Nielegalne automaty, nielegalny hazard

  • 26.04.2021, 14:12 (aktualizacja 29.04.2021, 08:04)
  • redakcja
Nielegalne automaty, nielegalny hazard
23 kwietnia 2021 roku policjanci z wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją tomaszowskiej komendy wraz funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli 6 nielegalnych automatów do gier. Za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Tomaszowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej przy współpracy z pracownikami Krajowej Administracji Skarbowej w Łodzi uzyskali informacje, iż w jednym z lokali usługowych przy ulicy Polnej w Tomaszowie Mazowieckim  mogą znajdować się nielegalne automaty do gier hazardowych. Ich przypuszczenia szybko się potwierdziły. 23 kwietnia 2021 roku  tuż przed godziną 22:00  policjanci wraz z funkcjonariuszami KAS, weszli na teren wytypowanego wcześniej lokalu, gdzie zabezpieczyli 6 automatów do gier hazardowych.

W trakcie działań służb w lokalu znajdowały się trzy osoby. Funkcjonariusze KAS przed usunięciem z lokalu automatów przeprowadzili eksperymenty procesowe zmierzające do ustalenia czy są to urządzenia działające nielegalnie.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami Ustawy o  grach hazardowych, wysokość kary pieniężnej jaką może ponieść właściciel tych urządzeń to 500 tysięcy złotych. Będzie mu również groziła kara pozbawienia wolności do lat 3. W myśl wymienionej ustawy, również uczestnikom nielegalnych gier hazardowych grozi wysoka kara grzywny.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

olo
olo 19.05.2021, 22:36
a ciekawe dlaczego tyle lat na placu Kościuszki doskonale miewa się lokal oklejony symbolami bitcoina i jakoś policja nie widzi, skarbówka nie widzi, straż wiejska ...

Pozostałe