Święto I LO – ślubowanie pierwszoklasistów i wręczenie Nagród Dyrektora

  • 17.10.2020, 17:12
  • Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim
Święto I LO – ślubowanie pierwszoklasistów i wręczenie Nagród Dyrektora
W środę, 14 października 2020 roku, w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jarosława Dąbrowskiego w Tomaszowie Mazowieckim odbyły się uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej, czyli święta wszystkich pracowników oświaty. Od lat dzień ten jest połączony ze świętem szkoły.

Ewa Męcina – dyrektor szkoły, powitała zaproszonych gości, wśród których były między innymi: Elżbieta Łojszczyk – członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego i Beata Stańczyk – Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej i naczelnik Wydziału Oświaty i Sportu Starostwa Powiatowego. 
Uczniowie pierwszych klas tego dnia złożyli ślubowanie na sztandar szkoły.

Z uwagi na pandemię uroczystość składała się z dwóch części. W pierwszej uczniowie trzech klas pierwszych złożyli ślubowanie, a w drugiej uczniowie pozostałych dwóch klas. Klasy reprezentowały uczennice, które w naborze do swoich klas otrzymały najwyższe wyniki – klasę I a reprezentowała Maria Birska, klasę I b – Iga Pieńczak, I c – Martyna Zielińska,  
Weronika Hejduk z klasy I d i Lena Karp z klasy I e. 

Na początku roku szkolnego zorganizowany został konkurs dotyczący wiedzy o I LO „Jak dobrze znam historię swojej małej ojczyzny”. W czasie uroczystości Ewa Męcina wręczyła nagrody laureatom konkursu. Nagrody otrzymały: Iga Pieńczak  z klasy I b, Pamela Wojtaszek z klasy I c, Natalia Deredas z klasy I c, Barbara Grałek z klasy I c, Zuzanna Karwas z klasy I d.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Następnie uczniowie zaprezentowali program artystyczny, związany ze 190 rocznicą otrzymania przez Tomaszów Mazowieckim praw miejskich. Wystąpili: wokalistki - Zuzanna Borowska, Hanna Jagodzińska, Zofia Jagodzińska, Karolina Ziętek, tańczyły: Julia Chaber, Weronika Skorupa, Iga Rybińska, Katarzyna Zwolska, Oliwia Krejpowicz, recytowali: Jakub Kosz, Maksymilian Zięba, Szymon Górecki i Cezary Szczepański. 

W czasie drugiej części wyróżnieni w tym roku nauczyciele, wyróżniający się w pracy otrzymali Nagrody Dyrektora. Elżbieta Łojszczyk pogratulowała nagrodzonym nauczycielom, odczytała list Mariusz Węgrzynowskiego – Starosty Powiatu Tomaszowskiego. 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ewka
Ewka 20.10.2020, 17:07
Czemu sluza takie uroczystosci w dobie pandemii. Zaproszenia i wspolne fotki. Pozniej wspolny respirator? Czy ktos w tym grajdole ma jeszcze odrobine rozumu?
ola
ola 20.10.2020, 13:36
Pupowłaz dziś nie w zielonej garsonce ?
G
G 19.10.2020, 19:09
Zielony mundurek biały

Pozostałe