Eko-edukacja na kółkach

  • 17.07.2020, 09:34 (aktualizacja 20.07.2020, 20:15)
  • redakcja
Eko-edukacja na kółkach
Mieszkańcy gmin Tomaszów Mazowiecki, Rokiciny, Żelechlinek i Brójce w Łódzkiem mogą spotkać na swojej drodze nową, edukacyjną śmieciarkę z kolorową grafiką. Oddział ENERIS Surowce w Tomaszowie Mazowieckim korzysta ze specjalistycznego pojazdu do odbioru i transportu odpadów komunalnych i jednocześnie uczy prawidłowej segregacji.

Specjalistyczny pojazd do zadań specjalnych

Cechą charakterystyczną nowego samochodu ENERIS Surowce, jeżdżącego po gminach w województwie łódzkim, jest kolorowa grafika z zasadami segregowania odpadów. Na bokach pojazdu znajdują się konkretne informacje, jakie odpady należy wrzucać do odpowiedniego pojemnika: niebieskiego, zielonego, żółtego, brązowego i czarnego.

– Nowa śmieciarka trzyosiowa z jednokomorową zabudową służy do odbioru odpadów od mieszkańców gmin Tomaszów Mazowiecki, Rokiciny, Żelechlinek i Brójce. Cieszymy się, że możemy korzystać z nowoczesnego, dobrego jakościowo i wygodnego w użytkowaniu pojazdu. Dodatkowo nasz samochód na pewno wyróżnia się w terenie, dzięki kolorowej grafice o edukacyjnym charakterze. A to wszystko dla mieszkańców, żeby ułatwić im właściwą segregację odpadów na 5 frakcji. – mówi Dariusz Tkaczyk, dyrektor operacyjny w ENERIS Surowce w Tomaszowie Mazowieckim.

Praktycznie i edukacyjnie

We wszystkich gminach obsługiwanych przez oddział ENERIS Surowce w Tomaszowie Mazowieckim funkcjonuje 5-frakcyjny system segregacji odpadów, który jest wprowadzany sukcesywnie od 2013 roku.

Mieszkańcy znają podstawowe zasady sortowania odpadów ale każde narzędzie pogłębiające wiedzę jest ważne. Dlatego oprócz edukacyjnej śmieciarki, zaplanowane zostały po wakacjach zajęcia z właściwego segregowania odpadów, prowadzone w szkołach podstawowych przez ekspertów ENERIS Surowce.

Dodatkowo ENERIS, jako inicjator i członek Koalicji 5 frakcji, przygotowuje wiele praktycznych materiałów edukacyjnych dotyczących segregowania, odzysku i recyklingu odpadów wśród mieszkańców. Można je znaleźć na stronie www.5frakcji.pl.

 

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe