Zuzanna Szczepanik i Mateusz Kubryn brązowymi medalistami

  • 10.03.2020, 21:56
  • Mariusz Strzepek
Zuzanna Szczepanik i Mateusz Kubryn brązowymi medalistami
Jedenastu podopiecznych Sensei Marcina Kopczyńskiego z Rawskiego Klubu Karate Kyokushin wystartowało w Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego i Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. Organizatorem zawodów działając w porozumieniu z Komisją Kyokushin Polskiego Związku Karate był Klub Karate Kyokushin KANKU w  Chełmie. W zawodach wzięło udział 364 zawodników z 42 klubów zrzeszonych w PZK. Walki turniejowe odbywały się na trzech matach. Wszystkie kategorie były bardzo mocno obsadzone, często około dwudziestu karateków w kategorii. Oznaczało to, że należało wygrać co najmniej cztery lub pięć walk by dotrzeć do finału. 

Najlepiej z Tomaszowskiej sekcji karate zaprezentowali się  Zuzanna Szczepanik (juniorka młodsza – 50 kg) i Mateusz Kubryn (junior młodszy – 55kg) którzy stanęli na trzecim stopniu podium. Zuzia i Mateusz przeszli przez eliminacje jak burza nie dając swoim przeciwnikom szans. Szczególnie ładne zwycięstwo o wejście do strefy medalowej odnotował Mati, który podwójnym efektownym kopnięciem (ippon) na głowę wyeliminował swojego rywala. Naprawdę niewiele zabrakło by oboje znaleźli się w finałach swoich kategorii. Niemniej zostają brązowymi medalistami Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego PZK !!!.

Ponadto wspaniale walczyli Mikołaj Sitarek i Paweł Krajewski, obaj po pięknych walkach zostali zatrzymani dopiero w finałach. Mikołaj zdobył srebrny medal Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w kategorii +60 kg zaś Paweł został srebrnym medalistą kategoria junior młodszy +65 kg. Po dalszych bojach na chełmskich matach, do dwóch srebrnych i dwóch brązowych krążków kolejny brąz dorzuciła nasza niezawodna Martyna Gasińska (juniorka – 55kg)

Doskonale zaprezentowali się również nasi pozostali zawodnicy, Katarzyna Pacho i Antonina Pacho uplasowały się w najlepszych ósemkach (miejsca 4-8). Tosia wraz z Mikołajem Sitarkiem zdobyła pierwsze punkty Polskiej Federacji Sportu Młodzieżowego w tym roku. Tym razem troszkę dalej, ale po wspaniałych walkach: Julita Kopczyńska, Patrycja Dziubałtowska, Roksana Worach oraz Tymon Pryczek. Makroregion Wschodni Karate Kyokushin to kolejny raz bardzo mocny turniej. Na „naszym” Makroregionie i Mistrzostwach Młodzików jest średnio setka zawodników więcej niż na analogicznych strefowych zawodach. To pokazuje jak mocno trzeba walczyć by stanąć na podium lub wejść do najlepszej ósemki. Tym większe słowa uznania dla naszych wspaniałych fighterów  no i oczywiście dla Sensei Marcina Kopczyńskiego za znakomite przygotowanie swoich senpai !!!

 A oto nasi wspaniali medaliści:  

Zuzanna Szczepanik / Tomaszowska Sekcja Karate – brązowy medal

Mateusz Kubryn / Tomaszowska Sekcja Karate – brązowy medal

Paweł Krajewski – srebrny medal

Mikołaj Sitarek – srebrny medal

Martyna Gasińska – brązowy medal

 

Ponadto Klub godnie reprezentowali – Patrycja Dziubałtowska, Roksana Worach oraz Tymon Pryczek / Sekcja Tomaszów Mazowiecki oraz zawodnicy z Rawy Mazowieckiej – Antonina Pacho, Julita Kopczyńska i Katarzyna Pacho.

 

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

?
? 10.03.2020, 22:17
Piekna hala.
Kiedy powstala?
Czasem nie w PRLu gdy budowano dla ludzi, a nie jak w latach 1989-2015 a prywaciarze do dzis, przeciwko ludziom?

Jak to jest?

Pozostałe