Kancelaria prawna - jaką wybrać?

  • 01.05.2021, 07:45 (aktualizacja 01.05.2021, 07:48)
  • redakcja
Kancelaria prawna - jaką wybrać?
W Polsce przepisy są bardzo skomplikowane, dlatego też coraz częściej korzystamy z usług prawniczych. Dzięki pomocy doświadczonych specjalistów w dziedzinie prawa, można rozwiązać wiele skomplikowanych spraw. Niniejszy artykuł to doskonały wybór dla tych osób, które chcą dowiedzieć się, czym jest tak naprawdę kancelaria prawna i w jakich sytuacjach warto skorzystać z jej pomocy.

Co to jest kancelaria prawna?

Kancelaria prawna najprościej rzecz mówiąc jest miejscem, w którym prawnicy wykonują swoją pracę. Kancelarie zajmują się nie tylko doradztwem w zakresie praw i obowiązków prawnych, ale również reprezentują swoich klientów przed sądami i różnorodnymi organami administracji. Profesjonalne kancelarie prawne udzielają także specjalistycznego wsparcia w transakcjach biznesowych i negocjacjach. Warto wspomnieć również o tym, że kancelarie prawne mogą działać w wielu różnych formach. W Polsce spotkać można nie tylko kancelarie adwokackie i kancelarie radców prawnych, ale również spółki komandytowe, partnerskie, jawne i cywilne. Pamiętać należy również o tym, że kancelarie prawne mogą mieć różną wielkość. Spotkać można zarówno jednoosobowe kancelarie, jak i również rozbudowane korporacje międzynarodowe.

 

Kancelaria Prawna Łódź - Florczak Keller

Kancelaria prawna czy prawnicza?

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że zarówno określenie kancelaria prawna, jak i również kancelaria prawnicza są poprawne. Słowo prawny pochodzi oczywiście od terminu prawo, z kolei słowo prawniczy wywodzi się od terminu prawnik. W języku potocznym nazwa kancelaria prawna zastrzeżona jest głównie dla adwokatów i radców prawnych. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że osoby które ukończyły studia prawnicze i mają prawo do udzielania swoim klientom porad prawnych, powinny prowadzić swoją działalność właśnie pod szyldem kancelarii prawniczej, a nie prawnej. Wynika to oczywiście z tego, że prawnicy bez aplikacji nie mają wystarczającej wiedzy, ani stosownych kwalifikacji, aby porównać się z adwokatami i radcami prawnymi. W tym przypadku posługiwanie się nazwą kancelaria prawna, mogłoby wprowadzić klientów w błąd.

Czym zajmuje się kancelaria prawna?

Jak wspomniano powyżej jedną z podstawowych funkcji kancelarii prawnych jest udzielanie specjalistycznego doradztwach w wielu różnych dziedzinach. Każda rzetelna kancelaria prawna, powinna posiadać w swoich szeregach przynajmniej jednego doświadczonego eksperta od konkretnych rodzajów spraw. Jeżeli potrzebny jest nam dobry obrońca podejrzanych w procesach karnych, to warto rozejrzeć się za kancelarią, która specjalizuje się właśnie w prawie karnym. Wyróżnić można między innymi adwokatów od prawa rodzinnego, administracyjnego i gospodarczego. W tym pierwszym przypadku dobry adwokat przydać może się między innymi przy sprawach rozwodowych, pozwach o alimenty albo przy ustalaniu kontaktów z dziećmi. Sprawy administracyjne dotyczą najczęściej różnego typu pozwoleń budowlanych, czy też mniej lub bardziej skomplikowanych postępowań przed inspekcją nadzoru budowlanego. Adwokaci od prawa gospodarczego, mogą pomóc z kolei w sporządzaniu i opiniowaniu umów. Wiele osób korzysta z pomocy kancelarii prawnych przy sporządzaniu ważnych dokumentów, pism procesowych i umów. W dużej mierze to właśnie dzięki fachowej pomocy prawnika, będziemy mieć pewność, że nasz pozew stworzone będzie w odpowiedniej formie i zawierać będzie wszystkie niezbędne informacje.

Kancelaria Florczak Keller - dlaczego warto?

Doświadczona kancelaria Florczak Keller jest dobrym wyborem nie tylko dla dużych firm korporacyjnych, ale również dla niewielkich przedsiębiorców i klientów prywatnych, którzy potrzebują fachowej pomocy prawnej. Do największych atutów kancelarii Florczak Keller należy zaliczyć wszechstronną ofertę i indywidualne podejście do każdego klienta. Godne uwagi są także profesjonalne porady prawne online, dzięki którym można zaoszczędzić sporo cennego czasu, pieniędzy i nerwów. Porady prawne przez Internet, są doskonałym wyborem w czasach pandemii. W trudnych i stresujących sprawach bardzo łatwo popełnić błąd, dlatego też tym bardziej warto skorzystać z pomocy doświadczonej kancelarii.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe