Zbudują nowe drogi

  • 23.04.2021, 08:09 (aktualizacja 23.04.2021, 08:12)
  • redakcja
Zbudują nowe drogi
Gmina Miasto Tomaszów Mazowiecki otrzyma dotację z Funduszu Dróg Samorządowych. Dofinansowanie na nowe drogi trafi także do Powiatu Tomaszowskiego oraz Ujazdu, Rzeczycy i Czerniewic

Gmina Miasto Tomaszów Mazowiecki otrzyma pieniądze  na zadanie inwestycyjne pn.: „Budowa ulic w osiedlu Mickiewicza w Tomaszowie Mazowieckim”. To od dawna oczekiwana przez mieszkańców inwestycja. Drogi na tym osiedlu praktycznie nie istnieją. 

Tym razem miasto zbuduje  trzy odcinki dróg gminnych, tj. ul. Mickiewicza, ul. Piastowskiej oraz ciągu ul. Sierakowskiego i Kilińskiego. Zaplanowane działania zostaną sfinansowane z dwóch źródeł – z dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych oraz ze środków własnych Gminy Miasto Tomaszów Mazowiecki.

Wartość całego projektu wynosi 3.423.262,77 zł, w tym koszty kwalifikowane to 3.216.608 zł. Przewidywane dofinansowanie wyniesie 70% wartości kosztów kwalifikowanych, tj. 2.251.625,00 zł.

Jak czytamy w uzasadnieniu:

Celem zadania jest usprawnienie komunikacji i dostępu w ramach dróg gminnych, poprawa warunków dojazdowych i parkowania dla mieszkańców, ale przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa w zakresie ruchu drogowego oraz pieszego w obszarze osiedla Mickiewicza. Inwestycja jest kolejnym etapem inwestycji drogowych w kwartale ulic Warszawskiej (DW 713), ul. gen. Grota – Roweckiego, ul. Popiełuszki oraz ul. Chopina.

Władze miasta podkreślają kompleksowość podejmowanych działań. W zakres robót wchodzi wykonanie konstrukcji jezdni, zjazdów indywidualnych do posesji, zjazdów publicznych, chodników obustronnych, zieleńców, oznakowania drogowego oraz kanalizacji deszczowej wraz z odwodnieniem. Mówiąc krótko: ma być nie tylko bezpiecznie i wygodnie, ale także ładnie. 

Budowa w/w dróg pozwoli na zniwelowanie barier społecznych, gospodarczych i komunikacyjnych znacznego obszaru miasta. Wypełni również założenia i wyzwania stawiane przed samorządami w ramach programu Dostępność +.


Jednocześnie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych Miasto Tomaszów Mazowiecki otrzyma ponadto dofinansowanie na kontynuację zadania związanego z budową drogi na terenie byłego „Wistomu”. Kwota dofinansowania na rok 2021 to ponad 1.300.000,00 zł, natomiast łącznie miasto otrzyma ponad 3.500.000,00 zł.

 

 

Gmina Ujazd zarządzana przez wójta Artura Pawlaka otrzyma ponad milion złotych na budowę drogi gminnej w miejscowości Wykno. Wszyscy, którzy nią jeżdżą wiedzą w jakim jest ona stanie. 

Powiat Tomaszowski z kolei złożył dwa wnioski. Jak informuje wicestarosta Leszek Ogórek dofinansowanie obejmie budowę ulic Głównej w Smardzewicach oraz Reymonta w gminie Rokiciny (kontynuacja). 

redakcja_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gugu
Gugu 26.04.2021, 23:06
Tusku budował autostrady za miliardy kaczor buduje drogi za miliony !
1 mld = 1 000 mln dla przypomnienia !
T.m
T.m 28.04.2021, 10:28
Tak a Nowak kolega Tuska za uzbekistanskie runle na Ukrainie:)szkoda ze zabraklo kasy na pociagniecie S8 do Tomaszowa;)
Adam N.
Adam N. 24.04.2021, 23:49
Jeżeli te drogi mają wyglądać jak np: ul. Koszykowa to ja napiszę że to biurkowe wydawanie nie swojej kasy na takie buble czy inaczej absurdy drogowe. Nie wiem kto je projektuje ale raczej się na tym nie zna albo nie jest z tego miasta , kto odbiera taki projekt( szkoda że Policja nie) ale urzędasy się widać poprzez ul. Koszykową nie znają na swojej pracy a biorą co miesiąc nie wiadomo za co pensje.
Ujazd
Ujazd 23.04.2021, 16:42
Jezdze czesto drogom na Wykno,wiec pisanie ze jest w oplakanym stanie to klamstwo! Jest conajmiej 10 drog gminnych w gorszym stanie, prosze jechac ya samom droga do konca i porownac koncowke tej drogi w Mlynku czy Laczkowicach a pozniej samemu ocenic;)Ciesze sie oczywiscie ze powstaje ale uwazam ze skandaliczne jest wybieranie drog,ktore w pierwszej kolejnosci sa robione!jest wiele drog w gmi ie ze mieszkancy maja tragiczny dojazd do posesji a tam sie bic nie robi(bo sie nie robi,bo ktos komus podpadl:)
Kinga
Kinga 26.04.2021, 23:08
Drogi buduje się tam gdzie mieszka wójt lub gdzie mieszka radny np. ul. Piliczna w Smardzewicach i mnóstwo innych
wypasiony
wypasiony 27.04.2021, 13:30
Drogi buduje się tam gdzie nie można dojechać luksusowym pojazdem wartym niekiedy dziesiątki tysięcy. A dla furmanek wystarczy droga gruntowa i też dojedziecie kobito!
Ajdejano
Ajdejano 27.04.2021, 20:15
"Miszczu" luksusowe auto za kilkadziesiąt tysięcy złotych, to jest zwykłe badziewie, typu "Tico", słaba "Skoda", "Dacia", itd, itp. Właśnie takie "rury" mogą jeździć po polnych drogach.
Ajdejano
Ajdejano 24.04.2021, 13:05
Analfabeto: jak się czyta ten twój bzdet powyżej, to rzygać się chce i scyzoryk sam w kieszeni się otwiera. Do jakiej ty, gigancie, szkoły chodziłeś?! Chyba do szkoły w Wyknie!!!!
Ujazd
Ujazd 25.04.2021, 10:41
Skoro co sie scyzoryk otwiera najmadrzejszy na swiecie to zeby ci zylki pierdzacej nie nacial czasami bo do wszystkiego sie prujesz !
Ajdejano
Ajdejano 26.04.2021, 20:08
"Miszczu": tym swoim ostatnim wpisem potwierdzasz, że jesteś totalnym g.ł.ą.b.em w zakresie języka polskiego. Więc jednak, chyba rzeczywiście chodziłeś do jakiejś leśnej szkoły przetrwania.
T.m
T.m 28.04.2021, 10:32
Ty za to skonczyles najlepsze szkoly ale co z tego gdys chamowaty:)
Adam N.
Adam N. 24.04.2021, 23:53
Ajdejano cicho mi tu bo teraz wywołał mnie do napisania radny Pan Andrzej ? Przeczytaj w TiT co napisał ktoś kto się poprostu nie zna a wypowiada wielkie głupoty dla mnie nie zrozumiałe
Ajdejano
Ajdejano 26.04.2021, 20:01
Adamie N.
Po pierwsze: Ciebie szanuję jako dobrego człowieka, ale też dobrego fachowca od dróg.
Po drugie: tit, to ja ch.r.o.m.o.l.ę. A tak, przy okazji: na czym się oni w ogóle znają???
Po trzecie: p. Andrzeja też ch.r.o.m.o.l.ę. Stary, wyliniały, czerwony pająk. Gdzie taki czerwoniak, udający "fachowca" od dróg, może się zaczepić: tylko w jego ukochanym tit.

PS. Jak ten Andrzej jest "fachowcem" od dróg, to ja jestem chiński mandaryn. Od kiedy lewactwo znało się na czymkolwiek ?!

Pozostałe