Słoneczne półkolonie z Akademią Siatkówki „JOKER” - czyli koniec wypoczynku, wracamy do treningów...

  • 09.08.2020, 16:24 (aktualizacja 09.08.2020, 21:22)
  • UKS 13Joker Glinka Academy
Słoneczne półkolonie z Akademią  Siatkówki  „JOKER” - czyli koniec wypoczynku, wracamy do treningów...
               Tuż po zakończeniu roku szkolnego,  jeszcze w  miesiącu czerwcu,  Uczniowski Klub Sportowy „13JOKER” - jako pierwsza organizacja pozarządowa w mieście, zainicjował półkolonie letnie dla najmłodszych.

      Pierwsze turnusy letniego wypoczynku adresowane  były do dzieci i młodzieży  z Akademii Siatkarskiej „JOKER”.  Kolejne do najmłodszych niezrzeszonych w Akademii      z terenu miasta i powiatu. Półkolonie dedykowane były wszystkim dzieciom, które ze względu na ograniczenia wynikające z epidemii wywołanej wirusem covid-19  nie wyjechały na wakacje. Pięć lipcowych turnusów przygotowanych przez Akademię Siatkówki „JOKER” zrealizowanych zostało  pod hasłem „ Joker - 13 lepszy od Covid - 19 ”. Projekt zyskał wsparcie Ministerstwa Sportu, Wojewody Łódzkiego oraz Fundacji Małgorzaty Glinki – „Glinka Academy”.  Turnusy wypoczynku zostały zatwierdzone przez Kuratorium w Łodzi. Bazą półkolonii były obiekty Powiatowego Centrum Animacji Społecznej (PCAS) oraz Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1.

Projekt oprócz szerokiej oferty zajęć rekreacyjno – sportowych  pełnił także funkcję opiekuńczo – wychowawczą. Trenerzy i animatorzy AS „JOKER” starali się tak prowadzić zaplanowane zajęcia, aby skutecznie walczyć z następstwami epidemii u najmłodszych. Proponowano więc dzieciom rozmaite formy aktywności ruchowej, organizowano warsztaty edukacyjno-kulinarne ( tzw II śniadanie ), odbudowywano zatracone relacje i kontakty rówieśnicze. Była siatkówka, bilard, kajaki, skatepark, ścianka wspinaczkowa, piłkarzyki,  animacje na wesoło, survival, zajęcia z robotyki i komputerów, wyjścia do kina, wycieczki piesze i autobusowe oraz wiele innych ciekawych zajęć, na których najmłodsi odkrywali swoje talenty. Pogoda dopisała przez cały lipiec. Zajęcia odbywały się w zgodzie        z reżimem sanitarno-epidemicznym.  Organizatorzy półkolonii nie zapomnieli też o spotkaniach profilaktycznych koniecznych u progu wakacji (z WOPR i Policją). Miłym akcentem półkolonii  była wizyta wychowanki klubu UKS „13Joker”  - Izabeli Matyszczak, aktualnie zawodniczki I ligowej „Częstochowianki” Częstochowa,  która „wpadła na dzień do Tomaszowa”, aby spotkać się z uczestnikami projektu. Półkolonie  miały również swoich lokalnych partnerów, którzy na co dzień współpracują z „JOKEREM”.                             

Wypoczynek najmłodszych wsparły: Powiatowe Centrum Animacji Społecznej (PCAS), pizzeria CAPONE, studio reklamy KUMART, klub bilardowy DUET,  Pracownia Zdrowego Żywienia Katarzyny Popielawskiej,  firma przewozowa Konrad DĘBIEC i biuro księgowo- rachunkowe SANDRA. Smaczne posiłki w formie cateringu zapewniła  CAFE OLIMPIA – p. Łukasza Nagórki.  W zajęciach projektu uczestniczyło łącznie 80 dzieci z terenu miasta i powiatu.  Projekt wsparło Ministerstwo Sportu, Wojewoda Łódzki oraz Fundacja Małgorzaty Glinki – „Glinka Academy”.

 

Akademia  Siatkówki „JOKER”  już dziś przyjmuje zapisy  dzieci w wieku szkoły podstawowej, które od 1 września chciałyby trenować siatkówkę  w Akademii.  Naszym podopiecznym zapewniamy:

- treningi 2-3 razy w tygodniu

- udział w turniejach towarzyskich, ligowych i mistrzowskich

- udział w półkoloniach i zimowiskach stacjonarnych

- udział  imprezach integracyjnych Akademii

- wyjazdy na obozy sportowe i festiwale siatkówki

 

Zapisy do Akademii  Siatkówki „JOKER” oraz dodatkowe  informacje pod adresem: [email protected]  lub  tel 695 591 092 .

 

AS „JOKER” – odkrywamy karty Twoich talentów…

 

Jakie talenty odkryliśmy w lipcu na półkoloniach można zobaczyć na  facebooku uks13joker glinka academy

 

                                              

UKS 13Joker Glinka Academy

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (1)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe