Chcą trenować i nie mają gdzie

  • 08.05.2020, 23:42 (aktualizacja 08.05.2020, 23:49)
  • redakcja
Chcą trenować i nie mają gdzie
List otwarty do Prezydenta Miasta, podpisany przez przedstawicieli trzech tomaszowskich szkółek piłkarskich.

Szanowny Panie Prezydencie

W czasie pandemii COVID-19 obserwujemy liczne przejawy ludzkiej solidarności i wsparcia. Niestety ostatnie decyzje pracowników Urzędu Miasta mogą spowodować niechęć i wiele napięć wśród środowiska piłkarskiego w naszym mieście. Warto zauważyć, że do tej pory współpraca zarówno pomiędzy akademiami jak i trenerami układała się w sposób wzorowy.

W dniu 7.05.2020 r. dostaliśmy informacje, że nasze akademie nie zostały uwzględnione w harmonogramie boisk przy ul. Nowowiejskiej, w godzinach odpowiednich do treningu dzieci. A ilość godzin nam zaproponowanych nie jest w stanie zapewnić funkcjonowania w obecnych warunkach żadnemu z naszych klubów. Jest to dla nas ogromne zaskoczenie, ponieważ do tej pory wszelkie zmiany harmonogramu następowały na przełomie czerwca i lipca, czyli w przerwie między rozgrywkami i obowiązywały do 30 czerwca następnego roku. Jako stowarzyszenia sportowe zrzeszamy wspólnie ok. 320 zawodników. Podpisując umowy z rodzicami deklarujemy organizację zajęć na najbliższy rok. Usunięcie nas z harmonogramu bez wcześniejszych informacji oraz bez propozycji alternatywnego miejsca do treningu, uniemożliwia nam wywiązanie się z tej umowy.

Warto podkreślić, że korzystając z obiektów miejskich ponosimy koszty wynajmu i na dzień dzisiejszy nie mamy żadnych zaległości. Chcielibyśmy prosić o informację, dlaczego nasi trenerzy zostali pozbawieni możliwości wykonywania swojej pracy, a nasi zawodnicy możliwości rozwoju swoich umiejętności? Warto podkreślić, że w tym trudnym szczególnie dla dzieci czasie, trening dałby im chociaż namiastkę normalnego życia, jakie mieli przed pandemią. Planując budżety z wyprzedzeniem, chcielibyśmy zapytać czy planowana jest w najbliższym czasie zmiana cennika wynajmu boisk dla tomaszowskich akademii?

Jeżeli powodem usunięcia nas z obiektu jest potrzeba zapewnienia obiektów zawodnikom KS 1923 Lechii Tomaszów Mazowiecki S.A., to prosimy, aby potrzeby naszych piłkarzy również były wzięte pod uwagę przez pracowników Urzędu Miasta. Żeby ułatwić Panu wyjście z tej niezręcznej sytuacji jesteśmy w stanie zaproponować rozwiązanie na czas ograniczeń w treningach związanych z COVID-19. Skoro wszystkie obiekty przy ul. Nowowiejskiej (4 boiska) zostały przeznaczone na treningi dla zawodników Lechii, to my prosimy o przeznaczenie po 1 Kompleksie Boisk Orlik dla każdej z naszych akademii. Oczywiście każde ze stowarzyszeń będzie zobligowane do pilnowania zasad regulaminu przekazanego przez Ministerstwo Sportu. W przyszłości chcielibyśmy prosić o możliwość podpisywania umów z operatorem zarządzającym odnośnie wynajęcia boiska, umożliwi nam to pozyskanie zewnętrznych środków na funkcjonowanie akademii.

Sposób w jaki zostaliśmy potraktowani pokazuje, że nie jesteśmy traktowani przez Urząd Miasta poważnie. Mimo braku dotacji miejskich nie posiadamy żadnych zadłużeń . Prowadzimy zajęcia dla licznej grupy tomaszowskich dzieci i młodzieży. Nasi trenerzy legitymują się licencjami uprawniającymi ich do pracy z dziećmi. Posiadamy zespoły zgłoszone do rozgrywek ŁZPN, oraz występujemy w licznych turniejach zarówno ogólnopolskich jak i zagranicznych. Nasi wychowankowie są włączeni do pierwszej kadry zespołu grającego w PKO Ekstraklasie co pokazuje, że szkolenie w naszych klubach stoi na wysokim poziomie. Zależy nam na rozwoju piłki nożnej w Tomaszowie i chcemy wspólnie budować sukces tomaszowskiego sportu. Dlatego chcielibyśmy zaproponować wspólne konsultacje wszystkich tomaszowskich akademii, mające na celu poprawienie jakości szkolenia w naszym mieście i ustalenie wspólnych celów szkoleniowych. Chcielibyśmy się dowiedzieć czy Urząd Miasta planuje ustalić zasady podziału dotacji umożliwiające sprawiedliwe wsparcie ze środków miejskich dla wszystkich tomaszowskich akademii?

Mając na uwadze potrzeby naszych wychowanków i możliwość powrotu do realizowania naszych działań statutowych prosimy o jak najszybsze ustosunkowanie się do naszego pisma.

 

 

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Załączone pliki do pobrania (2)

Komentarze (61)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

T.m
T.m 20.06.2020, 16:26
Wielkie akademie nic wiecej tylko kasa sie liczy najlepiej pozabierac dzieci z wiosek niz szkolic i szczycic sie jacy my to jestesmy dobrzy. A najlepuej pracowac w 5 klubach na raz zeby sie kasa zgadzala.A w wieku 13,14 lat kopnac dziecko w *** bo my juz nie szkolimy w tym wieku,i co wtedy ?rodzic szuka nowego klubu i daj Boże znajdzi a tu kolejny problem trzeba zaplacic ekwiwalent ktorego nie wszyskich stac zeby zaplacic i jest placz.A akademia nie odpuści i czesc chlopcow po prostu przestaje grac w pilke .Moje zdanie jest takie nie masz druzyny seniorskiej nie masz akademii.
T.m
T.m 18.06.2020, 23:24
Nie masz boiska nie prowadz akademii.proste
T.m
T.m 16.05.2020, 12:24
Spokojnie zawsze jest wyjscie np.akademie przenies do innego klubu i dalej krecic biznes,barwy klubowe przywiazanie do tradycji barw klubowych sie nie liczy,To nie jest wychowanie przez sport to jest rozpieszczanie!Ja tego nie rozumiem jak mozna zakladac dresy pieciu klubow na raz !
Ja
Ja 13.05.2020, 10:46
Czytając te komentarze dochodę🤔 do następujących wniosków: leczysz się prywatnie, twoje dzieci trenują w prywatnych klubach, pracujesz u prywaciarza lub nie daj Boże na własną rękę, chcesz być społecznikiem i robić coś dla innych po godzinach swojego etatu, to JESTEŚ DARMOZJADEM, NIEROBEM, WYZYSKIWACZEM I JESZCZE INNYM, kup, zrób, zbuduj sobie wszystko SAM, a Twoje podatki, opłaty przekarzemy NASZYM bo im się należy. Naprawdę człowiek człowiekowi wilkiem, palinożercą, którzy idą po trupach aby udowodnić, że władza może wszystko aby sama się najadła razem z bliskimi im ludźmi.
To jest obraz ludzi którzy popierają działania UM w Tomaszowie Maz. i Lechii, mówiąc, że tylko oni mają prawo do MIEJSKUCH boisk, kasy i całego zaplecza sportowego, które zostało stworzone z pieniędzy ( prostaków, nierobów, wyzyskiwaczy). Powodzenia
podatnik
podatnik 13.05.2020, 11:45
czy te akademie , klubiki to ktos za darmo prowadzi ? czy mają dochód ?
Wat
Wat 13.05.2020, 11:37
stosujesz błąd myślowy, a utyskiwanie na sobą to oznaka niedojrzałości lub roszczeniowości. Oczywiście że polityka zarządzania i finasowania nie jest idealna , ale nie żądaj by każdy kto odważy się zakładać prywatny biznes , z tyłu głowy mial jakby tu jeszcze coś dostać z budżetu. Rozumiem , że jak grupa trenerów planuje powstanie " akademii - ładnie to brzmi " to z góry zakładają - MIASTO MUSI NAM DAC I UDOSTEPNIĆ. To może zapytaj nauczycieli czy wolą dawać korki w drugim pokoju ( mieszkanie 2 pokojowe - 2 dzieci ) czy woleliby dawać te korki w akademii , gdzie miasto dałoby po specjalnych cenach budynek w pełni przystosowany . Ktoś zakłada szkołkę pływacką i ma żądać by w super godzinach dawali mu wolne tory na basenie lub połowę na zumbę w wodzie ?
biznessoocer
biznessoocer 12.05.2020, 13:05
ja mam taki pomysł . Mam uprawnienia , trochę wolnego po południu, a w wekendy całkiem leżę byczkiem. Zakładam akademię, dobry jestem w fejsie , kolorowe ogłoszonka , zebranko z rodzicami i zaczynam szkolenie . Zanim kupię piłeczki, znaczniki - zbiorę kasę . Zbiorę kasę też na stroje od rodziców , jesienią na dresiki . Za wszystkie zajęcia i wyjazdy,badania i udział w turniejach każe wnosić opłaty. JEST TYLKO JEDEN PROBLEM - nie mam boiska i za które każą jako akademii płacić. WIĘC ŻĄDAM BY JE MIAŁ !!! TO MOJA DZIAŁANOŚĆ PRYWATNA JAK SKLEP CZY BUDKA Z JABŁKAMI LUB KAZDA INNA . ALE JA ŻADAM BO MI SIĘ NALEŻY , BO TE DZIECI TO PRZECIEŻ NASZE WSZYSTKIE . Zasatanawiam się tylkokto jest właścicielem karty , mimo że rodzice płacą za wszystko ?
Lu
Lu 13.05.2020, 17:46
Prawda chodzi tylko o kase
Antoni
Antoni 13.05.2020, 11:16
Ludzie to takie banalnie proste , wszystkie te byznesy typu - akademie piłkarskie, nauka pływania dla dzieci i inne powinny z góry zakładać, że jest to działalność gospodarcza. Po co takie gadanie , że to dzieci się szkoli i uczy i takie tam. Przecież pieniądze powinny iść najpierw na szkolenie w ramach programów rządowych , regionalnych czy miejskich lub lokalnych . Ale najlepiej załozyc prywatną akademie, szkołe pływania i rządać . BO JA SZKOLĘ DZIECI TO JA WYMAGAM I MI SIE NALEŻY . BO TO DLA DZIECI !!!!
Owszem dać i dawać więcej ale rozpisywać oferty i przetargi jak jest problem z wyszkoleniem czy nauczeniem dzici w ramch np programu JUZ PŁYWAM czy ZOSTAŃ DEYNĄ . Ale czy ktos kto zakłada kantor , sklepik czy salonik prasowy, też żąda od miasta specjalnych ulg lub dotacji ? Panowie trenerzy zrozumcie wreszcie ze pracując w prywatnych akademiach prowadzicie biznes . To że szkolicie dzieci to brawo , ale co ma powiedzieć muzyk ktory tez szkoli dzieci ucząc gry na instrumencie czy plastyk uczący oklejać jajka wielkanocne jakimś tam papierkiem ? W naszym kraju fajnie jest mieć stowarzyszenie , klub lub fundację albo akademię , bo zawsze można wystapić o kasę . Przywileje i benefity , dotacyjki i inne ulgi, dogodne godziny wejśc na basen , halę czy boisko i co jeszcze ........ .A w zamian ? Stowarzyszenia, kluby i akademie organizują obozy , kolonie, półkolonie - czy z tego tez nie ma dochodów ? Nawet nie pytam o zgłoszenia do Kuratorium , bo to inna kwestia. Chętnie zapoznałbym się z bilansem rocznym i sprawozdaniem finansowym takich przedsięwzieć , jaka to bieda i totalna nieopłacalność ? Czy pensje szkoleniowców i trenerów lub opiekunów na obozach są takie same jak tych , którzy pracują w klubach oraz centrach miejskich czy powiatowych czy gimnnych. Tak to ich wybór , ale jednoczesnie przywilej , że mogą korzystać w miejsc za które placi podatnik. A dlaczego podatnik ma dotować podmioty prywatne poprzez specjalne względy, niższe stawki i specjalne godziny itd? Jestem fryzjerem , strzygę ludzi , chcę dotacji i ulg bo pracuje z ludźmi i daje im komfort , lepsze samopoczucie , ładny wygląd . Ai le sie przy tym wyżalą i wygadają - jestem prawie jak psycholog. Czy jestem gorszy od trenera ?
Rodzic
Rodzic 13.05.2020, 15:50
A czy inne akademie chcą coś za darmo?! Czy dostają dotacje w wysokości kilkudziesięciu tysięcy pln?! Czy mówią/piszą że im się należy?! Nie!!!
Chcą równego traktowania w dostępności do, zaznaczam MIEJSKICH obiektów, za które i tak płacą (brak zaległości) i chcą płacić równą (czyt. taką samą dla wszystkich), rozsądną cenę!!!

W tej chwili PODATNIKU utrzymujesz tylko jedną akademie w mieście, dodatkowo rodzice tej akademi uiszczają składki (nie małe). A gdzie te pieniądze, skoro trzeba spłacić długi jakże wspaniałej spółki?

Czy inne akademie muszą wykładać większe pieniądze za korzystanie z MIEJSKICH obiektów aby spłacić długi tejże spółki? Kto chce zarobić/spłacić długi kosztem innych?!

del pierrot
del pierrot 13.05.2020, 21:41
zakładam interes - mam biznesplan, mam zaplecze, mam wszystko zapewnione , nawet ryzyko. Więc przestańcie płakać i sie użalać. To tak jakby powstał kolejny kebab lub zakład fryzjerski - do kogo pretensje ? Masz interes płać i nie marudź i nie na żadne zadłużenia tylko zgodnie z cennikiem . Kolejnośc wejść na obiekt bezdyskusyjna . To tak jakby interesom prywatym się należało coć bo mają w nazwie akademia, a klientami są dzieci . Ok to ja zakładam sklep z zabawkami i grami komputerowymi i chcę dobrej lokalizacji sklepu z ulgami albo za darmo , z parkingiem na 10 miejsc - bo to przecież sklep z towarem dzięki którym klienci - dzieci i młodzież - sie rozwijają. O czym mowa ? To przecież biznes, więc płać i nie płacz.
Spokojny
Spokojny 13.05.2020, 14:19
Sprawdz prosze w Urzędzie Skarbowym ile poszlo na pensje trenerow przez te niecale 2 lata ??? Np. w Pilicy... A o jakims dochodzie zapomnij czlowieku !!! Ile zarabiaja szkoly pływania i inne siatkarskie szkółki tez prosze SPRAWDŹ!!!
Kibic
Kibic 12.05.2020, 13:00
Czy Lechia te boiska wybudowała sobie sama? Ciekawy jestem co niektórzy będą mówili jak zmieni się władzo?
Rodzic
Rodzic 10.05.2020, 16:21
Rowne traktowanie! Jak widac w TM moze byc tylko jeden klub. Reszta won. Po artykule zaproponowano 3h na 3 kluby, w najgorszych godzinach wieczornych za jedyne 400pln za h. Ile placi Lechia?!
Trzeba twraz splacic dlugi spółki czyt. miasta! Tylko dlaczego nie robi tego Lechia?
Miasto, Prezydent- wasze podejscie do tego tematu to totalna zenada!!!
Johny
Johny 11.05.2020, 21:42
No to zamiast gadać, za budowę boiska trzeba sie brać. Prywatne Akademie to prywatne boiska. Lechia nie wygoni swoich dzieci o 17, tylko dlatego zeby inne mogły grac. Lechia jako spółka musi dbać o swój interes. To inni musza sie podporządkować. Nie masz boiska? Płać. 15 zlotych za godzinę? Sama hala to koło 100 zlotych kosztuje. Nie stac cie? Pakuj walizki, albo ogarniaj boiska
???
??? 11.05.2020, 23:53
Ale z tego co mi wiadomo wszystkie Akademie płacą regularnie kwoty, które Pan przytacza, albo coś koło tego, a i jakże za halę również. I nie mają chyba nawet złotówki zaległości. Może warto doceniać właśnie tych co becelują, a nie tych co żerują ? Albo traktować jednak wszystkich równo ?
Johny
Johny 12.05.2020, 11:14
Ale 15-20zl? Tyle to nawet nie kosztuje tor na kręgielni. 150-200 to rozumiem.
???
??? 12.05.2020, 13:53
W takim razie wszysc po tyle ? Wedle Pana propozycji ?
Johny
Johny 14.05.2020, 11:43
Wszyscy
Kibic
Kibic 10.05.2020, 14:09
Pytanie, co jest oczkiem dla Witki. Odpowiedź - Arena. Po co trenować piłkę nożną jak można zacząć trenować łyżwiarstwo. Ktoś powie żarty, no to zauważmy. Gdzie jest piłka ręczna i koszykówka. Siatkówka chłopców jeszcze trochę, siatkówka dziewcząt praktycznie koniec. Lekkoatletyka też ledwo zipie.
Rodzic
Rodzic 09.05.2020, 23:28
Ja jako rodzic, jestem poprostu rozczarowana całą tą sytuacją, szkoda że garstka ludzi decyduje o przyszłości naszych dzieci, oni tak naprawdę nie mają pojęcia że oprócz pasji, sport to ciężka praca okupiona wieloma wyrzeczeniami, podejmując tak nie przemyślane decyzje odbierają naszym dzieciom możliwości rozwoju. Żal:(
Donald Zielony
Donald Zielony 10.05.2020, 17:56
No ale wybierając prywatną akademię, taka akademia powinna mieć swoje boisko. Lechia to spółka miejska, obiekty należą do spółki więc wiadomo że akademia Lechii będzie miała pierwszeństwo w wyborze terminów zajęć. Prywatne kluby to konkurencja Lechii
???
??? 11.05.2020, 23:45
Racja, ale ale...Akademia Lechii posiada swoje boisko i chwała jej za to, ale jest to małe wydzielone boisko trawiaste na boku, a nie na sztucznym...więc może z innej beczki abstra***ąc troszkę od tematu...MZK to spółka miejska, Zakładając, że oboje mamy karty tomaszowianina, to kto komu kłania się ? Taka sytuacja.
Ciekawe
Ciekawe 11.05.2020, 18:17
Jeżeli miejska to dlaczego rodzice płacą jak w prywatnych akademiach
???
??? 11.05.2020, 10:20
A dlaczego obiekty zostały przekazane lub będą przekazane do spółki ?
Mały
Mały 10.05.2020, 21:55
Do tej pory tego śmiesznego-niezrozumiałego przywileju nie bylo !!!!
Johny
Johny 12.05.2020, 11:15
I dlatego Lechia ma długi?
Coach
Coach 11.05.2020, 12:42
Bo wreszcie ktos zaczal dbac o to, aby Lechia byla akademia 1 wyboru, a nie 3
Rodzic
Rodzic 11.05.2020, 15:59
Kiedyś może Lechia była akademią 1-szego wyboru, bo w mieście nie funkcjonowały inne akademie. Teraz pozostał syf, kiła i mogiła, kupa długów i niejasności. Kosztem akademii klub finansuje seniorów a i tak brakuje.
Przypominam że Lechia jako klub również nie posiada ŻADNEGO zaplecza sportowego.
Widocznie miasto ma pomysł- zniszczyć inne akademie, pozostawić jeden uprzywilejowany! Nie tędy droga!!!
Jot
Jot 11.05.2020, 21:37
To dziwne ze w tej Lechii co raz wiecej dzieci z innych akademii, a jak dorastają to okazuje sie ze kazda z nich nie jest im w stanie im nic zaproponowac.
Rodzic
Rodzic 09.05.2020, 22:46
Dzieci które grały w innych klubach a zarazem trenowały w Lechii dostały jasny przekaz albo lechia albo wypad tak to się zaczęło no to wypadli jest ich sporo miasto powinno udostępnić boiska dla tych dzieci przecież my rodzice zapłacimy za to ja nie chcę nic za darmo żeby jakiś krzykacz mówił że sponsoring robi mojemu dziecku wynajem boiska na Nowowiejskiej to jest dodatkowa kasa dla Lechii Panie Prezydencie można się różnić politycznie ale to są dzieci może one nas połaczą i znajdzie się sposób żeby wszyscy byli zadowoleni wierzę że będzie dobrze
Johny
Johny 10.05.2020, 17:58
To się nazywa kapitalizm. Dla Lechii wynajem boisk za 15 złoty jest znaczniej mniej opłacalny jak walka o rynek i dzieci z naboru. Jedno dziecko rocznie to 1000 złotych;; 10 dzieci - to 10 tysiecy złotych przychodu. Z wynajmu tylu nie zarobią
Pozdro
Pozdro 11.05.2020, 18:22
Na razie to oddajcie kasę a potem będziesz liczył ile lechia zarobi bo jak czas pandemi przeminie to się okaże czy rodzice będą dalej chcieli utrzymywać następnych prezesow
???
??? 11.05.2020, 10:40
"Walka o rynek i dzieci z naboru"...
Szkolenie w Lechii jest ukierunkowane na grupy A, czyli najzdolniejszych chłopców - słusznie, czy nie ich sprawa, mają taki pomysł i prawo do tego - nieliczne grupy B na pierwszych etapach służą selekcji..Ale co dalej z dziećmi, które są "odpalone" lub zniechęcone "selekcją" przez Lechię ? Czy te dzieci nie maja już prawa do rozwoju przez sport, przez piłkę ? Czyż tylko talent decyduje o sukcesie, czy może również, o ile nie przede wszystkim ciężka praca, dzięki której mogą dojść na szczyt ? Jeśli pozostałe Kluby nie mają dylematów, aby i te dzieci mogły nadal realizować swoją pasję, to źle ? To nie zasługują na sprawiedliwy dostęp do boisk dla tych dzieci ? Na równe ich traktowanie ? Na równe dofinansowanie ich szkolenia ? Itd...tyle pytań, a tak mało odp.
Coach
Coach 12.05.2020, 11:01
...a która z akademii nie jest nastawiona na Grupę A? Przecież to jest normalny tryb działania kazdej akademii w Polsce. Dzieci które odstają nie powinny trenowac z tymi które prezenrują potencjał piłkarski.
Coach
Coach 11.05.2020, 12:40
Kazda Akademia jest na to nastawiona. W TMF jest rocznik 2010 wyselekcjonowany, w Mazovii tez sa takie grupy. Ogólnie jest to założenie z góry, aby selekcjonowac,
???
??? 11.05.2020, 23:10
Założenia z góry. A znana jest Ci trenerze idea grassroots PZPN ?
Coach
Coach 12.05.2020, 11:11
Owszem. Grassroots ogólnie piłka dla wszystkich, w przypadku dzieci chodzi o to, aby przez akademie przewinelo sie jak najwiecej dzieci a kolejno selekcja mająca na celu FINALNIE wyłowić największe perełki. Teraz ja mam pytanie. Zna pan profile dzieci jakie powinny byc przyjmowane do tych akademii? Sa 4 a tylko 2 wchodzą w grę.
Coach
Coach 12.05.2020, 10:49
Grassroots piłka dla wszystkich, w przypadku najmłodszych finalnie idea ta tyczy sie tego aby wyłowić dzieci z największym potencjałem i przekazać dalej. Szkoda że rodziców o tym nie informujecie.
admin
admin 09.05.2020, 21:51
czy w Tomaszowie maz jest tylko lechia zbierająca wszystkie dofinsowania a co z pozostałymi akademiami to też tomaszowskie skarby piłkarskie
Coach
Coach 11.05.2020, 12:44
Tylko 1 Akademia z tych prywatnych spelnia spelnia jakieś standardy
???
??? 11.05.2020, 23:25
Czy można wiedzieć, którą trener poleci oprócz Lechii ?
Coach
Coach 12.05.2020, 10:55
Ja nie jestem od polecania. Polecone to listonosze roznoszą
Listonosz
Listonosz 13.05.2020, 08:46
Ja jestem listonoszem więc polecamTMF
Zainteresowana
Zainteresowana 09.05.2020, 10:36
Panie Prezydencie chyba trzeba coś z tym zrobić jak tak można traktować dzieci, rodziców a przede wszystkim trenerów tych klubów którzy swoją pracą i swoim nazwiskiem pracują i promują "Pana miasto"chyba coś nie zagrało .
Mama
Mama 10.05.2020, 18:00
ale jak? Przecież nikt nie broni dołączyć do Lechii i przepisać dziecko. Akademie prywatne to akademie prywatne.
Piłkarz
Piłkarz 11.05.2020, 18:27
Z tego bałaganu odeszliśmy rok temu jest super a w Lechii ciągle problemy niestety
???
??? 11.05.2020, 10:42
Część z tych dzieci i rodziców ma już wątpliwą przygodę z Lechią za sobą. Powinna zadać sobie Pani pytanie czemu ?
Maja
Maja 10.05.2020, 22:59
A może ktoś nie chce trenować w Lechii.
Coach
Coach 11.05.2020, 12:46
Maja to już wybór kazdego indywidualny ktora oferte szkółki dla dziecka wybierasz. To nie znaczy ze Lechia jako miejska ma teraz wspierac pozostale i tracic pieniądze
???
??? 11.05.2020, 23:16
Lechia jako miejska ma wspierać...dobre sobie !
Kibic
Kibic 10.05.2020, 21:46
Rodzice wypisują dzieci z Lechii bo tam jest straszny bałagan organizacyjny. Od roku jest to najgorzej prowadzona akademia w mieście. Gdyby z tej akademii odeszli trenerzy Jeske i Wilczyński to byłoby po akademii.Chłopaki z innych akademii robią kawał dobrej roboty. A w Lechii działacze/prezesi/dyrektorzy nie muszą sie starać. Jak coś spieprzą miasto dołoży.
Johny
Johny 11.05.2020, 12:38
Wypisują i wracaja. Dzisiaj tylko ma juniorow
???
??? 11.05.2020, 23:20
Wypisują i wracają, a to Ci ciekawe. Dzisiaj tylko ma juniorów zgadza się.
Coach
Coach 12.05.2020, 10:53
To pochwal sie ilu juz pilkarzy oddaliscie do AMO w mlodszych rocznikach, LAMO i ZAMO w ciagu ostatnich 2 lalt?
😉
😉 12.05.2020, 12:38
Naprawdę myślisz, że to zasługa Akademii? To znaczy, że nie znasz realiów. To po połowie sukces ciężkiej pracy chłopców i trenera Jeske. Pomimo braku wsparcia ze strony klubu.
Johny
Johny 12.05.2020, 10:51
Tylko ona ma dzisiaj rocznik juniorow
😉
😉 12.05.2020, 13:01
Pewnie dlatego Lechia ma juniorów bo to klub ze stu letnią tradycją. Mazovia oddała swoich juniorów do seniorów i teraz ich młodzież dorasta do tego wieku. A Pilica i TMF są rocznymi lub dwuletnimi akademiami dlatego nie mają jeszcze dzieci w tym wieku.
Daddy
Daddy 14.05.2020, 23:20
Mazovia oddała juniorów do ŁKS od Pogorzały i innych, a reszta z 2003-2004 poszła do Lechii
Ja.
Ja. 09.05.2020, 08:04
Smutna Tomaszowska rzeczywistość. Taki obrót sprawy nadaję się wyżej, wojewoda, ministerstwo sportu, itp. Drogie 3 kluby wyślijcie to wyżej, trzymam kciuki za was.
BYLY ZAWODNIK
BYLY ZAWODNIK 09.05.2020, 04:48
BARDZO DOBRZE LECHIA NIE JEST JAJKIEM KTÓREJ. TRZEBA CHOWAC. JA JESTEM BYLYM ZAWODNIKIEM ALE TAKIEGO BURDELU TO NIE BYLO A ZDONEK NIECH ODPOWIE ZA TO. A PATRZAC JAK TE DZIECIAKI TREUJA TO COS FAJNEGO S,KODA ZE PREZYDENT TEGO NIE WIDZI ALBO NIE CHCE

Pozostałe