Atrakcyjny wypoczynek weekendowy tylko w Łódzkiem

  • 02.07.2020, 20:15
  • Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim
Atrakcyjny wypoczynek weekendowy tylko w Łódzkiem
W czwartek, 2 lipca 2020 roku, w Spale odbyła się konferencja prasowa, dotycząca oferty turystycznej województwa łódzkiego. Organizatorem spotkania był Urząd Marszałkowski w Łodzi.

W spotkaniu udział wzięli: Grzegorz Schreiber – Marszałek Województwa Łódzkiego, Tobiasz Bocheński – Wojewoda Łódzki, Robert Telus – poseł na Sejm RP, Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego, Leszek Ogórek – Wicestarosta Powiatu, Elżbieta Łojszczyk i Michał Czechowicz – członkowie Zarządu Powiatu. Prezes Regionalnej Organizacji Turystycznej w Łodzi,  Katarzyna Krakowska z Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego, Tomasz Jarzyński i Damian Błaszczyk z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego

Grzegorz Schreiber i Tobiasz Bocheński zapraszają wszystkich do odpoczywania w naszym województwie. W łódzkiem jest wiele miejsc, w których wspaniale można spędzić wolny czas, zarówno dłuższe urlopy, jak i krótsze weekendy. 

- Bardzo się cieszę, że ta konferencja prasowa została zorganizowana w tym miejscu. Marszałek wybierając spośród dwudziestu kilku powiatów województwa łódzkiego, zachęcając do odwiedzania miejsc w województwie łódzkim, wybrał właśnie to miejsce, które jemu też się wydaje bardzo atrakcyjne. My się cieszymy i zapraszamy wszystkich do wypoczynku na naszej ziemi  – powiedział Mariusz Węgrzynowski.

W naszym powiecie jest wiele miejsc, gdzie można wypoczywać: Spała, Inowłódz, Zalew Sulejowski. Od wielu lat, nawet w czasach przedwojennych, do Spały przyjeżdżali: prezydent Ignacy Mościcki, prezydent Stanisław Wojciechowski, Józef Piłsudski,  jeszcze wcześniej car Aleksander III i Mikołaj II. To w Spale znajduje się Centralny Ośrodek Sportu, gdzie trenuje wiele gwiazd z całego świata. Już jutro odbędzie się przetarg na pociągi hybrydowe, które będą kursowały do Spały. Bardzo brakuje obecnie takiego połączenia.

Miejsca wypoczynkowe w województwie łódzkim promowane są na kilka sposobów. Wydana została publikacja zatytułowana „Łódzkie na weekend”, gdzie można przeczytać o najciekawszych miejscach w regionie. Odnowiona została strona internetowa Regionalnej Organizacji Turystycznej. Na stronie http://lodzkie.travel/ podane są m.in. propozycje tras turystycznych, obszerna baza noclegowa, atrakcje przyrodnicze, gospodarstwa agroturystyczne, atrakcje i dziedzictwo kulturowe regionu. 

Warto też zajrzeć na stronę Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego https://parkilodzkie.pl/, gdzie także można znaleźć propozycje szlaków turystycznych, mapy do ściągnięcia, również na telefon, oraz szczegółowy opis przyrody.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Powstaje także nowy cykl #wakacje z Łódzkiem. Będzie to seria filmów zamieszczanych na kanale YouTube i w mediach społecznościowych, w których pokazane zostaną atrakcyjne miejsca województwa łódzkiego z komentarzem do nich ekspertów zachęcających do ich odwiedzenia i poznania. 

Łódzka Kolej Aglomeracyjna jest organizatorem akcji „Zajrzyj w Łódzkie”. Jej pasażerowie mogą skorzystać ze zniżek w atrakcjach turystycznych. Np. efektem współpracy Spółki z samorządem Tomaszowa Mazowieckiego jest bezpłatna komunikacja miejska dla pasażerów posiadających ważny bilet kolejowy ŁKA danego dnia. Pasażerowie mogą też skorzystać ze zniżek (do 30%) na zakup biletów do Skansenu Rzeki Pilicy, Grot Nagórzyckich i Areny Lodowej. 

Na zakończenie spotkania Robert Papis – Prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej wręczył Grzegorzowi Schreiberowi  na pamiątkę pobytu w Spale znaczek 500 lat Spały, a Tobiaszowi Bocheńskiemu dukat 4 żubry.

Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

$
$ 05.07.2020, 00:39
Co oni bredzą???
Ovid
Ovid 04.07.2020, 14:52
Jak była w szpitalu epidemia Covid to nie miał kto za bardzo wystąpić i przedstawić sytuacji - pocztą pantoflową ludzie się informowali. Jak o jakichś pierdułkach mowa to wielka konferencja i się ledwo w kadrze mieszczą.
Łysy
Łysy 04.07.2020, 06:41
Fryzjery już otwarte. Niektórzy chyba o tym nie wiedzą???
S. W.
S. W. 03.07.2020, 21:29
najbardziej wymowne sa miny prezentujacych, bardzo wymowne. Szkoda ze w towarzystwie malo mlodych twarzy.
...
... 03.07.2020, 18:40
najważniejsze to ładne fotki i propaganda. tak się robi pispolitykę.
Tomaszowianin
Tomaszowianin 03.07.2020, 18:28
Zenada
Ych
Ych 03.07.2020, 13:21
Byście się wstydzili mówić nawet o Zalewie Sulejowskim
bzdura
bzdura 03.07.2020, 07:47
No i wyszło na to że wszyscy byli szczęśliwi i zadowoleni. A kto był i widział całą akcję wie że tak cukierkowo nie było. Myślałby kto - przypomnieli sobie o Spale!!!! Ciekawe dlaczego????!!!

Pozostałe