Odnaleziona błyskawicznie

  • 17.07.2020, 15:23
  • Mariusz Strzepek
Odnaleziona błyskawicznie
Czerniewiccy policjanci zaledwie w kilkadziesiąt minut od uzyskania informacji o zaginięciu 83-letniej kobiety, odnaleźli ją i przekazali pod opiekę rodziny. Natychmiastowa reakcja i dobre rozpoznanie terenu pozwoliło uniknąć sytuacji zagrażającej zdrowiu i życiu seniorki.

16 lipca 2020 roku około godziny 19:00, oficer dyżurny tomaszowskiej  policji otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonej 60-letniej mieszkanki województwa mazowieckiego o zaginięciu jej 83-letniej matki. Z relacji córki wynikało, iż tego dnia przyjechała ze swoją mamą na teren powiatu tomaszowskiego by poddać ją wcześniej umówionemu badaniu lekarskiemu. Na miejsce pobytu wybrała jeden z hoteli w Spale, która położona jest na terenach Spalskiego Parku Krajobrazowego tj. terenie mocno zalesionym z rozlewiskami przepływającej przez nią rzeką Pilica.

Pozostawiła mamę w pokoju hotelowym a sama wybrała się na zakupy, lecz gdy wróciła swojej matki już nie zastała. Mundurowi z Komisariatu Policji w Czerniewicach, których skierowano do działań poszukiwawczych wiedzieli, że z uwagi na porę wieczorową i obniżającą się wraz z zachodzącym słońcem temperaturą, cenna jest każda chwila. Natychmiast rozpoczęli poszukiwania, rozpytując okolicznych mieszkańców i turystów.

Około 19:30 na jednej z ulic przebiegającej bezpośrednio przy ścianie lasu, zauważyli kobietę odpowiadającą rysopisowi. Potwierdzili, iż jest to zaginiona seniorka, która sama potwierdziła iż się zgubiła i nie wie w którym kierunku powinna iść by powrócić do hotelu.

 Dzięki sprawnym działaniom policjantów z Komisariatu w Czerniewicach starowinka powróciła pod opiekę zatroskanych członków rodziny cała i zdrowa. Nie potrzebowała również pomocy medycznej. 

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Pajac
Pajac 17.07.2020, 18:34
No ta,był przy rożek.

Pozostałe