Euforia i co dalej...

  • 02.11.2020, 10:02 (aktualizacja 02.11.2020, 10:35)
  • Mariusz Strzępek
Euforia i co dalej... Fotografia pochodzi z profilu internetowego posłanki Anity Sowińskiej. Jeśli ktoś widzi na nim konieczny w czasie pandemii dystans społeczny prosimy o maila.
No cóż, być może napiszę coś mało popularnego, a nawet kontrowersyjnego, ale chyba warto przez chwilę się nad tym zastanowić. Wiele osób dziwi się skalą obecnych protestów ws. wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Jak dla mnie nie ma w tym niczego dziwnego. Jeśli pamiętacie „pospolite ruszenie” z początków pandemii, oklaski dla pracowników służby zdrowia, masowe szycie maseczek i ogólną euforię, które w dużej mierze wynikającą z izolacji, to być może zauważycie pewną analogię.

Nie da się ukryć, że człowiek jest jednak zwierzęciem stadnym a Internet nie jest w stanie zastąpić bezpośrednich kontaktów. W dodatku dosyć istotne jest uczucie bycia potrzebnym. Intensywność przeżywania obecnie jak i na początku pandemii jest taka sama, tylko zmienił się kierunek emocjonalnego wektora. O ile wcześniej mieliśmy do czynienia z pozytywną energią, to tym razem mamy wartość całkowicie przeciwną. Dzisiaj mnie kochasz, jutro nienawidzisz.

Psychologowie powiedzieliby, że mamy do czynienia z mechanizmami wyparcia i kompensacji.  

Jeśli jesteście zaskoczeni lub zbulwersowani tym, co piszę, to obejrzyjcie profile internetowe osób, które oboma akcjami kierowały" i brały w nich udział. Są to dokładnie Ci sami ludzie. I nie piszę tego w duchu jakiegoś krytycyzmu. To samo z "celebrytami". Pół roku temu ze smutnymi minami pisali: zostań w domu. Teraz namawiają do wyjścia na ulicę. Totalna schizofrenia? Niekoniecznie. Emocje stosunkowo łatwo wyzwalać i równie proste jest ich podgrzewanie. Zamiast oklasków mamy więc dzisiaj okrzyki ze słowem na literkę W albo „I". Zbiorowa afektywność dwubiegunowa. Po euforii nadejdzie depresja i trudno będzie sobie z nią poradzić. Możecie mi wierzyć

Czemu jednak to "W......" ma dotyczyć jedynie PiS? Czy ci "inni" są na pewno "inni"? Co z cwaniakami próbującymi nie tylko wykorzystywać emocje ale również je w jakiś sposób podgrzewać. Jeśli Jarosław Kaczyński rzucił pochodnię na beczkę prochu, to czy ci drudzy nie podlewają jej jeszcze benzyną? Tym Państwu również chyba należy powiedzieć: dziękujemy! Dlaczego? Bo cynicznie i w sposób egoistyczny szafują ludzkim zdrowiem i życiem. To już nie jest zwykła nieodpowiedzialność. To nie tylko głupota. 

Jeśli mówimy o rozładowywaniu stresu i napięć wewnętrznych, to jeśli ktoś uważa, że nagle znalazł się w trudnej sytuacji, bo nie może ze znajomymi wyjść do klubu czy kawiarni, pójść odwiedzić groby bliskich na cmentarzu, jest odizolowany w domu a naukę musi kontynuować za pośrednictwem Internetu, to przez chwilę może powinien pomyśleć z jakim poziomem stresu muszą poradzić sobie ratownicy medyczni, pielęgniarki i lekarze.

Mam grupę takich zaprzyjaźnionych medyków, którzy dzwonią do mnie lub piszą codziennie. Nie robią tego po to, by się nad sobą użalać, ale zwyczajnie pogadać i rozładować stres, jaki narastał w nich przez cały dzień, kiedy byli na służbie. Tak właśnie na służbie a nie w pracy. Rozumiecie różnice? Słowa na "w" również używają, a jakże... 

Wyobraźcie sobie co czują kiedy ratują 30-latka, który nie ma żadnych chorób współistniejących, który nie jest w stanie oddychać i umiera na ich rękach. Pomyślcie o pracownikach, opiekujących się chorymi na oddziałach covidowskich (również w Tomaszowie), którzy przez cały dyżur słyszą jęki cierpiących pacjentów i nie są w stanie pomóc. Myślicie, że łatwo im zasnąć, kiedy wracają do swoich domów. Podobno na śmierć można się uodpornić... Czy aby na pewno? 

Wyobraźcie sobie ich lęk o siebie i bliskich. Równocześnie pompowani są medialnymi informacjami o masowych protestach, gdzie dystans i bezpieczeństwo są iluzoryczne. Patrzą na to i wiedzą, że ludzi, których nie będą mogli uratować z każdym dniem będzie więcej i więcej. I żadne finansowe dodatki specjalne nie są w stanie tego zrekompensować. Zgadnijcie gdzie oni mają dzisiaj wyroki sądów i trybunałów. Zapewniam, że też mają ochotę krzyczeć. I krzyczą... najczęściej w milczeniu. 

 

Przywódcami tłumu są najczęściej ludzie czynu, nie zaś myśliciele. Człowiek czynu jest mało przenikliwy, a nawet – można powiedzieć – taki być musi, ponieważ przenikliwość rodzi nierzadko zwątpienie, które prowadzić może do bezczynności. Przywódcami tłumu stają się też ludzie o starganych nerwach lub na pół obłąkani, którym niedaleko już do zupełnego obłędu. Niezależnie od tego, jak śmieszna jest idea, którą propagują, lub cel, do którego dążą, wszelkie rozumowanie okazuje się bezsilne wobec ich przekonania. Pogarda i prześladowanie nie potrafią ich odstraszyć od owych idei, a często nawet dodają im sił do walki. Dla swych przekonań poświęcają oni swe osobiste cele i rodzinę; zanika nawet instynkt samozachowawczy

Gustaw Le Bon

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (76)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zośka
Zośka 03.12.2020, 22:26
Ten Mariusz to chyba znowu się lansuje.
Strong
Strong 16.11.2020, 22:56
poniedziałek... No i jak tam z mega energią pseudo Strajku Kobiet, takim szerokim gwiazdkowym "wyzwaniem narodowym"
***** ***
Jak było do przewidzenia opadła do minimum :-) , stos. kasa zebrana, na konto już wpłynęła, kto miał zarobić już to zrobił, trochę szumu w mediach. Tzw. "opozycji" też opadło wszystko w gaciach - innych samodzielnych decyzji, wizji brak, przygnieciona własną bezradnością. Tylko pusty skowyt i lament pozostał. Teraz czekamy na publikację wyroku TK. Może to pobudzi jeszcze ostatnie podrygi uliczne 'zdychającej ostrygi'.

Ot i w taki sposób robi się własne, prywatne interesy, przy udziale zakręconego do maxa społeczeństwa. A zarabia puste lewactwo i inne "paprochy" z lewicy, które się przy okazji przykleją. Jechać z tym towarzystwem po całości.
obywatel
obywatel 10.11.2020, 11:46
Hit dnia wczorajszego .Pan radny i gwiazda lokalnej polityki nazywający się nauczycielem ( tak z ciekawości udokumentowany staż pracy w szkole, to ile ?) troi się by być na topie. Teraz uczynił rozprawkę o zdalnym nauczaniu i jej epokowej wyższości i przyszłości. Nie zapomniał także o sobie, swoich mało konkretnych dokonaniach na tym polu jako 24 latek oraz przy okazji o swoim stosunku do obecnej władzy. Ciekawy jestem dorobku zawodowego , warsztatu pracy oraz na jakich badaniach czy autorytetach oparł swoje przemyślenia autor ? Pan nazywany przez niektórych bohaterem, pomylił rolę lub zrobił coś sprytnie przemyślanego. Otóż pod płaszczykiem wywodów na temat niczym nieudokumentowanym futurystycznym osiągnięciu jakim jest zdalne nauczanie, dość szybko ulżył sobie że nie jest zerem, bo broni strajkujących kobiet, by wreszcie dowalić prezydentowi i ministrowi. Pewnie nie czytał opracowań na temat, jak bardzo młodzież nie cierpi polityków i jeszcze gorzej postrzega politykę w szkole. Pan uznał ze w jednym przekazie do młodzieży można równolegle dokonać oceny obecnej politycznej sytuacji w kraju i mieście. Stanął na katedrze i oznajmił, zapominając że jest nauczycielem. Wyrażania opinii nikt nikomu nie zabrania, natomiast trzeba pamiętać o tym żeby nie nadużywać pojęcia, że nauczyciel to zawód zaufania społecznego, którego nie należy mylić z legitymacją radnego czy działacza partyjnego. Pewne zażenowanie pojawia się gdy pracodawca w zachwytach i skowronkach rozpływa się nad nauczycielem. Czy przełożony dokonuje oceny swojego podwładnego czy prywatnego kolegi? Bo jeśli nauczyciela to mam wrażenie że zapomina się o najważniejszych zapisach statutu i że kształtowanie wiedzy, kompetencji i umiejętności oraz postaw uczniów regulują przepisy kto, z jakim przygotowaniem i na jakich przedmiotach może poruszać tematy w zakresie treści programowych. Ustawa o oświacie mówi także o bezwzględnym nie przenoszeniu światopoglądowych i politycznych sporów na teren szkół i innych placówek oświatowych. Jednostki oświaty z mocy prawa są i muszą być wolne od działalności politycznej. Ktoś udaje że nie wie lub ma ogromne braki kompetencyjne. Szafa gra i karawana jedzie dalej, prawda? Nauczyciel, przed publikacją imiennego wpisu w mediach społecznościowych, powinien zastanowić się czy nie będzie on godzić w godność wykonywanego zawodu. Z ciekawości tylko zapytam na co wyda pan tę 500 zł jałmużnę , jak pan to nazywa ? Czekam na hejt
również obywatel
również obywatel 12.11.2020, 12:58
Obywatelu, wypominanie komuś młodego wieku nie jest żadnym argumentem. Pamiętaj, że stary baran to nadal baran i wiek nic tu nie zmienia. Większość noblistów swoich największych odkryć dokonało przed trzydziestką, a jedynie nagrodę odbierało w późnym wieku. Jeśli by się tak sztywno trzymać "bezwzględnego zakazu przenoszenia światopoglądowych i politycznych sporów na teren szkół" to religia powinna być usunięta z placówek oświatowych. Starszym ludziom oraz szkołom wiele rzeczy nie mieści się w głowie, szkoły tkwią mentalnie w XIX wieku, a wielu nauczycieli starszego pokolenia z rozrzewnieniem wspomina czasy, w których mogli bezkarnie bić uczniów linijką po łapach.
Ja tego nie kupuje
Ja tego nie kupuje 12.11.2020, 18:40
Nikt nie wypomina wieku , natomiast dorobek i doświadczenie to ważne sprawy . Jeśli ktoś sie chwali że w wieku 24 latach wdrażał na wielkiej uczelni zdalne nauczanie to chętnie poznam efekty i osiągnięcia. Nie wystarczy na każdą okazję w sam raz widoczna biała koszula, zgrabny plaszczyk i nienaganna fryzura. Gładka mowa , całuje rączki , tak proszę pana , dziękuje bardzo prosze pana. Z zachodu nie tylko przyszła moda na colę, hamburgery , ale także na wszelkiej maści oratorów i trybunów, co uznali że gadaniem można kasę i karierę robić. Mnie się w głowie nie mieści , że wielu daje się nabierać . Miałeś kolego obywatelu słabych nauczycieli , ja nie pamiętam by ktoś bił w szkole. Natomiast powiedz mi gdzie bedziemy mentalnie , jeśli zdalna nauka będzie jednynie sluszną metodą zdobywania wiedzy, umiejetności i kształcenia postaw. Nawet nie ruszam kwesti umiejętności dyskusji , wyrażania opinii, budowania relacji , współpracy itd. I jeszcze jedno czym rożni się piewca uliczny czy spacerowy od nauczyciela , który godzinami przygotowuje się do lekcji . Polecam Panu krótką ankietę - ile godzin tygodniowo pracują prowadząc zajęcia, przygotowując się do nich , sprawdzając pracę , odpisując na emaile itd. Gwarantuję że wielu wyjdzie wiecej niż 40 tygodniowo i braknie im czasu na fejsa, sesje i inne sprawy . Dzisiaj łatwość życia i jego szybkość oraz powierzchowność powodują , że wiele osób kupują inny wymiar lansowany przez m.in.social media i jednorazowe akcje na ktorych warto być.Tobie przeszkadza religia w szkole i rozmiem że w szkole prywatnej także ?
Poniedzialek
Poniedzialek 09.11.2020, 22:07
i skończył się protest, dzis grupka nastolatek i dzieciakow bez rodziców. Co to za banda gdzie zasady wychowania. A gdzie fircyk w zalotach??i kilka pan po menopauzie z TUTW
Michał
Michał 12.11.2020, 13:10
Za to w Warszawie ta wspaniała prawicowa młodzież, pokolenie JP2, pokazała jak kulturalnie uczcić Święto Niepodległości. Przeciwieństwo zdziczenia i kościołów nie atakowali. Co tam, że podpalili komuś mieszkanie, Jezus tam nie mieszkał. Wspaniały marsz patriotów i obrońców życia poczętego. Armia Matki Boskiej i dzieciątka Jezus, obrońcy Dziwisza, Jana Pawła II i całego episkopatu. Bo prawdziwy Polak powinien być przede wszystkim obywatelem Watykanu.
Strong
Strong 12.11.2020, 21:14
...Michał, dziecko, antyprawicowcu, ty znów klepiesz te swoje lewicowo-lewackie i popierające lgbt dyrdymałki.
Awantury wszczęte przez małą grupę pseudo-narodowców. B.dobrze, że dostali omłot od Policji. Zdecydowanie za mały. Kibole, pseudo-narodowcy, lgbt, strajk kobiet i inni nawiedzeni, którzy łamią w RP prawo są do 'odpalenia', surowego ukarania. Nie ma pobłażania dla nikogo.
Pozostała gr. uczestników pomaszerowała przecież dalej bez ekscesów, jakbyś tego nie widział.
Po co więc rzygasz jakimś Watykanem, M.Boską. Jesteś niewierzący, nikt cię nie zmusza do uczestniczenia w katolickich obrzędach chrztu, I komuni... ślubu i pochówku. Kościół i wiarę omijaj z daleka, ale swoje rączki i bezmózgowie również trzymaj przy sobie. I nie przeszkadzaj innym wierzącym katolikom.
Nietykalne, święte krowy już były za czasów PZPR, wczesnego PRL-u i za PO. Wystarczy tego. Prawdziwy Polak powinien być Polakiem, patriotą, nie natomiast jakimś giętkim, europejskimi pedałem, ciotą jak ty chcesz i tobie podobni. Ich orientacja jest nieistotna, natomiast już ich zachowania i nieograniczone zapędy w zmianie obecnego prawa RP oraz naruszeń obyczajowości, norm, tradycji RP już tak. I dlatego nie można dopuścić do panoszenia się tego dziadostwa. Dostosują się, niech sobie żyją u nas, jeżeli nie, Europa jest tak obszerna, niech tam oddychają sobie tą wolnością, swojej specyficznej subkultury. Nikt nie broni. Pewnie przyjmą ich z otwartymi rękoma :-)))
Michał
Michał 13.11.2020, 13:36
Strong, a rząd który łamie prawo ? Kościół muszę wspierać swoimi podatkami, chociaż się na to nie zgadzam, więc mam prawo krytykować. W Polsce nietykalni są tylko duchowni. Większość biskupów albo ukrywa pedofilów, albo gwałci dzieci, a potem wycierają sobie mordy Jezusem, krytykując "ataki na kościół". No bo przecież Jezus chciał żeby gwałcili dzieci, a kościół to dom boży. Jak się okazuje wszyscy przyjaciele "Ojca Świętego" albo gwałcili dzieci albo ukrywali pedofili - oczywiście on o niczym nie wiedział. Car dobry i źli bojarzy. Strong prawda cię wyzwoli, nie bronisz Polski tylko bronisz starego sojuszu tronu i ołtarza. Ty i ci kibole myślicie że jesteście po dobrej stronie, a jesteście tylko pożytecznymi idiotami.
Strong
Strong 13.11.2020, 20:30
...Michał... Sam jesteś wybitnym idiotą, tkwiącym w swoich idiotyzmach.
Ty oczywiście to nazywasz krytykowaniem i niech tak będzie, krytykuj dalej i przyjmuj inną krytykę.
Wyjaśnienie, Rząd nie łamie żadnego prawa. Wszystko zawarte było wcześniej i jest w stos. przepisach prawnych. I nie dotyczy wyłącznie kościoła katolickiego, ale innych wyznań też. Poszukaj, poczytaj, ale kto to zrobi za ciebie.
Ty nie płacisz żadnych podatków ze swojej kieszeni, ponieważ nie ma odrębnego podatku kościelnego od osób fiz. Więc nie bredź. Istnieją jedynie dowolne datki od ludzi na tzw. tacę. Ty jednak tego przecież nie płacisz to g.... ci do tego.
Pozostałe płatności z budżetu są szczegółowo uregulowane prawnie, poczynając od wojska-obronności, a kończąc na nauczycielach-nauce ogólnie. Tobie to nie musi się podobać i nikt nie będzie się nawet o to ciebie pytał. Jesteś w RP, obywatelem Polski i stos. się do obowiązującego prawa. Zawsze możesz zmienić kraj na inny, a tym samym podatki, ustrój, szerokość geograficzną itd.
Rewolucji tymi wpisami tu raczej nie zrobisz. Duchowni też nie są nietykalności. Każdemu jednak trzeba to stos. udowodnić, w sądzie.
Pomyśl jak jakiś nielat będzie twierdził, że tu i tu, to Michał mu statarował du...sko to powinni cię od razu zamknąć w ZK ze starą grypserą, by oni ci zrobili jesień średniowiecza. Czujesz już co, by to było. A po ok. 8 mies. nielat zmieniłby opcję, że to jednak byli twój brat z ojcem (i zonk)
I mielibyście później razem, o czym wspominać na rodzinnej sielance :-)))

Oczywiście, jestem przekonany na 200%, że jestem po właściwej stronie.
M
M 15.11.2020, 14:21
Strong, nie ze*** się. Fundusz kościelny jest z podatków więc nie mów, że się nie dokładam. A taca jest nie opodatkowana, pokaż mi drugą grupę zawodową która nie musi rozliczać się ze swoich dochodów (z wyjątkiem prostytucji). Do tego ze względu na powiązania polityczne różne kościelne inicjatywy są nieźle wspierane przez pieniądze podatników. Więc Strongu nie kłam bo ci nos urośnie jak u Pinokio.
Strong
Strong 16.11.2020, 10:34
Sam jesteś widać drewniany Pinokio w te klocki i to na dodatek z połamanym nosem. Ty kłamiesz i to ewidentnie.
Jeszcze raz ci napiszę, że ty jako Michał nie dokładasz do żadnych podatków na kościół, a dobrowolne, niewielkie datki od obywateli RP na cokolwiek nie są opodatkowane, także nie wysilaj się. A inicjatywy różne są przecież wspomagane nie tylko kościelne :-))
... czytaj ze zrozumieniem, a nie z zapłakaną zgryzotą na rzeczywistość.
Michał
Michał 16.11.2020, 18:17
Strongu Pinokio. Do tego dochodzą bonifikaty w postaci sprzedaży ziemi kościołowi za ułamek wartości gruntów, opłaty za udział duchownych w uroczystościach państwowych, no bo nawet kibel publiczny musi być poświęcony. Finansowanie pensji kapelanów w urzędach skarbowych, emerytury generalskie np. dla Głodzia. Strongu ty myślisz, że skąd tam się na to wszystko pieniądze biorą jeśli nie z moich i pozostałych polaków podatków ? Z tacy ? Nie bądź śmieszny. A i jeszcze lekcje religii są finansowane z podatków chociaż religia to nie nauka i nie powinno jej być w szkole, ani w urzędzie. Te wszystkie powiązania państwo-kościół to łamanie konstytucji, która w teorii zapewnia rozdział kościoła od państwa.
Strong
Strong 16.11.2020, 21:05
Widzę, że się jakoś zbytnio podnieciłeś tym wszystkim, i całkiem niepotrzebnie. Drewniany Pinokio-M jesteś kabareciarz i manipulant na dodatek.
Musiałbyś być najbogatszym człowiekiem po tej stronie kuli ziemskiej, gdybyś do tego wszystkiego miał dokładać z własnej kieszeni. A ty lewicowo-lewacki przecież biedak jesteś i cię na to nie stać. Więc już nie klep tych bzdetów w nieskończoność. Twoje osobiste pieniądze nie idą na żaden wskazany przez ciebie cel. Prościej już się nie da. Ale w wolnej chwili możesz jeszcze wymienić całą litanię zacnych przedsięwzięć, które funkcjonują dzięki rzekomo "twojej mega kasie", buahhaahha.
I jeszcze ci się na koniec Konstytucja RP połamała. Religia jest w szkole i w urzędzie, bo tak ma być. Za czerwonych nie było, a teraz jest i będzie. To raczej czerwonych szybciej braknie w RP, niż naszych korzeni chrześcijańskich.
Gdzie ty się wyklułeś mysiu pysiu, nasz lokalny bogaczu i współwłaścicielu w mikronowej części całego majątku kościelnego RP i innych :-)))
Fantazja widać cię nie opuszcza. Lej tą wodę szerokim strumieniem dalej.
Wystarczy tego, przekonuj innych. Pa.
Michał
Michał 17.11.2020, 20:13
Strongu, widzę, że brakuje ci podstawowej wiedzy o działaniu państwa i podatkach. Radzę dokształcenie się w tej dziedzinie, zanim następnym razem zabierzesz głos w dyskusji dorosłych. Najwyraźniej należysz do osób które myślą, że politycy rozdają jakieś swoje pieniądze, chyba na drukarce wydrukowane. Większy wpływ na kulturę europejską miała kultura grecka i rzymska niż prymitywna religie pastuchów kóz z półwyspu arabskiego. Religia będzie w szkole do póki większość będzie chciała żeby tak było, czyli niezbyt już długo.
AK-47
AK-47 16.11.2020, 20:18
Trochę historii.... https://upload.wikimedia.org/w… Na powyższym zdjęciu: Dawid Kahane – polski rabin, podpułkownik ludowego Wojska Polskiego. https://cdn.3bls.eu/wp-content… Na tym zdjęciu duchowny prawosławny...
Te ułamki wartości Kościół płaci za to co mu wcześniej ukradziono...
Strong
Strong 17.11.2020, 12:12
@AK-47, lewactwo, nie wie co te fotografie przedstawiają i czego dotyczą. One są czarno białe, stare historycznie i dla niego bezwartościowe.
Oni hołubią wizję oraz flagę w b.żywych kolorach tęczy i "kubusia" płci męskiej, który przechadza się publicznie przewiązany na smyczy, na czworakach jak pies, z jajami na wierzchu i w kagańcu, by mu nie odgryzł fiu...ta.
To są obecne wartości naszych rozdartych, wyzwolonych pedałów i innych zniewieściałych ciot, którym najbardziej nie podoba się tu katolicyzm, religia, PiS i jego rządy oraz Polska w takim kształcie.
Na pohybel jedynie z tym dziadostwem.
AK-47
AK-47 17.11.2020, 16:39
Dlatego temu idiocie na wszelki wypadek je podpisałem...Nie liczę, że zrozumie ale niech chociaż zobaczy.
Michał
Michał 12.11.2020, 23:02
Strong, jak co roku marsz zdominowały uśmiechnięte rodziny z dziećmi ? Ty myślisz, że ktoś to jeszcze kupuje ? Przecież wiadomo, że to doroczna ustawka kiboli i narodowców z policją.
AK-47
AK-47 13.11.2020, 23:07
Jak co roku???....A z którego a właściwie od którego roku???... https://www.rp.pl/apps/pbcsi.d… .Jeżeli to miałaby być ustawka to ze strony Policji. Kto opracował plan zabezpieczenia Marszu? Komenda Główna Policji czy Komenda Stołeczna?....
Strong
Strong 13.11.2020, 13:28
Nie musisz niczego kupować i w tym uczestniczyć, jak również w wielu innych uroczystościach, opisałem wyżej.
Marsz Niepodległości jest nie dla ciebie oraz inne uroczystości narodowe. Tak prostej rzeczy nie możesz pojąć. Tobie się to nie podoba.
Obejrzyj poprzednie spokojne, wielotysięczne przemarsze ludzi, także właśnie z dziećmi. Ale po co... lepiej przecież siać ferment :-))
Teresa
Teresa 05.11.2020, 16:26
całe szczęście ze niektórzy poszli po rozum do głowy i nie pozwolą dłużej sobą manipulować podstarzałym organizatorkom tych dzikich protestów,to dzicz która przelała sie przez nasze miasto i kraj, nie znajduję w tej chwili innego słowa na zachowanie gawiedzi i wulgaryzmy na niesionych transparentach !!!! zwróciłam się wczoraj z pytaniem do takiej jednej ignorantki dlaczego nie zakłada maseczki ,otrzymałam ripostę że cyt " stare macice " powinny siedzieć w domu jak się boją ! zawrzało we mnie ,taka stara nie jestem ,zniżyłam się do jej poziomu i pokazałam środkowy palec ! wtedy dopiero usłyszałam stek obelg i wulgaryzmów! W innych krajach ludzie stosują się do zaleceń lekarzy i epidemiologów bo rozumieją że być może w jakiś sposób uchroni to najsłabszych od zachorowania ! Obawiam się, że za chwilę to wszystko może wymknąć się spod kontroli !!!!
M
M 08.11.2020, 05:01
Pani Tereso, czy księdzu na mszy też Pani zwraca uwagę na brak maseczki? Wszystkim tak ta młodzież przeszkadza strasznie. Moraliści się znaleźli. Stare pokolenie chce urządzić młodym Polskę jakiej młodzi nie chcą więc nie dziwne że jest bunt.
Strong
Strong 08.11.2020, 11:48
Noooo i jeszcze zdziwiony. Oczywiście, że przeszkadza. Na ostatnich spędach spacerkowych to nie była żadna młodzież, tylko jakieś b.y.d.ł.o rozdarte idące na rzeź, opisane idealnie gdzieś już tu niżej. Normalna młodzieżówka się tak nie zachowuje, mając oczywiście jakieś wychowawcze ukszktałtowanie przez swoich rodziców, szkołę, rodzinę.

Ta ww "młodzieżówka" jakby ci urządziła RP, to byś sobie w ostatecznym rozrachunku palcem do d...py nie trafił, a ona tym bardziej, buahhaahha. A później znów płacz i szlochanie do poduszki, jak jest źle.
M
M 08.11.2020, 15:27
Ta twoja kulturalna, normalna młodzież, która nie uczestniczy, woli wypisywać na murach hasła anty semickie, anty ukraińskie, anty LGBT itp. Duma cię pewnie rozpiera gdy to czytasz. Na murach zabytkowych kamienic to robią, a podobno mieli chronić zabytki przed "dziczą". Widocznie zabytek dla nich musi mieć krzyż na wieży inaczej się nie liczy.
Strong
Strong 08.11.2020, 22:20
Nie wiem o czym piszesz... hasła antysemickie, antyukraińskie... nigdy o tym nie pisałem - są przecież ścigane w RP.

Ale jeżeli ta światła młodzież, Ukraińcy, Żydzi, inne namaszczone nacje przez ciebie, zachowywały by się podobnie, to wszyscy są sobie równi. Nie potrafią się zachować, popełnili przestępstwo są do bezwzględnego ukarania w RP. Nic ich nie usprawiedliwia.
To, że Ukrainiec, Żyd, lgbt - nie na żadnej ulgi. Bo kim to oni są, by ich pomijać, ich świadome, takie negatywne poczynania :-)))
M
M 09.11.2020, 13:40
Strong, w takim razie mam nadzieje, że na twoim domu będą takie hasła wypisywali, skoro popierasz tego rodzaju twórczość.
Strong
Strong 09.11.2020, 16:23
Masz problem z czytaniem :-))))
A ja mam nadzieję, że jednak na twoim 'M' domku pomażą jakieś bzdety twórcze.
szanuj Polskę
szanuj Polskę 04.11.2020, 19:54
Na wszystkie te protesty idą ludzie którzy
mają na to czas. Każdy kto uczciwie pracuje
i ma jeszcze problemy zdrowotne to dopiero
ok godziny 18 je obiado-kolację następnego dnia
wstaje o 5 rano i tak od poniedziałku do soboty. Kiedy zrobić zakupy zadbać o siebie poświęcić
czas rodzinie niech odpowiedzą protestujący.

Wyjątek stanowią niektórzy z Urzędu Skarbowego
w naszym mieście którzy w czasie tzw. pracy
zdalnej sprzątają ogródki jeżdżą na miasto na
cmentarze gotują obiady.

A wszystko za nasze pieniądze.
J tutaj nie ma protestów?.
M
M 08.11.2020, 22:16
A na protesty Solidarności, które obaliły komunizm jacy ludzie chodzili ? Też się pewnie nierobom nudziło ?
Strong
Strong 09.11.2020, 11:04
Buahhaahha, ty to jednak manipulant jesteś.

Protesty NSZZ Solidarności porównujesz to tej rozwydrzonej, ulicznej kołtunerii.
Na jakim ty drzewie się wyklułeś.
m&m
m&m 04.11.2020, 12:39
Największą uciechę mieli działacze partii i organizacji nie związanych z pis. Jaka to ekstaza poczuć się jak na majdanie. Podczepić się i ogrzać tą energią. Niestety zwykłe Panie, choć są w większości przeciwko kompletnemu zakazowi, to pewnie w poważaniu mają partyjniackie mrzonki. Niestety dla lewactwa dającego wulgarnego ognia tym oddolnym protestom, Panie pewnie szybko się skapną, że nie mają nic wspólnego z bluzgającymi babsztylami bez staników. Kij w oko pisowi, jeżeli zagrał tematem, żeby pokazać jak lewica bluzga i atakuje kościoły. Kij w oko opozycji, że wykorzystuje każdy temat i każdą metodę do zaatakowania rządzących bez patrzenia na konsekwencje . Z jednej strony można krytykować rząd za nieudolność w walce z pandemią a z drugiej mieć mokre sny o tym, jak nieprzebrane tłumy w polskich miastach spijają słowa z ich przepełnionych demokracją ust. A co tam dystans, jak naród wzywa...Można powiedzieć, że z różnych pobudek obie strony są winne i mają w *** zdrowie Polaków i ogólnie Polaków. Liczą się gierki i sondaże. Mówię stanowcze tfu politykierom!!
M
M 04.11.2020, 14:47
Jeśli opozycja nie pokaże, że nie zgadza się z polityką rządu to w następnych wyborach większość znowu zagłosuje na PiS bo powiedzą: "Po co nam opozycja, która nas nie wspiera ?"
m&m
m&m 07.11.2020, 15:54
Po co nam opozycja, która nie ma swojego zdania. A to , czym można by je nazwać, zmienia co pięć minut w zależności od potrzeby chwili i szybkich sondaży. Po co nam opozycja, która.nie ma ŻADNEGO programu oprócz programu brania kasy za pokazywanie swoich geb w tv. I to jest polska tragedia, że taka mamy opozycję, że nie ma na kogo głosować. Dobrze, że chociaż Korwin jest, to można zagłosować i pokazać wszystkim taka:P
M
M 08.11.2020, 04:50
Są partie, które maja program, ale nie maja szansy się wykazać ponieważ wszyscy tylko jęczą jak jest źle, a potem głosują na jedną z dwóch opcji. Można przecież zagłosować na Zielonych i budować nowoczesną gospodarkę, ale nie bo ważniejszy jest nasz polski węgiel i kościół katolicki.
Strong
Strong 08.11.2020, 11:34
No przecież to oczywista oczywistość... zielony to najwyżej szpinak na talerzu, a nie gospodarkę budować.
Daleko to byś nie ujechał z nimi. A później znów by było sławetne, że pieniędzy nie ma i nie będzie. Radźcie sobie sami. Skąd my to znamy? :-)) Wyluzuj z tymi zielonymi.
M
M 08.11.2020, 18:39
Nie muszą być zieloni, mogą być inni, którzy zauważają że świat się zmienia, prawica nigdy tego nie dostrzega i ładuje kasę w przestarzałe technologie od których wszyscy na świecie odchodzą. Prawica woli tkwić w zacofaniu, Hasłem przewodnim prawicy jest : "kiedyś było lepiej"
Strong
Strong 08.11.2020, 21:59
To nie filozofuj o zielonych i szukaj innych, tych postępowych, co zaczną ci zmieniać Polskę i świat na lepszy, nowocześniejszy. (Widzimy i słyszymy dokładnie w TV co się dzieje!)
Tylko byś później 'M' nie był zbytnio zdziwiony tym podejściem, nowoczesnością, w której może zabraknąć miejsca dla ciebie i twoich bliskich. Ciekawe co będzie wtedy z twoimi ideałami.

Informacyjnie, prawica nie jest zacofana. Trzyma się jedynie ściśle określonego kierunku i nie faluje, jak chorągiewka, kiedy wiatr zawieje :-)
gość
gość 04.11.2020, 08:38
Dalej to będzie że odbiorą 500+ na dzieci a winne będą kto -kobiety
...)
...) 03.11.2020, 17:46
cały ten protest zdyskwalifikował jeden transparent niesiony przez jedną z uczestniczek protestu we Wrocławiu " strach się ***"... totalne dno moralne i tyle
Q
Q 04.11.2020, 18:43
Sądzę że ten transparent należy traktować metaforycznie/symbolicznie a nie dosłownie. Tak z przymrużeniem oka. Tak poprostu...
M
M 04.11.2020, 14:51
...) Tak, a ten jeden twój komentarz sprawił, że teraz wszyscy w Tomaszowie maja takie zdanie jak ty. Ten jeden komentarz tak przeważył szalę jak ten jeden transparent.
nowa
nowa 03.11.2020, 13:31
Jutro , pojutrze, za kilka lat , nie będzie debat, rozmów na argumenty, nie będzie szacunku , tolerancji i empatii. Czy będzie ulica , wyzwiska i kamienie ? Cóż zobaczymy . I proszę nie wmawiać , że to co teraz widzimy to skutek okresu ostatnich kilku lat.
Uważny
Uważny 03.11.2020, 10:16
Starosta i jego przyboczna jakoś mogli organizować zgromadzenia bez nadmiernej krytyki, a w słusznej sprawie suweren już nie może? Chciałoby się rzecz 'co mnie wojewodzie..', ale z drugiej strony to 'dał nam przykład bonaparte'.
kiki
kiki 03.11.2020, 08:53
O qrde….nareszcie,Strzępek okazał się prawdziwym mężczyzną ganiąc motłoch tomaszowski. Pęłna podziwu kiki !
Prawica i inni (ludzie)
Prawica i inni (ludzie) 02.11.2020, 22:15
@o różnych mediach:
Całe te protesty to spęd ciemnej, rozdartej masy ludzkiej, która nie potrafi złożyć do kupy kilku liter na opakowaniu prezerwatyw, czy tabletek antykoncepcyjnych, tylko kopuluje, a potem wielkie zdziwienie przeżywa, że efektem tego ich starcia może być ciąża. To jest ciemnota, co nie potrafi przewidzieć prostej sprawy i czytać instrukcji ze zrozumieniem, tylko jeździ palcem po smartfonie i ipadzie, a szczytem wysiłku intelektualnego jest przeczytanie, co kto jadł i gdzie był na fejsie lub naparzanie w gierkę.
Te gówniary na protestach rzucają takie ilości bluzg jakich nie słyszy się nawet na obecnych placach budowy.
Niestety biorą przykład od tych starych klemp - organizatorek protestów widać dokładnie ich zachowania w TV.
To nie są kobiety, które się szanuje. One faktycznie nie zaznały, biedne chyba nawet ciut szczęścia w swoim życiu.
Tego prezentowanego wizerunku nie można nazwać kobietą. W Gdańsku zdewastowali cmentarz i nie tylko, a na nagrobkach pojawiły się napisy "zabij księdza". Na YT jest film, gdzie jakaś mądra flądra opowiada, jaką to radość i ekstazę przeżyła pomagając przeprowadzić koleżance aborcję i patrząc jak wyciągają z niej rozczłonkowany płód. To jest prawdziwa twarz tych zdzir, psychopatów i nawiedzonych miernot. Teraz zrobili jakąś radę kobiet, gdzie zasiadły same nawiedzone skrajne lewaki z 3% poparcia w Polsce. To już jednak powolny koniec tego spacerowania i cyrku, sami się zaorali, wystarczyło poczekać kilka dni.

Tak to przedstawiają normalne media, rzeczywiste zachowania tych wywołujących protesty. Tylko trzeba chcieć to obejrzeć.
Ale to niewygodne.
?
? 03.11.2020, 05:16
A co sadzisz o tezie, ze jest to tez efekt gimnazjum?
,,,
,,, 02.11.2020, 22:40
Całe szczęście, że to jest głos grupy, która się kończy. Kto nie z nami, kto ośmiela się myśleć inaczej, jest miernotą, nie wartą szacunku. Klempą, bądź psychopatą, jak kto woli....
Prawica i inni (ludzie)
Prawica i inni (ludzie) 03.11.2020, 00:01
@,,, głos tej grupy się nie kończy zabłąkana dziewczynko. Więcej świadomości jednak życzę.

Tak nie zachowują się normalni ludzie.
Ty gdzie się wychowywałaś na mecie, czy na jakimś śmietniku. Szkoła, rodzice dali ci taki przykład. No chyba, że oni przekazali ci takie swoje wartości i zachowania jako wzorzec. No to nie dziwne, że dla ciebie to norma i wyznacznik godny naśladowania. Tylko ci współczuć takiego miernego, dotychczasowego życia.
Te wasze drętwe spacery już się kończą. Nawet nie zorientujesz się kiedy znikną. Uważnie obserwuj.
Ajdejano
Ajdejano 02.11.2020, 18:44
Do "A."
Kolego/koleżanko: nie filozofuj, czyli nie kombinuj jak koń pod górkę.
W tym materiale powyżej nie ma żadnej filozofii, ale są podawane oczywiste oczywistości (wg klasyka).
Potwierdzeniem tego, co zostało powyżej napisane, są dzisiejsze komunikaty w różnych mediach o znikomej frekwencji w dzisiejszych "burzliwych" protestach. Dlaczego tak się dzieje ? Ano dlatego, że ci, podpuszczeni przez niewielką grupę zawodowych "podpuszczaczy" , którzy szybko i ochoczo polecieli na te "spontaniczne" protesty, równie szybko polecieli po rozum do głowy i równie szybko ta piana z ust im zeszła.
Szkoda, że aż tyle dni zeszło, aby się trochę ogarnęli.....
Różne media:
Różne media: 02.11.2020, 21:21
TVP1,2,3, Tv Trwam, TV Republika. Zacznij wyznawco ideologii oglądać obiektywne media i i wiecznie narzucania swoich poglądów innym w komentarzach na tym portalu. Nie każdy musi myśleć jak mu partia nakaże. PS: Mam swoje lata i jestem wierzący.
Ajdejano
Ajdejano 02.11.2020, 23:00
Ja też mam swoje lata i tez jestem wierzący, ale nie jestem wierzący np. w tvn - tak, jak Ty.
Przy okazji: przeczytaj wpis nade mną: "Prawica i inni (ludzie)". Czy ten ktoś, też jest tym, któremu cokolwiek nakazała jakakolwiek partia ???? A może po prostu - takie ma zdanie - co ???
Ogarnij się trochę.
Różne media
Różne media 03.11.2020, 20:32
Ja nie wierzę w żaden TVN. Skąd takie domysły! Nie możecie przeboleć że ktoś ma inne poglądy niż Wy. Żal mi Was, ogarnąć się to Tobie radzę. Pozdrawiam i zamykam temat.
Dziękuję
Dziękuję 02.11.2020, 15:06
Bardzo dobry felieton.
A.
A. 02.11.2020, 13:31
Jak zwykle uproszczenie. Zestawienie ludzi, którzy są w "trudnej sytuacji" bo nie mogą wyjść do klubu, z ciężko pracującymi medykami. Dlaczego uproszczenie?
Dlatego, że jest cała rzesza medyków, którzy mają teraz lepiej niż kiedykolwiek, bo siedzą od pół roku zabarykadowani w przychodniach i "leczą" przez telefon. Tak na marginesie, jak osłuchać pacjenta przez telefon, albo obejrzeć gardło. A z drugiej strony są ludzie, którzy od pół roku żyją w ciągłym stresie, bo praktycznie nie zarabiają. Jak długo można żyć z oszczędności, jeśli się je w ogóle posiada? Albo od pół roku drżą o swoich bliskich, którzy nie mają jak leczyć innych chorób.
Pozdrawiam Pana Redaktora.
Pigi
Pigi 02.11.2020, 13:48
Są też lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, sprzątaczki pracujące BEZPOŚREDNIO z pacjentami covid. O pajacach zza biurka nie ma tu mowy. Logika poszła w las? Pozdrawia personel Pana/nią A.
A.
A. 03.11.2020, 13:41
Nie zrozumiała Pani mojej wypowiedzi. Nie neguję, że jest mnóstwo ludzi ciężko pracuje przy covidzie. I mam dla nich szacunek.
Chodzi mi o to, że jest rzesza ludzi którzy stoją pod ścianą bo nie mogą się leczyć i za chwilę zaczną umierać albo nie mają z czego żyć i zaczną popełniać samobójstwa, a Pan redaktor zrównuje ich z tymi, którzy nie mogą wyjść do pubu.
służąca
służąca 02.11.2020, 12:21
służba Panie Redaktorze, to jest ochrony kolei, albo inna w mundurze. jak ktoś jest służbą, to ma z tego określone zarówno obowiązki jak i przywileje. służba zdrowia była za komuny. proszę się wyrażać adekwatnie do traktowania osób pracujących w szpitalach lub innych ośrodkach związanych z szeroko pojętą medycyną.
osoby będące na służbie, mają nad sobą parasol ochronny ze strony państwa, który tą służbę umożliwia wykonywać w sposób godny, a przede wszystkim bezpieczny. a to co się działo od wielu lat, i dzieje teraz to jest jakaś parodia.
zapraszamy na sor i na oddział wewnętrzny, wróć, covidowy (medialne teraz tak mówić).... posłużyć trochę...
Gość
Gość 02.11.2020, 19:24
Ochrony kolei to jest straż- jak już....
Aa
Aa 02.11.2020, 15:39
W takim razie 100% do pensji tez nie brac. Zatrudniaj sie jako niańka przez ogloszenie w Ticie bedziesz mogla odmawiac i nie przychodzic.

W szpitalach i tak sie z wami cackają.

A przeciez antyPiSowiec, dzis felietonista tygodnika Polityka mowil o wsadzaniu was w kamasze.
Służąca
Służąca 02.11.2020, 22:42
Oddam ci to sto procent. Ale cię to boli. Zal dupę ściska. Przyjdź, zobacz jak jest. Potem komentuj...
"Ojciec wybral polotyke, a syn sznur"
"Ojciec wybral polotyke, a syn sznur" 03.11.2020, 14:09
Nic mi nie oddawaj, bo nie ja zatrudnialem sie jako "medyk" Za cinżko, no to co? Te spec ustawa oddbiera mozliwpsc odejscia z zawodu?

Ile by Wam nie dosypać bedziecie narzekac, a grupka w zasadzie prostych cwaniakow zaciera rece by to rozkrasc, ludzi zmusic do placenia im.

Ale ostrzezeniem jest los syna Leszka Millera. On na koniec tez prywatyzowal szpitale.
Pigi
Pigi 02.11.2020, 13:35
Racja. To jest nie służba ale walka, igranie z życiem personelu. Ile i jak długo jeszcze?
A.
A. 02.11.2020, 13:33
Najlepszy parasol ma wojsko. Służba od poniedziałku do piątku od 7.30 do 15.30. A dodatki do pensji za wszystko.
Praca nie sluzba? No to poprosze o kwalofikacje tego "personelu"…
Praca nie sluzba? No to poprosze o kwalofikacje tego "personelu" medycznego po poltora miesiecznym kursie 02.11.2020, 17:52
W przeciwienstwie do salowej potrafią ciut wiecej niz podstawianie nocnika, czy okladanie pod twarzy staruszka ktorego rodzina nie dala w łapę za "szczegolne traktowanie" czylo po prostu wypelnianie swoich obowiazkow.
Stojący fred
Stojący fred 02.11.2020, 11:57
Ciekawe, że najbardziej na ten zakaz napierają ci "jurni seniorzy", co ich to już nie dotyczy. "Susza w studni" oraz "Zwis męski ozdobny".
Pralka narodowa
Pralka narodowa 02.11.2020, 11:55
Zróbmy dużą, stadną, narodową, wspólną pralkę.

Nawołuję, niech jeszcze więcej ludzi wyjdzie na ulicę i miesza, wzajemnie miesza się ze sobą. Niech pozdejmują maseczki i krzyczą, wydzierają się roznosząc covit-19.
Za tydzień lub trzy, będzie jeszcze większe zdziwienie, że zachorowało xx, a umarło ileś tam dziesiątki setek osób, w tym młodych. Ciekawe co towarzystwo wzajemnej, beztroskiej adoracji, wtedy powie na ten temat.

Dobrze, że ludzie umierają na ten covid w innych krajach, na świecie, bo inaczej to pewnie ten Strajk Kobiet, PO i inni anty-mądrale podjęliby teorię, że to wyłącznie PiS, a właściwie to J.Kaczyński specjalnie wywołał tą pandemię-zarazę, zakażając wszystkich sam osobiście.

Także więcej ulicznych spędów, niczego nie respektować, mieć wszystko w du...pie, hulaj dusza na całego, a będzie tylko "lepiej"-katastrofalnie.
Żeby tylko później, co niektórych tych ww fachowców, przewodników samo zdziwienie i szok nie zabiło.
A może i powinien, każdy z nich liznąć osobiście tej śmierci, ktoś z ich rodzin, znajomych, może wtedy nastałoby jakieś opamiętanie.
Nie, raczej nie, oni przecież nie znają tego słowa.
Czysta ślepota jest obecnie przecież zaj...bista
rwd
rwd 02.11.2020, 11:06
Tak trudno namierzyć osoby bez maseczek i ukarać? Wystarczy przejrzeć zdjęcia w mediach.
Kto nie lubi listonosza z reguly jest rowniez zlym czlowiekiem
Kto nie lubi listonosza z reguly jest rowniez zlym czlowiekiem 02.11.2020, 15:28
Do kwarantanny na pewno powinny trafić. To nie jest jakoś szczególnie krzywdzące i tak do szkół nie chodzą, a kontrolowani codziennie będą mieli poczucie, że ich ostentacyjne łamanie prawa nie pozostaje bez konsekwencji.

Pod klucz w mieszkaniu na dwa tygodnie! Wyjdzie? Kara finansowa. Żadne tam aplikacje. Codziennie patrol umundurowanych Policjantów (najlepiej dwie Policjantki), z najwiekszymi pałami jaki są na stanje Polskiej Policji i machać przez okno.

Niech sąsiedzi widzą, że mieszkają wśród nich siewcy śmierci.

Pamiętacie jak postkomuniści straszyli ze koperty do głosowania w wyborach beda roznosic wisrusa? To wtedy cwaniaczek i łapówkarz Grodzki nazwał listonoszy Poczty Polskiem właśnie siewcami śmierci.
Postkomuniści wprowadzali panikę by zablokować przygotpwane już wybory. Zmarnotrawili 70 milionow zlotych, ktore na to poszly. Dobowa liczba zakazen nie przekroczala wowczas 100 osob.... Dzis dzien s dzis peka 10 tysiecy dobowych zarażeń..

I co?

Nikt nie przeprosil listonoszy, a egoistyczna g.o.w.ni.arz.eria na ulica ryczy, kaszel, kicha w rytm patopiosenkarza Cypisa (prosze wpisac w You Tube ten pseudonim i posluchac kilku kawalkow), wyje Je...c PiS.

Inna sprawa: co z mową nienawiści? Juz nie kwalifikuje sie "hejterow"? Z rok temu do takiego wora wrzucalao sie chocby watpliwosci wobec islamskich migrantow. Wystarczyl brak entuzjazmu wobec hurtowego ich przyjmowania by byc "nienawistnikiem"

Jak jest dzis gdy na demonstracji w centrum miasta slusze ze glosujacy na te czy inna LEGALNIE rzadzaca partie czyni ze mnie... "śmiecia"

Przeslucjacie kawalek "Jeb.c PiS" Cypisa, ktory byl odtwarzany podczas demonstracji i w Tomaszowie i Warszawie. Nie gdzies na boku. W glownym jej nurcie z jedynego glosnika z podkladem muzycznym.

Dzicz przeszla przez miasto. Skrajnie egoistyczna, przesoaknieta konsumpcja dzicz. Jesli to tak ma sie zmieniac rzady w Polsce, to to jest wladza ulicy. Nie ludu a ulicy. Zero zasad, tylko przemoc.

PS Co tam slychac u Margot? Ćwierć miliona zebrane i koniec walki o niebinarność płci?
qwerty
qwerty 02.11.2020, 13:59
Dalej nie ma podstawy prawnej do noszenie maseczek przez osoby zdrowe więc za co karać? To skończyłoby się sprawami w sądzie na których owe kary zostałyby anulowane.
LL
LL 02.11.2020, 15:49
Ale co sie ich powkur... to nasze. Poza tym nie kazdy by sie odwolywal, a wtedy niezaplacony mandat po roku zamienia sie komornika. Odkrecenie sprawy nie jest takie proste.

Szykany?

No to ktos bez mandatu pochodzacego z wyborow terroryzyje mnie, wyzywa od smieci tylko dlatego ze sam w wyborach dostal do Sejmu 300 glosow.

Marta Lempart to byla urzedniczka mocno zwizana wowczas z PO. Aborcja zajela sie dopiero w 2017 roku. Teraz na te akcje zebrala juz sobie 1.000.000 (slownie: milion), zlotych.

Nigdzie pracujac nis zaoszczedzilamby takich pieniedzy. Pomijajac juz kwalifikacje, kompetencje, czy wyglad ktory odstrasza nawet za dnia.
Q
Q 02.11.2020, 13:39
Do ukarania to są: Neczelnik, Kucharka i Pinokio. Kucharka co prawda uciekła do lewackiego Berlina ale Naczelnik i Pinokio są dostępni
Gdzie ci prawdziwi ludzie?
Gdzie ci prawdziwi ludzie? 02.11.2020, 13:50
Oni też ale i ignoranci zgromadzeń.
Q
Q 02.11.2020, 14:15
"ignorantów zgromadzeń" nie było by bez tej Trójki Drombo! Kot ich drapał!
Gdzie ci prawdziwi ludzie?
Gdzie ci prawdziwi ludzie? 02.11.2020, 16:29
A ty z małym iQ musisz z nich brać zły przykład i tak po prostu momagac szerząc pandemię przez te zgromadzenia pod które podszywają się pajace z różnych ugrupowań a nieświadomi ludzie idą i idą jak te gęsi, ślepo, po lini ba malowanej.
Q
Q 03.11.2020, 13:30
Neczelnik, Kucharka i Pinokio też podszywają się pod ludzi odpowiedzialnych więc może zaczniemy karanie od nich a nie od tych których swoją chrześcijańską postawą wprowadzili w stan głębokiego zaniepokojenia

Pozostałe