Ujazd znosi częściowe ograniczenia

  • 13.05.2020, 21:27 (aktualizacja 15.05.2020, 15:54)
  • Mariusz Strzepek
Ujazd znosi częściowe ograniczenia
Urząd gminy Ujazd funkcjonuje i jest do dyspozycji mieszkańców, jednak władze gminy przypominają, że większość spraw mieszkańcy mogą załatwiać drogą elektroniczną bądź telefoniczną.

Mieszkańcy mogą składać wizyty bezpośrednio w urzędzie, niemniej preferowany sposób, to umówienie spotkania na konkretną godzinę, w konkretnej sprawie, po wstępnym uzgodnieniu z merytorycznym pracownikiem. Płatności z tytułu podatków i innych opłat można dokonywać wyłącznie drogą elektroniczną. 

Od czwartku 14 maja otwierte zostaną przedszkola samorządowe w Os. Niewiadów i Ujeździe. Zastosowano wyjątkowe środki ostrożności, przeprowadzono testy na obecność koronawirusa wśród pracowników obu placówek, a klasy zostały zdezynfekowane, i wyjałowione lampami UV.

- Powoli i w bezpieczny sposób znosimy obostrzenia w zakresie sportu, zgodnie ze wszystkimi zasadami i wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego. Od 4 maja wznowione zostały treningi Seniorów Klubu Stali Niewiadów, a od 11 maja do zajęć wraca także najstarsza drużyna juniorów. Od 18 maja planowany jest powrót do ćwiczeń na boiskach pozostałych grup młodzieżowych Stali Niewiadów i UKS Orlik Ujazd. Wszyscy uczestnicy treningów zobowiązani są do rygorystycznego przestrzegania zasad reżimu sanitarnego, ponieważ zdrowie i bezpieczeństwo naszych podopiecznych pozostaje dla nas najwyższym priorytetem. W dniu 13 maja działalność wznowiła Biblioteka - mówi wójt Artur Pawlak. 

Samorządowcy czekają na wytyczne rządu dotyczące wznowienia działalności Ośrodków Kultury, placów zabaw oraz siłowni zewnętrznych. Wójt zapewnia, że jak tylko będzie zgoda na uruchomienie działalności kulturalnej, pracę rozpocznie GOK w Os. Niewiadów. Wznowią też działalność w Świetlice Wiejskich na terenie gminy.

O wszystkich zmianach dotyczących znoszenia obostrzeń informacje znaleźć można na bieżąc  na profilu społecznościowym Facebook, oraz stronie internetowej gminy Ujazd.

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ujazd
Ujazd 23.05.2020, 00:01
Wspaniale a co z tymi ktorzy pracuja z dziecmi juz 1,2tygodnie? Sa jacys gorsi?czy gmina zapomniala bo nie jest to medialne ?

Pozostałe