Po odmrożeniu niekoniecznie przydatne do spożycia

  • 15.06.2020, 12:41
  • Mariusz Strzepek
Po odmrożeniu niekoniecznie przydatne do spożycia
 Trwająca pandemia zmusiła nas do pozostania w swoich domach przez wiele tygodni. Obecnie jednak rząd wydał już i zniósł  niektóre rygorystyczne zaostrzenia, ale nieciekawe wiadomości o wirusie docierają  do nas wciąż  z dalekich Chin . Najprawdodpodobniej ten stan epidemii będzie trwał jeszcze przez wiele miesięcy. Ale przystąpmy do rzeczy.

Wszelkie zaostrzenia w związku z COvid – 19 zmusiły nas – pod groźbą nawet kary -  do pozostania w swoich  czterech ścianach i opuszczania domu jak najrzadziej. Dlatego marzyliśmy wszyscy o tym,  aby jak najszybciej wrócić do wykonywania zwykłych,  codziennych czynności,  przez które ten koronawirus nas „uziemił”.

Gospodarka naszego kraju i regionu na pewien czas została  ,,zamrożona,, . Nie mogliśmy normalnie wychodzić do pracy,  ograniczone były zakupy w sklepach i supermarketach, wyjazdy na wycieczki, wizyty u  różnych lekarzy specjalistów i nie tylko,   wizyty w salonach fryzjerskich, kosmetycznych, siłowniach itp.

Od początku czerwca rząd powoli obluzowywał te drastyczne dla nas zaostrzenia. I wydawać by się mogło, że po wielu tygodniach patrzenia w swoje zaciszne, domowe  pielesze  rzucimy się nagle i niespodziewanie do tej  niby normalności  sprzed korona wirusowej alternatywnej rzeczywistości. Jednak tak się do końca nie stało. Obserwując zachowania ludzi na moim podwórku widzę, ze niektórzy jakby dalej trwali w tym stanie „zawieszenia,, . Nie widać, aby  były  jakieś wielkie kolejki do sklepów,  salonów fryzjerskich czy do siłowni.

Jest trudno wrócić nam do tych czynności,  które zostały na pewien czas ,,zamrożone,, , ale chyba zależy to chyba od naszych przemyśleń, refleksji.  Mieliśmy  na to dużo czasu, aby zrozumieć to, co jest dla nas najważniejsze. Dla mnie priorytetem jest moje życie,  moje zdrowie, zdrowie moich bliskich. Każdy z nas może odpowiedzieć sobie na to  pytanie, podążając za tekstem literackim  J. Lechonia  ,,Pytasz, co w mym życiu rzeczą główną…”. Najważniejsze,  aby odmrozić i wentylować  swoje  duchowe  wnętrze…  

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe