Potrącił, odjechał, nie pomógł

  • 10.09.2020, 14:38 (aktualizacja 14.09.2020, 09:56)
  • redakcja
Potrącił, odjechał, nie pomógł
Tomaszowscy policjanci ustalili i zatrzymali 43-letniego kierowcę opla będącego sprawcą potrącenia na przejściu dla pieszych w Luboszewach, 15-letniej mieszkanki tej miejscowości. Mężczyzna wraz 37-letnim pasażerem, który uczestniczył w zdarzeniu uciekli z miejsca nie interesując się stanem zdrowia nastolatki i nie udzielając jej niezbędnej pomocy. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty i muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami swojego nieodpowiedzialnego zachowania. O ich losie zadecyduje sąd.

Dyżurny tomaszowskiej jednostki policji 7 września 2020 roku tuż przed godziną 17:00 otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym do jakiego doszło na przejściu dla pieszych w Luboszewach gm. Lubochnia. Na miejsce natychmiast została skierowana karetka pogotowia oraz policyjne patrole. Mundurowi ustalili przebieg zdarzenia z, którego wynikało iż 15-letnia mieszkanka tej miejscowości przekraczała jezdnię przez przejście dla pieszych gdy , kierowca osobowego opla nie ustąpił jej pierwszeństwa, potrącił ją, a po upadku nastolatki na jezdnię ominął i odjechał nie udzielając pomocy. Załoga karetki pogotowania przewiozła poszkodowaną w zdarzeniu 15-latkę do szpitala w Łodzi.  

 Zespół policjantów pracujących na miejscu zdarzenia zabezpieczył ślady niezbędne do ustalenia sprawcy. Do działań włączyli się również policjanci z wydziału kryminalnego. Intensywna praca operacyjna i dochodzeniowo-śledcza doprowadziła do ustalenia jaki pojazd brał udział w zdarzeniu oraz kto się nim poruszał w czasie wypadku. 8 września br.  zatrzymany został 43-latek oraz jego o sześć lat młodszy kolega. Policjanci zebrali materiał dowodowy, na podstawie którego starszy z mężczyzn usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego, za który grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Musi jednak liczyć się z obostrzeniem tej kary bowiem zbiegł z miejsca zdarzenia.

Jego 37-letni kompan, który w czasie zdarzenia był pasażerem osobowego opla usłyszał zaś zarzut nie udzielenia pomocy mimo ciążącego na nim obowiązku, za co kodeks karny w myśl art. 162 przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

 

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (1)

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Dumny z chłopskiego pochodzenia
Dumny z chłopskiego pochodzenia 10.09.2020, 14:54
Tutaj też fryzura zalicza się do dorobku życiowego. Oni pewnie w większości utożsamiają się ze szlachtą – no przynajmniej zagrodową. Widać to czasem po tatuażach pod kolanem latem. Samuraje, ale czasem też zdaża się jakiś roporczyk białoczerowny i skrzyło husarskie :)) Dorobek życiowy :))
Nadzorować i karać. Jak najszybciej.
Nadzorować i karać. Jak najszybciej. 10.09.2020, 14:52
A spychanie z przejścia dla pieszych to już w Tomaszowie norma. I pretensje + wulgarne groźby zza szyby, że za wolno idziesz. Kierowcy w Tomaszowie to z reguły burole–robole.

Jak to tam było Romku? Jeśli się nie ma dorbku życiowego to auto zawsze będzie przekleństwem? Coś w ten deseń. No taki burak, ma dorobek życiowy. Babę z tipsami i niemiecki wóz z metryką zbliżoną do właściela.
m&m
m&m 11.09.2020, 07:13
To, że gość z artykułu, to menda, którą się powinno wydać ojcu ofiary nie znaczy, że trzeba obrażać wszystkich wokół. Ja tam widzę wśród użytkowników dróg więcej pozytywów. Przepuszczanie i uprzejmości da częściej spotykane niż chamstwo i rywalizacja. Ale każdy patrzy ze.swojego punktu...
ff
ff 12.09.2020, 02:26
Nie wiesz o czym mówisz. Zastanów kiedy ostatni raz chodziłeś po Tomaszowie. Poza tym jesteś rosłym chłopem może nie będą do Ciebie tak wyskakiwać. Nie każdy musi być rosłym chłopem.

Buractwo, brak w zasadzie perspektyw, życie na zmianę telewizora na płaski. Tak wygląda przeciętny tomaszowianin za kółkiem. Dramat.

Pozostałe