Osobówki na moście ale tylko po 16

  • 28.04.2021, 07:25
  • redakcja
Osobówki na moście ale tylko po 16
Utrudnienia w ruchu kołowym w ciągu remontowanej drogi W713 (ul. Mireckiego, Białobrzeska, Radomska, Opoczyńska) wciąż dają się mocno we znaki mieszkańcom miasta. Co gorsza, jak się okazuje na skrzyżowaniu z ulicą Szczęśliwą nie powstanie wcześniej planowane rondo i jego gruntowna przebudowa mogąca usprawnić ruch dużych zestawów ciężarowych. Wiele osób bez tego elementu uważa całą przebudowę drogi a pozbawioną większego sensu, z uwagi na brak możliwości budowy miejskiej obwodnicy, wyprowadzającej ciężarówki z Tomaszowa Mazowieckiego. W sprawie remontu spotykał się ostatnio radny Arkadiusz Gajewski z marszałkiem województwa łódzkiego.

- W nawiązaniu do mojego spotkania dotyczącego  złożonej przeze mnie interpelacji w sprawie zmian w ruchu i ograniczeniach na remontowanej w Tomaszowie Maz w713, proponuję, aby kompromisowo, w miejsce moich dotychczasowych propozycji, zastosować formułę uwzględniającą zgłaszane zastrzeżenia przez dyrektora ZDW Mirosława Kuklińskiego -  mówi Gajewski

Zmiana miałaby polegać na tym, że  dopuszczony zostanie ruch samochodów osobowych do 3.5t na moście na rzece Pilicy w ciągu ulicy Mireckiego oraz przejedzie kolejowym przy ul. Radomskiej poza godzinami pracy wykonawcy robót. Czyli p godzinie 15.00 lub 16.00 oraz w dni wolne od pracy.

Zdaniem radnego, takie rozwiązanie nie spowolni i nie utrudni robót, zminimalizuje skutki społeczne i gospodarcze trwających prac i związanych z nimi objazdów, a także odciąży most przy ul. Modrzewskiego. Gajewski twierdzi też, że  zmiana udowodni, iż głosy zainteresowanych mieszkańców są przez decydentów słyszane i szanowane. Przypomina też o ponad 900 zebranych podpisach w tej sprawie. 

- Myślę, że na tym rozwiązaniu można poprzestać i czekać cierpliwie na koniec remontu lub na ewentualne nowe okoliczności jakie mogą się w jego toku pojawić - podsumowuje radny. Dodaje też, że ostatnia opcja czyli rozszerzenie istniejących przepustek wydaje się być o wiele gorsza i trudniejsza w realizacji przy stosunkowo niskim poziomie korzyści, jakie można by w ten sposób uzyskać.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Tomaszow
Tomaszow 29.04.2021, 11:09
Nie dziwi mnie ze droga 713 od Rokicin po Ujazd konczac w Tomaszowie sie przeciaga w nieskonczonosc,w koncu robia to ludzie z jednej wielkiej partyjnej rodziny pana Nowaka:)Czy S8 juz wyprostowaliscie:)Szkoda ze przez przedluzajace sie remonty alternatywne drogi prowadzace do Łodzi beda(sa juz)w oplakanym stanie,ale mysle ze urzad wojewodzki z p.kuklinskim i p.Gajewskim powalcza o dodatkowe srodki na drogi powiatowe w Popielawach np.czy inne .Czy tez interes partyjny wezmie gore:)Juz widze tryskajace szampany i oglaszany sukces po otwarciu 713ki.Szkoda ze kosztem dobra wspolnego.
cierpliwości
cierpliwości 29.04.2021, 13:57
Do końca roku przed zimą zakończą tę kluczową arterię, prace trwają!
WuPe
WuPe 28.04.2021, 12:44
Jak to nie powstanie rondo? Dlaczego? Komedia.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 29.04.2021, 10:17
Pewnie przez niebotyczną sumę za wykup nieruchomości przy skrzyżowaniu....
W sumie to obwodnica ważniejsza byłaby wtedy tiry poza miasto
janko
janko 28.04.2021, 10:42
No jak mieliby zrobić takie rondo jak na Spalskiej to żadne usprawnienie dla ciężarowych.

Pozostałe