DMB i IV RAJD SANNA w Hufcu Inowłódz

  • 23.02.2020, 12:13 (aktualizacja 24.02.2020, 22:38)
  • akw
DMB i IV RAJD SANNA w Hufcu Inowłódz
Przyjaźń nie jest czymś spontanicznym, automatycznym, jest natomiast owocem obopólnej zgody, decyzji, życiowej postawy, otwartości. Nie staje się, ani nie pozostaje przyjaciółmi przez przypadek.

Prawdziwa harmonia jest najpiękniejszym darem wierności prawdzie, uczciwości, sprawiedliwości; jest zawsze zaskoczeniem i zadziwieniem. Tak jak światło gwiazd nie pojawia się jedynie wtedy, kiedy się je dostrzega, i nie znika, gdy zostało dostrzeżone.-to cytat jaki znalazłam w Internecie szukając natchnienia do napisania tego co działo się w Hufcu Inowłódz 22 lutego.

Najpierw biwak w Świetlicy w Konewce, gdzie spotkali się przedstawiciele 3 drużyn hufcowych „Łowcy”, „Iskra” i „Wrzos” poza realizowaniem ogólnoświatowej propozycji WAGGS druhowie zastanawiali się nad tym jak wygląda różnorodność skautowa na świecie, pisali listy do przyjaciół ale także tańczyli, grali i śpiewali. Dziękujemy tu druhowi Jarkowi Wilkowieckiemu za chęć przyjścia z gitarą i pomoc w harcerskim śpiewaniu.

Całość przegryziona racuchami z jabłkami i cukrem pudrem stanowiła tak smaczny kąsek, że wszyscy poszli spać dopiero koło 2 nad ranem.

Rano czekała wszystkich wyprawa na IV Rajd „Sanna” im Zbigniewa Godlewskiego. Dla niektórych przejście na teren zbiórki z bagażami na plecach z Konewki do Królowej Woli gdzie był start, już było wyzwaniem. Jednak po chwili przerwy i ciastkach o 11 ruszyliśmy na trasę. Z Królowej Woli przez Spałę z powrotem do Domu Ludowego. Po drodze realizowaliśmy zadania w ciekawych miejscach i poznawaliśmy postacie związane z naszymi okolicami. Trasa to w sumie było prawie 11 kilometrów. Jednak satysfakcja z tego, że nie poddaliśmy się i przeszliśmy trasę jest niewspółmierna do naszego wysiłku. Warto było.

Na zakończenie trasy ciepła herbata, ognisko, kiełbasa i wręczenie plakietek to takie ukoronowanie harcerskiego wysiłku. Przy wspólnym ogniu, posiłku więzi braterskie pomiędzy harcerzami są widoczne najlepiej.

Pozdrawiamy wszystkich harcerzy ciepło nie tylko z okazji Dnia Myśli Braterskiej

akw

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe