Sowińska pyta o plany likwidacji DPS

  • 15.03.2021, 12:45 (aktualizacja 23.03.2021, 19:42)
  • redakcja
Sowińska pyta o plany likwidacji DPS
Kilkakrotne już wspominaliśmy o planach związanych z przeniesieniem Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego do Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Polnej. Wiąże się to z remontem budynku przy ulicy Niskiej, w której ZPO w tej chwili funkcjonuje. Jak się okazało inwestycja ta nie została solidnie przygotowana. Decyzje podejmowane są w sposób chaotyczny i nie do końca przemyślany. Starosta Węgrzynowski funkcjonuje nie tylko w chaosie organizacyjnym, ale jeszcze zamieszanie pogłębia. Pracownicy DPS skarżą się, że nikt z nimi tak ważnych decyzji, jak przeniesienie pensjonariuszy, nie konsultował. Związki zawodowe poprosiły o pomoc radnych a teraz posłankę Anitę Sowińską, która zorganizowała w tej sprawie konferencje prasową.

loadingŁaduję odtwarzacz...

- Czy Starosta chce zlikwidować DPS w Tomaszowie Mazowieckim -  zadaje pytanie posłanka i zapowiada skierowanie szeregu pism do wojewody oraz ministerstwa pracy i polityki społecznej. - Ja rozumiem, że pan Starosta jest świadom odpowiedzialności, ponieważ jesteśmy w środku trzeciej fali pandemii koronawirusa, bardziej zjadliwego niż do tej pory. W tym DPS zmarło już 8 osób. Taka decyzja wiąże się ze wzrostem ryzyka zachorowania i śmierci. Rozumiem, że osoba podejmująca decyzję świadoma jest również własnej odpowiedzialności karnej. 

Jak nas poinformowano 11.03. do Starostwa Powiatowego  w Tomaszowie Mazowieckim udała się delegacja pensjonariuszy DPS z ul. Polnej, z prośbą, aby nie likwidować ich domu, w którym mieszkają od lat. Takie zmiany dla tych starszych ludzi są straszną traumą.

- Przyzwyczajeni do swoich przyjaciół, pań salowych, opiekunek oraz otoczenia w którym przebywają latami. Teraz mają zostać przeniesieni do innych DPS. To są starsi, schorowani ludzie. Problemem było spotkanie się ze starostą, ale dopięli swego. Tłumaczyli dlaczego nie chcą zmian. Starosta obiecał, że w DPS pojawi się delegacja. Myślimy jednak,  że "klamka już zapadła" i są to puste obietnice, ponieważ wynoszone są już meble i inne rzeczy, a więc zaczyna się przeprowadzka - czytamy w mailu od pracowników DPS, jaki dotarł na adres naszej redakcji. 

 

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Smutny
Smutny 24.03.2021, 17:56
Jeśli całe piętro pracowników dostało oficjalną informację, że będą mieli pracę tylko do września, to pozostałe działania starosty to zwykła ściema. Wątpliwe oszczędności biorąc pod uwagę, jak niskie są tam pensje ludzi tak oddanych sprawie. Straszne i niezrozumiałe. Naprawdę nie można tego zatrzymać?
Tomaszowianin
Tomaszowianin 17.03.2021, 07:54
najłatwiej jest krytykować i pokazywać sprzeciw nie znając całej sytuacji,Obecnie w naszych okolicach jest wiele DPS na dość wysokim poziomie o niższych opłatach i nie dziwię się będą powstawać kolejne bo to jest dobry biznes skoro emeryt płaci 70 % a resztę gmina ,chyba że są dzieci to różnice ponosi rodzina.i też są miejsca wolne. Nie dziwię się że na Polnej nie chcą puścić steru i robią wszystko aby nie dopuścić do przeprowadzki bo dobrze wiedzą że to będzie koniec bo jest tendęncja spadkowa podopiecznych w DPS Najwyższy czas zrobić porządek i w tym sektorze po co utrzymywać trzy DPS jak jest tyle miejsc wolnych można utworzyć dwa a na Polnej stworzyć wspaniały ZPO uzupełniając podopiecznymi całkowicie leżących z DPS jeśli prawnie jest to możliwe, bo te osoby naprawdę potrzebują stałej opieki a mam dużo zastrzeżeń i do powiedzenia na ten temat. Morze w końcu znalazły by się wolne miejsca w ZPO
tym sposobem apeluję do osób podejmujących decyzję przeanalizujcie dokładnie co społeczeństwo potrzebuje bo niedługo i wy tej opieki będziecie potrzebować nie zwracając uwagi na personel który kurczowo trzyma się cieplutkich posadek
Ciekawy
Ciekawy 17.03.2021, 14:31
Czyli według autora komentarza najlepiej osobom świadomym w dps zgotować piekło wyrzucając z domu ich własnego i jedynego domu i zrobić miejsce tym nieświadomym z zpo albo co gorsze nieświadomych dać do zpo bo nie będą mieli szans na obronę z uwagi na stan świadomości.... Domy Pomocy to są jak sama nazwa wskazuje Domami a nie Zakładami w domu jest opieka ciepło domowa atmosfera nawet do DPS trafiają osoby z prywatnych Domów jak i właśnie z Zakładów... To już dużo mówi.
Tomaszowianin
Tomaszowianin 17.03.2021, 17:00
ciekawy
albo się boisz o utratę pracy albo nic nie rozumiesz tu nie chodzi o zgotowanie komukolwiek piekła czy wyrzucenia tylko o zmiany dla polepszenia warunków i opieki
***** ***
***** *** 17.03.2021, 06:56
"STARY ŁAD chociaż pewnie wszyscy go znają :
1. Szydlo pomogla szkole swojego meza - przyznala jej dotacje 2.4 mln zl,
2. Barman z restauracji zony Patryka Jakiego zostal dzieki Jakiemu Wiceprezydentem opola i zarobil ponad 123 tys zl.
3. Od marca 2019 do konca roku 2019 kaczynski przyszedl do pracy dwa razy - za obecnosc zainkasowal 110 tys. zl,
4. Corka Andersa przehulala na delegacje 611 tys zl,
Corka macierewicza na swoja fundacje dostala 100 tys zl od PZU a narodowe centrum badan i rozwoju dalo 398 tys zl,
5. Zona ziobry bez konkursu zostala dyrektorem link 4/PZU,
6. Syn Przybleskiej zostal bez konkursu dyrektorem w banku PKO,
7. Rydzyk dostal w 2019 roku 165 mln zl dotacji,
8. Przedszkolanka bez konkursu zostala dyrektorem gabinetu szefa KNF, a jej siostra w taki sam sposob stala sie dyrektorem gabinetu szefa NBP z roczna pensja 392 tys. zl,
9. Konrad Tomaszewski przyznal sam sobie premie w wysokosci 70 tys zl,
Specjalista od koleii zostal prezesem PLL Lot i za kilka miesiecy pracy wzial premie 2.5mln zl,
10. Synalek kaminskiego dzieki koledze taty z NBP dostal stolek w banku swiatowym i zarabia pol mnl zl rocznie
itd, itd.
11. Z ustaleń dziennika "Fakt" wynika, że OncoArendi Therapeutics, spółka zarządzana przez Marcina Szumowskiego, brata obecnego ministra zdrowia,
w ostatnich trzech latach (2017–2020) pozyskała od państwa co najmniej 74 mln zł.
12.Upadek stadniny w Janowie.
13. Sasin wyrzucil 70mln zlotych na karty wyborcze
14. Afera Get Back
15. Spółka E&K należąca do Andrzeja Izdebskiego według umowy miała dostarczyć 1241 aparatów. Za sprzęt zapłacono 44,5 mln euro. - dostarczono 60 sztuk
16. Jacek Sasin w ogniu pytań dotyczących zatrudnienia m.in. stryja prezydenta Andrzeja Dudy, czy posady syna posła PiS w jednej ze spółek KGHM
17. Ponad 40 tysięcy ton odpadów z Niemiec trafi do Polski - a nam karza rezygnowac z palenia w piecu drewnem
18. Janusz Cieszyński stoi też za umową z handlarzem bronią, który miał dostarczyć polskiemu rządowi 1241 respiratorów. - Straty 70 mln zlotych
19. Polska Grupa Zbrojeniowa zamknęła 2019 rok z gigantyczną stratą. Jak sama spółka wskazała w sprawozdaniu finansowym, to strata w wysokości 1 mld 266 mln 611 tys. zł"
Był
Był 17.03.2021, 18:38
czas przywyknąć. Przez 45 lat żerowała komuna, następne 32 "elyty polityczne". Lepiej nie będzie. Nie widziałem grabi, które by grabiły od siebie.
mol
mol 17.03.2021, 15:02
wpis nie na temat
Ajdejano
Ajdejano 17.03.2021, 19:25
Wpis jak najbardziej na temat. Tylko, że gościu "zapomniał" umieścić takiego samego, a może nawet dużo dłuższego spisu wybryków mafii PO-PSL
Wybaczam człowiekowi: może jego mózg (móżdżek) nie sięga tak daleko. W jego móżdżku jest tylko prawa strona. Lewa strona jest zupełnie pusta, co widać po jego pustym wpisie.
U lewactwa tak to właśnie wygląda: wiatry hulają w pustych mózgach we wszystkie strony.
I niech tak już im zostanie.
LEch
LEch 16.03.2021, 11:17
Jak Pani Posłanki nie popieram tak w tym temacie PIĄTKA - BRAWO - W PUNKT !!!
Ma Pani moje poparcie w tej kwestii i może odzyskać moje zaufanie gdyż jako że reprezentuje idee lewicowe i w związku z tym wymagam od Pani odnoszenia się do sprawiedliwości społecznej i obrony równego dostępu do edukacji, służby zdrowia itp.
Edek
Edek 15.03.2021, 18:25
W DPS w podeszłym wieku ludzie umierali i będą umierać taki nas wszystkich los czeka ale żeby wkręcać i nakręcać podopiecznych i wmawiać im jaki to straszny los czeka to już przesada do tego wysyłać w delegacje do Starosty, a może są wskazane takie zmiany i przetasowanie tego fikcyjnego nadzoru opiekuńczego.Ja wiem że ciężko jest się pogodzić z cieplutką posadką ale to dla dobra ogółu. Skoro jest i będzie tendencja spadkowa w śród podopiecznych to trzeba kadrę zmniejszyć no to chyba jest logiczne nie da się utrzymać trzech DPS podkręcając stawki utrzymania do ponad 4 tyś. Skoro N.F.Z. dopłaca do podopiecznych z ZPO a nie gminy to trzeba to wykorzystać i przenieś z Niskiej na Polną A tłumaczę tym że od kilku lat proszę się o umieszczenie chorej i leżącej i nie ma miejsc .
panią Sowińską, Starostę i osoby odpowiedzialne proszę zrobić nocny nalot kontrolny i sprawdzić jaka jest opieka a w ciągu dnia spróbować czy dadzą radę zjeść posiłki które są podawane podopiecznym
Ajdejano
Ajdejano 15.03.2021, 13:50
Jak nie cierpię tej posłanki Sowińskiej (tak jak i powiatowego katechety), tak w tej chwili muszę Ją pochwalić za tę inicjatywę.
Jednak, w tym miejscu muszę przyznać, że jestem podłamany tym, że z taką inicjatywą, nie wyszedł jako pierwszy - poseł Antoni Macierewicz.
NO!!! Ale jak się ktoś prowadza pod rękę z powiatowym katechetą, to potem wychodzi tak, jak właśnie wyszło.... Niestety!!!

Przy tym beznadziejnym, samorządowym "rządzeniu" tego nieudacznika - katechety, widać wyraźnie, że dla niego, za dwa lata (wybory, wybory....), jedyną "podporą" może być tylko Antoni M., z którym publicznie będą się coraz bardziej "kochali".

I kółko się zamyka.

Pozostałe