Terytorialsi szkolili się na lotnisku w Nowym Glinniku

  • 27.02.2021, 13:39
  • redakcja
Terytorialsi szkolili się na lotnisku w Nowym Glinniku
Żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej w dniach 22-26 lutego br. realizowali zajęcia, których tematem było ratownictwo pola walki. Szkolenie podzielone było na część teoretyczną i praktyczną a uczestnikami zajęć byli żołnierze przewidziani na etaty młodszego i starszego ratownika.

Część szkolenia odbyła się w koszarach 7 dywizjonu lotniczego w Nowym Glinniku. Zajęcia były podzielone na część praktyczną i teoretyczną, przeprowadzili je instruktorzy z 7. Dywizjonu Lotniczego oraz Powietrznej Jednostki Ewakuacji Medycznej z 25 Brygady Kawalerii Powietrznej.

Podczas zajęć przyszli ratownicy zostali przeszkoleni z zasad bezpieczeństwa podczas realizacji działań ze śmigłowcami oraz naziemnych sygnałów naprowadzania i przygotowania lądowiska dla poszczególnych typów statków powietrznych.

Część praktyczna zajęć obejmowała przygotowanie rannych oraz ewakuację na pokład śmigłowców osób poszkodowanych w przypadku wystąpienia katastrof lub innych zdarzeń o charakterze masowym. Dodatkowo podczas szkolenia terytorialsi ćwiczyli przygotowanie rannych do ewakuacji z wykorzystaniem specjalistycznych noszy na pokład śmigłowca Mi-17.

Celem szkolenia było przygotowanie żołnierzy 9ŁBOT do wsparcia służb ratowniczych i wojsk operacyjnych w przypadku wystąpienia katastrof lub innych zdarzeń na masową skalę.

Kurs zakończył się sprawdzeniem nabytych umiejętności.

 

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Błysk
Błysk 04.03.2021, 15:37
Dawniej leciał taki program SELEKCJA

proponuję doświadczenie w realu - obejrzeć:

1. odcinek SELEKCJI (też amatorzy) np.
https://www.youtube.com/watch?…
(za tego niedobrego tuska)
i
2.terytolialsów (amatorzy) np.
https://www.youtube.com/watch?…
(materiał kolegi Błaszczaka - TVP Kurski II rozwód)

jest różnica ?? jest ...
m&m
m&m 07.03.2021, 09:59
Nie no gościu analityk z ciebie niesamowity. Buhaha. Porównać dwie całkowicie różne rzeczy jeszcze w odniesieniu do Tuska i wyciągać z tego jakieś wnioski?! Serio?To na powaznie!? Zapedzasz się trochę z poziomem twojego intelektu . Analizy nie dla ciebie. Skup się na prostszych zadaniach nie wymagających poziomu IQ znacznie twój przekraczający...
***** ***
***** *** 02.03.2021, 09:46
https://www.youtube.com/watch?…

Szkolą jak zbierać z pola mięsko armatnie które sami wrzucają na pole bitwy ze sper....mi grotami.
m&m
m&m 07.03.2021, 10:01
No i co? A czego byś ty uczył ? Jaka jest twoja koncepcja? Rozumiem, żeś rusznikarz pierwszej klasy i masz również takie zdanie , że to szkolenie nie potrzebne?
Ty
Ty 02.03.2021, 21:49
byś rannego zostawił ? Normalne szkolenie wojskowe.
xxx
xxx 07.03.2021, 17:24
wojskowe powiadasz hmmm ...
Wiem
Wiem 10.03.2021, 11:33
że dawniej najważniejsza była fala, ściema, obierak i obcinanie kity, ale to przeszłość.
SA.
SA. 02.03.2021, 10:22
Kolejny '2-grosikowy ekspert' z wypiętą klatą do kapselka... i poklepania po plecykach :-)))
Koala
Koala 01.03.2021, 06:11
Oglądam w trwam i tvp odcinki z ich szkoleniami.
Naprawdę zaczynam sie bać na poważnie!
bojący
bojący 04.03.2021, 11:52
ja też
Lukas
Lukas 28.02.2021, 17:44
Na tych zdjęciach nic nie widać... no Zuchy!...czuj...czuj...czuwaj !!!
US Army
US Army 28.02.2021, 13:29
Spojrzcie proszę czego to państwo- bananowa republika uczy i szkoli:
- przewidują że wszystkich rzucą jak męsko armatnie a wszyscy pozostali będą ich ratować
- tematu grotów nie będą poruszał bo to dno
- temat zimowej symulacji gdzie padliśmy na ryj po 5 dniach to zapomnijmy w Rosji w jeziorze szsmpana się kompali
- najbardziej to polew mam gdy przechodzę koło jednostek w TM i NG i widzę muzeum około kilkudziesięciu samochodów star z lat 70 i 80 oraz ogrodzenie panelowe z drutu fi 3-4 a nad nim kolczaste zasieki gdzie przęsło można barkiem wypchnąć
- brawo fort trup Andrzeja i cała jego dyplomacja

Brawo Macierewicz brawo Blaszczak brawo Duda no i oczywiście wóc !
m&m
m&m 07.03.2021, 10:12
A ty uważasz, że ogrodzenia panelowe wokół jednostki be, bo łatwo przejść -a teraz przecież takie obiekty mają się bronić jak zamki??? Groty dno? To po prostu choroby wieku dziecięcego, o których za parę lat nikt pamiętać nie będzie. Dawni nic swojego nie produkowaliśmy i widzę, żeś fachowiec i zwolennik wiecznego kupowania za granicą. Jakbyś ty symulacje przeprowadził, to byłaby wygrana w 2 dni. Wielki sukces i wszyscy by mogli osiąść na laurach. Ja wole jak są przeprowadzane symulacje zakładające realna przewagę przeciwnika i w efekcie mocny w***, żeby móc wyciągać wnioski gdzie bardziej leżymy i jak zaradzić. A taki baran jeden drugim myślał, że są jakieś możliwość wygrania i że każdy patrzy na to , jak na jakas rozstrzygająca niespodziankę. Ta. Wystarczyło by Macierewicza powiesić i za rok wszystkie symulacje do przodu... Biada naszemu krajowi z powodu posiadania takich obywateli. Rząd nie lepszy. Ale na Boga....
Spitfajer
Spitfajer 28.02.2021, 22:41
... i 50 letnie Mi - 8 nad głowami :-)
SA.
SA. 28.02.2021, 17:39
No to się "mocarz" wysilił... faktycznie prawdziwy, przedojrzały banan - mega bolo, wyceniacz za 2 gr sytuacji w WP :-)) Kapselek od coli na mierną klatę ci się należy za zaangażowanie, buahhaahha.
Misiewicz
Misiewicz 28.02.2021, 21:21
Ile czasu hangary na NG stały puste i nieużywane bo nie potrafili przez lata odebrać z uwagi na fakt ...
Mieszkaniec
Mieszkaniec 28.02.2021, 09:31
Chałas latających śmigłowców nad zabudowaniami mieszkalnymi jest nie do zniesienia . Lotnisko to nie poligon. Latajcie sobie nocami nad osiedlem Nowy Glinik i Luboszewy.
wasd
wasd 02.03.2021, 12:51
zanim coś napiszesz weź słownik ortograficzny do łapy
Co