Techniki malowania tkanin dla początkujących

  • 17.02.2021, 11:52 (aktualizacja 22.02.2021, 20:38)
  • redakcja
Techniki malowania tkanin dla początkujących
Czy chcesz nauczyć się nowego, fajnego hobby rzemieślniczego? Malowanie tkanin może być idealnym sposobem na wykorzystanie kreatywności, jednocześnie tworząc coś stylowego i wyjątkowego!

Świat malarstwa tkanin zmienił się obecnie całkowicie od czasu wprowadzenia farb akrylowych. Nie tylko ten proces stał się dużo łatwiejszy, ale stał się również wszechstronny. W przeciwieństwie do przeszłości, kiedy technika ta była stosowana do mniejszej liczby materiałów, obecnie technika ta jest stosowana nawet do ubrań wykonanych z bawełny, jedwabiu i kadi.

Co to jest malowanie tkanin?

Malowanie tkanin to sposób na budowanie kolorowych obrazów i wzorów za pomocą farb i pędzli. Będąc jedną z najstarszych form sztuki, miało swój początek, gdy Egipcjanie zaczęli farbować ubrania, które nosili.

Obecnie malowanie tkanin uważane jest za jeden z najprostszych sposobów malowania. Ma potencjał, aby za pomocą pędzli i farb do malowania tkanin przekształcić matową i gładką tkaninę w coś wyjątkowego.

Przyjrzyjmy się kilku prostym technikom malowania tkanin, dzięki którym możesz nauczyć się tego twórczego hobby.

Techniki malowania tkanin dla początkujących

Podobają ci się niektóre projekty, ale nie wiesz, jak je malować? Jeśli Twoja odpowiedź jest twierdząca, wystarczy zainwestować trochę czasu w materiały do ​​malowania tkanin i zapoznać się z tą działalnością rzemieślniczą.

Każda forma malowania wymaga pewnej ręki i dbałości o szczegóły. Ale mając wystarczającą wiedzę, czas i praktykę - każdy może uzyskać pewność i kunszt w malowaniu na tkaninach! Te elementy sprawiają, że malowanie staje się wyzwaniem zarówno dla malarzy, jak i dla tych, którzy lubią sztukę i są kreatywni.

Malowanie odręczne

Dla kogoś, kto ma naturalną zdolność malowania pewną ręką, ten styl malowania jest najłatwiejszy na początek. Nauka metody malowania odręcznego pomoże Ci stworzyć proste projekty malowania tkanin przy minimalnym wysiłku i zasobach.

Malowanie odręczne nie wymaga użycia dużej ilości farby; jej duża ilość może zepsuć końcowy efekt. Jednak wypracowanie zgrubnego zarysu projektu jest jednym z niezbędnych do uzyskania pożądanych efektów w tej formie malowania.

Zasady są dość proste i proste: na początek skup się na ciemnych odcieniach i obrazach tła. Następnie możesz położyć nacisk na części, które są bardziej narażone na światło. Użyj jaśniejszych odcieni, aby je pokolorować

Malowanie kropkami

Co by było, gdybyś mógł przekształcić swoje zwykłe, stare ubrania w groszki za pomocą malowania kropkami!

Malowanie punktowe to technika, gdzie „kropki” są wielokrotnie zaznaczane lub nadrukowywane w celu utworzenia wzoru, wzoru i stylu. Malowanie kropkami, które jest modyfikacją mandali kroplowej, wykorzystuje ołówek do projektowania przyciągających wzrok kropek o różnych odcieniach.

Jest to prosta i łatwa do nauczenia technika malowania tkanin, którą ludzie lubią oglądać i próbować. Alternatywnie możesz również użyć prostych wkładek dousznych, aby osiągnąć te same wyniki. Nie potrzebujesz tych drogich, możesz również wykonać tę pracę z niedrogimi wariantami wkładek dousznych.

Aby uzyskać efekt perlenia, użyj srebra lub złota, ponieważ te metaliczne odcienie poprawiają wygląd elementów haftu koralikowego.

Malowanie konturów

Malowanie konturowe, szeroko stosowane w projektach malowania na szkle, jest prostą, ale skuteczną wersją malowania tkanin, które mogą być kolorowe lub bez koloru. Tak czy inaczej, nie tylko wygląda przyjemnie dla oka, ale także robi dobre wrażenie swoim efektem końcowym.

Można to wypróbować za pomocą łatwo dostępnego ołówka do szkicowania lub cienkiego pędzelka do konturów. Pędzle te są dostępne w większości sklepów wielobranżowych i występują w kolorze czarnym i innych odcieniach.

Po narysowaniu konturu obrazu za pomocą tej techniki malarskiej artysta może zdecydować się na dodanie do niego innych kolorów lub pozostawienie go w niezmienionym formacie.

Jeśli chodzi o inspirację, na płótnie można dosłownie zapisać wszystko, od abstrakcyjnych myśli po praktyczne pomysły.

Malowanie natryskowe

Być może używałeś już rozpylacza do wielu czynności w życiu codziennym. Ale czy wiesz, że możesz również użyć malowania natryskowego, aby tchnąć nowe życie w stare tkaniny!

Zastanawiasz się, jak możesz to zrobić? To proste - dodaj płynny kolor dowolnego odcienia do małej butelki z rozpylaczem i rozpyl kolory na kawałku tkaniny. Brzmi prosto i świetnie, prawda?  Jeśli chcesz uzyskać specjalny lub profesjonalny efekt, który zwykle widzisz na designerskich tkaninach, wybierz farbę do tkanin w sprayu. Jeszcze lepiej, rozważ użycie do tego celu odpowiedniej mieszanki farb.

Malowanie blokowe

Malowanie blokowe polega na wykorzystaniu stempli do pozostawienia odcisków różnych wzorów na kawałku materiału. Jednym z najczęstszych przykładów tej formy malowania jest malowanie blokami roślinnymi, które można nanosić na tkaniny, aby przekształcić zwykłe ubrania w dzieło sztuki! Jeśli chodzi o stemple, możesz pokroić warzywa na różne kształty i rozmiary i wykorzystać je do stworzenia atrakcyjnych projektów. Tak to prawda. Pokrój warzywa, takie jak ziemniak lub seler, aby samemu zobaczyć, jak w tak prosty sposób można osiągnąć niesamowity efekt. Możesz także rozważyć użycie drewnianych stempli zamiast warzyw, które równie dobrze nadają się do malowania tą techniką odzieży.

Malarstwo akwarelowe

Jeśli znasz już podstawy malowania i zajmujesz się tym od jakiegoś czasu, jesteś właściwym kandydatem, aby wypróbować ten trudny sposób malowania tkanin, znany jako malowanie akwarelami.

Tutaj będziesz musiał używać farby w taki sam sposób, jak używasz farb wodnych. Nazywa się to również malowaniem akwarelami, ponieważ opiera się na przepływie kolorów na bazie wody, aby tworzyć piękne i interesujące kombinacje. Należy pamiętać o dwóch rzeczach - dodać do farby niewielką ilość wody i zwilżyć obszar zbliżony do szkicu, aby kolor nie rozlał się poza niego.

Tekst powstał przy współpracy producenta farb do malowania odzieży profil.sklep.pl

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (1)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe