Podsumowanie aktywności Rady Miejskiej z punktu widzenia obywatela za rok 2020"

  • 31.12.2020, 13:18 (aktualizacja 10.01.2021, 16:21)
  • MM
Podsumowanie aktywności Rady Miejskiej z punktu widzenia obywatela za rok 2020"
Radni VIII Kadencji Rady Miejskiej Tomaszowa Mazowieckiego, niezależnie od opcji politycznej, wykazali się w 2020 roku całkowicie zróżnicowaną aktywnością.

Zgodnie z ustawą, do właściwości rady gminy należą wszystkie sprawy pozostające w zakresie działania gminy, o ile ustawy nie stanowią inaczej w tym między innymi kontrola działalności wójta (Prezydenta), gminnych jednostek organizacyjnych oraz jednostek pomocniczych gminy.

Z listy zadanych interpelacji i zapytań wyłania się obraz pracowitości i dociekliwości poszczególnych Radnych. Zatem podium zdobywa Pan Piotr Kucharski, który w roku 2020 aż 29 razy postawił "pod ścianą" władze miasta oraz gminne jednostki organizacyjne włącznie ze spółkami komunalnymi, aby dociekać prawidłowości ich działania w szerokim spektrum problemów i działań bieżących.

Warto dodać że wystąpienia te faktycznie dotyczyły rzeczy istotnych i były bardzo merytoryczne. Można podsumować iż Radny działał bardzo aktywnie w szeroko pojętym interesie mieszkańców miasta i społeczności tomaszowskiej.

Kolejne miejsca należą do Radnych Elżbiety Przedbory (4 wystąpienia), Michała Kucharskiego (3 wystąpienia), Agnieszki Walasik, Adriana Witczaka, Beaty Stańczyk (po 2 wystąpienia), Krzysztofa Dziubałtowskiego, Marzanny Popławskiej, Michała Jodłowskiego, Andrzeja Wodzińskiego, Barbary Klatki, Tomasza Wawro, Urszuli Seredyn (po 1 wystąpieniu).

Analizując treści interpelacji i zapytań można podsumować iż cała Rada Miejska spisuje się poprawnie - co jednak można powiedzieć o Radnych którzy piastują te funkcję będąc statystą ?

Aż 10 spośród 23 samorząądowcow nie popełniło jakichkolwiek interpelacji i zapytań w zakresie swoich ustawowych kompetencji. Warto o tym pamiętać przy kolejnych wyborach do Rady Gminy.

 

MM

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

fikolek
fikolek 04.01.2021, 10:03
Puste frazesy czy może jakieś przykłady?
Suweren
Suweren 02.01.2021, 21:00
Naj - zdania nie zaczynamy z małej litery. Telefon myślał za ciebie.? A gdzie poprawna pisownia w szkole nie uczyli ?
Widać, że merytorycznie się nie dało !.
Ajdejano
Ajdejano 01.01.2021, 17:40
Ej - Redakcjo !!!! Nie wpuszczajcie nas w maliny, czyli - nie róbcie z nas, waszych wyborców wała !!!
Wy i ci, z bożej łaski, radni, to jedna wielka sitwa, która na potęgę wyłudza od nas nasze ciężko zarobione podatki.
I co nam w zamian dajecie ?!?!?! A wielkie, kur....., jajco
Suweren
Suweren 31.12.2020, 21:39
Trudno się zgodzić z kimś kto nie wie co znaczy słowo wazelina, które można określić komplementem często niezgodnym z prawdą. Nie wiem co mogło by dać mieszkańcowi podlizywanie się radnym? Z drugiej strony jak nazwać radnych którzy podlizują się PMW?
Jeśli chodzi o wyraz najpracowitszych to taki wyraz istnieje w słowniku polskim i jest to najwyższy stopień od przymiotnika pracowity. Tak więc jest to poprawna odmiana. Należy wiedzieć że telefony mają to do siebie że jak im nie pasują litery to je zmieniają. I po literze t powinna być litera s a nie r.
NAJ
NAJ 01.01.2021, 03:45
jeszcze napisz , że to telefon myśli za ciebie i sam za ciebie podejmuje komendę SEND . Trener Jarząbek to pikuś .
07
07 31.12.2020, 19:15
Nie znam gościa ale pozostali pisząc o przyspieszenie 1 na przystanku się totalnie kompromitują!
K2
K2 31.12.2020, 18:09
I tak mistrza elokwencji i bezmyślności radnego Batorskiego mało kto moze przebić . To jest dopiero orzeł .
Suweren
Suweren 31.12.2020, 17:17
W mojej ocenie Pan Piotr Kucharski to jeden z najpracowitrzych radnych tej kadencji. Takich radnych jest nam potrzeba a nie klakierów, którzy dbają tylko o swoje stołki. Osobiście spotkałem się z Panem Radnym i nie odmówił pomocy w przeciwieństwie do pozostałych. Radni są od tego by kontrolować władzę wykonawczą i nie jest to zamulanie i spowalnianie prac urzędu. Jest to bardzo dobra robota która pokazuje, że niektórzy urzędnicy oderwali się od ziemi bo mają władzę . Brawo Panie Radny oby więcej radnych poszło Pana przykładem to TM stał by się miastem bardziej uczciwym i transparentnym a urzędnicy jeszcze lepiej pracowali by na rzecz mieszkańców.
PAMIĘTAJMY KOGO WYBIERAMY DO RADY.
Ajdejano
Ajdejano 08.01.2021, 21:36
Te!!! "Suweren" !!! Powinienem raczej napisać: Suweren-wazeliniarz.
"Cóś-tam " (nie wiadomo: pod stołem, czy nad stołem) załatwił Ci ten uwielbiany przez Ciebie ten radny i teraz wyjeżdżasz z takimi peanami na Jego cześć ??? Ciekaw jestem, jaka byłaby twoja opinia na temat RM i radnego Kucharskiego, gdyby ci tej sprawy nie załatwił......
Wazelina, wazelina, wazelina........wyłazi w każdym twoim zdaniu.
Tylko jeszcze poproś p. Kucharskiego, aby ciebie trochę podciągnął z języka polskiego. SPRAWA BARDZO PILA!!!
heh:)
heh:) 05.01.2021, 08:14
A ja pewne rzeczy zwerfikowałam i już tak dobrego mniemania nie mam:) Bo mówić to można wszystko:)
miodzio + wazelina
miodzio + wazelina 31.12.2020, 18:20
nie ma takiego wyrazu najpracowitrzy ...... , więc może użycie takiego określenia jest zwykłym, nie tylko błędem, ale także nadużyciem ?
Sławek
Sławek 31.12.2020, 15:20
Można mieć 10 wystąpień i nic nie załatwić i można nie mieć wcale a załatwić wszystkie sprawy
Olo
Olo 02.01.2021, 12:40
Rada jest od nadzoru a nie załatwiania - a jak ty przez radę zalatwiasz interesy to winno się to zgłosić do odpowiednich służb !
Taaa
Taaa 31.12.2020, 18:09
No aż przejrzałam te interpelacje - większość - sztuka dla sztuki :)
Ed
Ed 01.01.2021, 16:15
Podaj kilka przykładów tej "większości" ;)
heh
heh 05.01.2021, 08:15
Ależ wejdź i zobacz na stronę:) Sztuka dla sztuki:) A już najlepsze są skrzypiące drzewa:)
inny obywatel przyglądajacy się Radzie Miasta
inny obywatel przyglądajacy się Radzie Miasta 31.12.2020, 14:47
Jeśli chodzi o Kucharskiego większość wystąpień w mojej ocenie to zwykła obstrukcja czyli zamulanie, spowalnianie prac urzędu.

Pozostałe