„Dwunastka” sprzątała świat

  • 22.09.2020, 09:57
  • redakcja
„Dwunastka” sprzątała świat
„Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 im. Jana Pawła II w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 2 w Tomaszowie Mazowieckim licznie wzięli udział w akcji, ponieważ w tym roku sprzątało około 90 osób. Uczniowie wraz z nauczycielami porządkowali teren od ulicy Wodnej do Grot Nagórzyckich.

Temat tegorocznej edycji to: „Sprzątanie świata - Polska” = razem możemy więcej!

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (6)

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

B
B 24.09.2020, 17:24
Ciekawe kiedy te śmieci zostaną wywiezione bo we wtorek jeszcze leżały. Może miasto czeka aż zwierzęta je znowu porozrzucają. Biegam po okolicznych lasach i po każdej akcji sprzątania widzę, że część śmieci nie zostaje zabrana, a po pewnym czasie znowu walają się po całym lesie
młodzi mają głos
młodzi mają głos 22.09.2020, 19:02
Uwielbiam tą młodzież zaszczepcie jeszcze higienę środowiskową starczym znajomym ,rodzicom, dziadkom i będzie czysto w naturze naszej. Ostatnim miejscem relaksu pełnego.
Anka
Anka 22.09.2020, 17:32
Panie każą dzieciom podnosić śmierdzące pety i zużyte prezerwatywy
Sebik
Sebik 22.09.2020, 19:08
Kiedyś w swoim "życiu" otworzysz okno w domu i pomyślisz ,chyba było warto sprzątać , a najlepiej uczyć tego naszych dzieci.Bo smród zabija wszystkie smaki to nam grozi.
ss
ss 22.09.2020, 22:48
Cała akcja ma charakter symboliczny, pamiętam gdy ja uczestniczylem w jednej z pierwszych jej edycji, to tez bzdury zbieralismy, a gdy wychowawcy pokazalem pralkę zkitraną w krzaczorach, to zaczął troche drwić.

Dla mnie cenne jest nie zbieranie tych papirków po lesie, ale zwrócenie uwagi na negatywne konsekwencje konsumpcyjengo stylu życia.

Można powiedzieć, że hipokryzja, ale jednak uważam, że lepszy rydz niż nic. Że coś jest robione.

A i butelka plastikowa nie jest zagrożeniem. W krajach skandydawckich napók w butelce PET kosztuje proporcjonalnie tyle samo co u nas, w stosunku do zarobków. A jednak jest tam troche czyściej.



Sprostowanie
Sprostowanie 22.09.2020, 17:08
Idea słuszna, śmieci kupa ładnie wygląda na zdjęciu.
Szkoda tylko, że uzbieranych przez młodzież z 2 technikum a nie uczniów 12-ki :(
niech żyje zabawa i dziewczyna młoda, stare baby prądem razić – ta mentalność.…
niech żyje zabawa i dziewczyna młoda, stare baby prądem razić – ta mentalność. 22.09.2020, 22:43
O! :)) No właśnie.

Nie wiem czy wszędzie w mniejszych miastach tak jest, ale dla mnie to jest przykład arystokracji tomaszowskiej pochodzenia oczywiście robolskiego (nie mylić z robotniczym. W klasie robotniczej również były warstwy. Trudno porównywać oczytanych działaczy – konspiratorów, ale nie tych z wierchuszki PPSu pochodzenia drobnoszlacheckiego, ale wcześnie, tych z Krzyżowej – no to były samouki. Szkoły nie było. Trudno ich z brutalną masą szarą, zainteresowną jedynie michą – niezależnie od kogo, niezależnie jakiego obrządku – byle żreć, trudno to porównywać)

Ważne jest czyja kupka śmieci! I ch..!

Zwykle to jest jakis szeroki koński kark, ci młodsi teraz to jest siłownia, BMW ... takie rzeczy. I po mordzie, jeśli zrobisz zdjęcie przy jego kupce!
Dziadek
Dziadek 22.09.2020, 15:49
Tylko dwunastka?A inne szkoły?
Znam jeszcze jedną.
Szkoła nr 1.
Chyba,że moja wnuczka lat 11 tylko mówiła,że sprzątali wyjazd z miasta od jednostki wojskowej.
czytelnik
czytelnik 22.09.2020, 22:34
to niech coś wyślą do Portalu, którego jestem jedynie wiernym czytelnikiem. Co to? Łaskę robisz, że żyjesz?
m&m
m&m 22.09.2020, 12:18
Dzieciaczki sprzątają (też uczestniczyłem kiedyś w takich akcjach) a chamy i luje wciąż dokładają im roboty na przyszłe lata. Można pisać o oczywiście zbyt dużych kosztach legalnego pozbycia się śmieci, ale niestety nielegalne wysypiska i ludzie mający w *** przyrodę i porządek byli już zanim ktoś słyszał o segregacji, więc nie jest to pretekst żeby się żałować prostaków zaśmiecających nasze piękne okoliczne krajobrazy.

Pozostałe