju jest Rzeszowski Klub Sportów Walki SYSTEM z Sensei Januszem Wiśniewskim na czele zaś sędzią głównym był Shihan Tomasz Basiak. Warto dodać, że gościem specjalnym zawodów był Sensei Maciej Mazur Wicemistrza Świata Karate Kyokushin, pamiątkowe zdjęcie i możliwość wymiany kilku zdań dla naszych zawodników było prawdziwym przeżyciem i zaszczytem. Dziękujemy i gratulujemy raz jeszcze, OSU !!!

Po pięknych walkach, podopieczni Sensei Marcina Kopczyńskiego zdobywają w sumie cztery medale na jubileuszowej dziesiątej edycji Carpathia Cup: jeden złoty  – Zuzanna Szczepanik/ tomaszowska Sekcja Karate (U 14, - 50 KG) i trzy brązowe krążki: Martyna Gasińska (U 16, - 50 KG), Katarzyna Pacho (U 16, + 65 KG)  i Mariusz Bednarek (MASTERS 35+, + 85 KG).

Ten dzień niewątpliwie należał do Zuzi, pierwsza walka to pewna wygrana przed czasem (ippon) z zawodniczką z Białorusi. Ważny pierwszy pojedynek który trochę uspokoił Zuzannę. W kolejnym pojedynku miała się spotkać z mocną zawodniczką z Ukrainy Viktoriią Zhdyniak. Był to bardzo zacięty pojedynek ale w końcówce walki, Zuzia zdobywa wazari i przechyla szalę zwycięstwa na swoją stronę. Jest finał !!!. W tej walce czeka na Zuzannę zawodniczka z Węgier Alexa Zita Bagdi i po pięknej walce sędziowie w stosunku trzy do jednego wskazują na Zuzię. MAMY ZŁOTO !!!.

Martyna Gasińska dwa piękne boje z Ukrainkami, pewnie wygrane przed czasem (ippon) i w walce o wejście do finału spotkała się ze swoja odwieczną rywalką Natalią Grześ z Jeleniogórskiego Klub OYAMA i po wyrównanym pojedynku i niejednomyślnej decyzji sędziów mogła się cieszyć z kolejnego medalu wywalczonego na tym prestiżowym Turnieju. Kasia Pacho w walce o finał spotkała się z dużo cięższą zawodniczką z Litwy i po dogrywce, również kolejny krążek, tym razem brązowy zawisł na jej szyi. Nasz MASTERS Mariusz Bednarek po połączeniu kategorii wiekowych 35+ i 45+ znalazł się wśród młodszych kolegów. Pierwszy pojedynek to pewne zwycięstwo Mariusza, zaś w walce o finał spotkał się z niepokonanym tego dnia Zenonem Klytą i tak mamy trzeci brąz !!!.

  Ponadto znakomicie reprezentowali Nasz Klub - Roksana Worach/tomaszowska Sekcja Karate , Antonina Pacho i Marcel Pietraszek/ tomaszowska Sekcja Karate  którzy znaleźli się w najlepszych ósemkach oraz troszkę dalej ale po pięknych bojach znaleźli się: Julita Kopczyńska, Patrycja Dziubałtowska/ tomaszowska Sekcja Karate, Tymon Pryczek/ tomaszowska Sekcja Karate, Paweł Krajewski i Mateusz Kubryn/ tomaszowska Sekcja Karate

Gratulacje dla całej ekipy i Sensei Marcina Kopczyńskiego za super przygotowanie swoich podopiecznych, którzy kolejny raz udowodnili, iż należą do światowej czołówki karate kyokushin w swoich kategoriach wiekowych !!!
 

Dziękujemy za bezcenne wsparcie wyjazdu firmom:
Nowostal - konstrukcje stalowe oraz PPHU Miertex

Dla Was od nas, tradycyjne - WIELKIE OSU !!!

Oto nasi wspaniali medaliści

Złote medale

Zuzanna Szczepanik / tomaszowska Sekcja Karate

Brązowe medale

Martyna Gasińska

Katarzyna Pacho

Mariusz Bednarek

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe