Zamknięte ze względów bezpieczeństwa

  • 10.07.2020, 14:35 (aktualizacja 15.07.2020, 09:43)
  • redakcja
Zamknięte ze względów bezpieczeństwa
W Centrum Animacji Społecznej w dniu 2 lipca 2020 roku zamknięto do odwołania siłownie, "wspinaczkę" i jedno z innych pomieszczeń. Ponoć sanepid stwierdził, że brak w nich okien, a panuje covid. Przy odbiorze budynku przy ul. Fabiarskiej 23 sanepid takiego nic nie stwierdził. Wiadomo remont zrobiony ze środków UE i nie można ingerować w budowę przez 5 lat od momentu oddania. Przed remontem były okna w siłowni. Widzę tutaj niedopatrzenie i projektant wziął dobra kasę. Czyj to jest błąd i kto powinien za to odpowiadać? Jak nie ma okien w pomieszczeniu a klimatyzacja jest? Tak samo powinni zamknąć kina bo nie ma okien w salach. Sanepid stwierdził nie ma okien to mogą zamknąć, a kin nie mogą. Teraz sprzęt będzie się tylko kurzyć, pani sprzątająca tylko powiedziała, że nieczynna siłownia jest do odwołania - pisze jeden z czytelników portalu

Rzeczywiście dyrektor Powiatowego Centrum Animacji Społecznej podjęła decyzję o tymczasowym zamknięciu siłowni. Jest ona podyktowana przede wszystkim względami bezpieczeństwa epidemicznego. W normalnych warunkach może ona funkcjonować przy użyciu istniejącej wentylacji oraz klimatyzatorów. Sytuacja jest jednak wyjątkowa. Przypomnijmy tylko, że wciąż większość poradni podstawowej opieki zdrowotnej nie pracuje w normalnym trybie. Mimo, że odblokowano część działalności komercyjnych, to nadal mamy do czynienia ze sporym zagrożeniem. Jak pokazuje przykład Chipity wystarczy jedna zarażona osoba, by pojawiło się ognisko koronawirusa. Przypominamy też że wirus może utrzymywac się w organizmie nawet przez 6 do 8 tygodni

redakcja_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Janosik
Janosik 11.07.2020, 14:26
A na Arenie na silowni to sa okna?
Ada
Ada 12.09.2020, 23:41
no, tyle że nie otwierane :)
GRAŻYNA
GRAŻYNA 10.07.2020, 21:02
Kolejna zagrywka ,personelowi nie chce się pracować bo jak sanepid zamknie to robota z głowy,przjdzie sie posiedzi ,a wynagrodzenie i tak na kontku wyląduje bo przecież jest ta cała ochronka dla tych nierobów co się tak bardzo boją covida,ale nadmieniam że prywatnie SIĘ nie boją tak jak NASI TOMASZOWSCY STOMATOLODZY (nadmieniam że nie wszyscy:na NFZ się boją a prywatnie JUŻ NIE hahaha i kasa leci)Głupcy PŁACĄ. Asystentka.
Z PCASu po haracze :(
Z PCASu po haracze :( 10.07.2020, 22:17
Nie wiedziałem, że tam jest siłownia. Od kiedy placówka kulturalna inwestuje w biceps? Jest tych ciężarów na mieście pełno, nawet przed modą na fitnesy były cieżary komercyjne po piwnicach. Na przykład na Polnej.

Zdaje sobie sprawę, że część chłopców tylko to jako tako interesuje, no ale od tego jest wojsko. Po 2015 roku już dostępne dla każdego w postaci terytorialsów. Pakować tam.

Robienie bicepsa bez żadnej kontroli wychowawczej po szkole zakończonej na poziomie podstawówki, a czasem nawet nie, kończy się tragicznie. I to nie może się skończyć, a kończy się. Zawsze. Jest siła, nie ma perspektyw, jest dramat.

Za niejeden połamany z byle powodu nos, za nie jedną obitą kobiecą buzie będziecie odpowiedzialni.

Komercha to jednak co innego. Jeśli nie zabronisz to handlują wszystkim, ale jednak instytucja samorządowa nie powinna takich rzeczy organizować.

Karate, jakieś inne SZTUKI walki połączone najczęściej z przynajmniej wzmiankowanymi zsadami etycznymi jeszcze rozumiem. Ale goły biceps wspomagany chemią? Bezmyślność prowadząca do dramatów.

I jeszcze raz: w przedwojennej Polsce, gdzie o morale ludzi instytucje publiczne dbały jak mogły, siłacze – kulturystyka organizowana była jedynie poza mainstreamem, może nie ukradkiem, ale na marginesie życia społecznego. Chyba najbardziej plebejski parasport.
m&m
m&m 13.07.2020, 12:31
W zdrowym ciele zdrowy duch Nie słyszałeś tego yntelygencie ? Siłownia, to sztuka charakteru. Trzeba dużo samozaparcia i motywacji żeby mieć jakieś efekty. I nie trzeba do tego studiować historii Japonii. 95% ludzi na siłowni nie wspomaga się chemią tylko zwraca uwagę na produkty, które zajada i po prostu dba o swoje zdrowie i samopoczucie, żeby potem w biurze tabelki się nie zlewały w jedną całość i plecy nie bolały. A niech ten sport będzie plebejski. To znaczy, że Polacy mają świadomość czym jest życie w zdrowiu i służba zdrowia będzie miała mniejsze koszty.
Ll
Ll 12.08.2020, 07:28
Akurat po ciezarach raczej bedzie miala więcej
Zniesmaczony Uczestnik
Zniesmaczony Uczestnik 10.07.2020, 18:43
Sanepid zamknął bo tak wygodnie pani Dyrektor. Przecież nie odmówią dawnej koleżance. Na ściankę wchodziło się po dwie osoby a i okna byly otwarte na oścież. I co też nie ma wentylacji. Pytanie po co dyrekcji pcas pptrzebni są uczestnicy to tylko kłopot i problemy bo coś żądają i trzeb by popracowac a nie rozdawać ulotki jednego z kandydatów na prezydenta w godzonach pracy
EmEs
EmEs 10.07.2020, 16:53
Tekst jak tekst, ale proszę się. Oichykuc nad skaładnią zdań. Dramat.
"bo sanepid stwierdził brak okien, bo panuje covid."
Covid nawet okna wykończył.

Pozostałe