Nocna pogoń za uciekającym BMW

  • 06.10.2020, 12:36
  • redakcja
Nocna pogoń za uciekającym BMW
Kara nawet 5 lat pozbawienia wolności grozi 25-letniemu kierowcy BMW, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli i uciekał przed patrolem tomaszowskiej drogówki. Przyczyną interwencji było nie włączenie wymaganych przepisami świateł, zaś ucieczki zakończonej finalnie rozbiciem auta w przydrożnym rowie, brak uprawnień do kierowania. O dalszym losie młodego tomaszowianina zadecyduje sąd.

5 października 2020 roku około 21:30 patrol tomaszowskiej drogówki jadąc oznakowanym radiowozem przez Smardzewice, zauważył  BMW na radomskich tablicach rejestracyjnych,, które poruszało się bez wymaganych przepisami świateł. Mundurowi postanowili pojechać za nim i zatrzymać pojazd do kontroli. Podali kierującemu wyraźny sygnał do zatrzymania, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych.

Kierowca nie reagował kontynuując jazdę w kierunku centrum Tomaszowa, by po chwili zatrzymać się przy prawej krawędzi jezdni. W czasie gdy policjanci zbliżali się do bmw z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, jego kierowca gwałtownie ruszył w kierunku drogi wojewódzkiej 713, którą kontynuował ucieczkę w kierunku Opoczna. Jadący za nim policjanci poinformowali o sytuacji oficera dyżurnego, który natychmiast uruchomił wszystkie dostępne patrole oraz nawiązał współpracę z oficerem dyżurnym opoczyńskiej jednostki. Ten z kolei skierował dostępne siły w rejon drogi W713 oraz pozostałych dróg wjazdowych do Opoczna.

Mimo nadawanych sygnałów do zatrzymania, kierowca BMW kontynuował ucieczkę by w miejscowości Kunice gm. Sławno skręcić w jedną z dróg gminnych. Drogą tą poruszał się już z przeciwnego kierunku radiowóz opoczyńskiej drogówki. Policjanci z Opoczna, wykorzystali oznakowaną Insignię do blokady drogi. Kierowca BMW widząc sytuację próbował ominąć blokadę zjeżdżając z dużą prędkością na lewe pobocze, lecz jego manewr zakończył się rozbiciem auta w przydrożnym rowie.

Mundurowi z obu jednostek otoczyli rozbite auto, które miało poblokowane drzwi i przy użyciu siły fizycznej wydostali przez otwarte okno 25-letniego kierowcę oraz 30-letnią pasażerkę. Oboje byli trzeźwi. Kierowca tłumaczył mundurowym, że przyczyną jego ucieczki był brak uprawnień do kierowania pojazdami. Został zatrzymany i pobrano od niego krew do badań, które wykażą czy mężczyzna  kierował pojazdem pod wpływem środków psychoaktywnych.

Za brak uprawnień do kierowania pojazdami, brak wymaganego oświetlenia oraz spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym, mundurowi nałożyli na 25-latka mandaty w łącznej kwocie 1200 zł. Za popełnienie przestępstwa niewykonania polecenia zatrzymania się do kontroli usłyszy zarzut. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. 

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

driver
driver 23.10.2020, 15:05
Potencjalny zabójca drogowy no i auto dla idiotów czyli bmw
WuPe
WuPe 08.10.2020, 11:58
Szkoda, że policja nie może strzelać. Mniej bandytów drogowych, a i większy zaciąg do służb mundurowych by nastąpił.
American policeman
American policeman 06.10.2020, 20:42
Gdyby tej pasażerki nie było to mógłby sobie nawet walnąć w drzewo, byłoby przynajmniej jednego idioty mniej. W Stanach za taki manewr ucieczki zostałby ostrzelany. A tak jeszcze go gonią i zagrożenie koleś stwarza, ech
blokdałn
blokdałn 06.10.2020, 12:53
Motoryzacyjni debile myślą, że dzisiaj komputer w samochodzie zrobi wszystko za kierowcę. Niestety nie, ale najpierw trzeba trochę się pouczyć teorii, później praktyki, a później z ostrożnością przystąpić do zdobywania doświadczenia. Szkoda tylko tej siódemki.
m&m
m&m 07.10.2020, 14:25
Większy debilizm, w porównaniu do wiary w elektronikę w aucie, wynika z decyzji uciekania sobie przed Policją i wiary, że to się może udać...
Patogen BMW
Patogen BMW 06.10.2020, 14:52
to nie był samochóð z komputerem pewnie. A nawet jeśli, to co z tego. Tej marki nie wybiera się do pracy. BMW to marka zabijania.
m&m
m&m 16.10.2020, 14:59
Jeżeli ograniczysz to do pełnoletnich aut z rozwalonym wydechem i naklejką "M" (w ilościach większych, niż wyprodukowano)oraz młodym gniewnym za kierownicą, to można dyskutować. Poza tym, to troszeczkę żeś przegeneralizował Patogenie. Wspaniałę auta do wszystkiego. Nie tylko pracy.

Pozostałe