Przedszkolaki z Przedszkola nr 5 w Tomaszowie Mazowieckim grają w szachy

  • 09.06.2021, 16:45 (aktualizacja 11.06.2021, 12:17)
  • redakcja
Przedszkolaki z Przedszkola nr 5 w Tomaszowie Mazowieckim grają w szachy
Wicedyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 9 w Tomaszowie Mazowieckim Bogusława Honisz i nauczycielka Przedszkola nr 5 Monika Sęk w kwietniu i maju bieżącego roku brały udział w programie zainicjowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego – „Łódzkie gra w szachy”.

W ramach projektu uczestnicy brali udział w bezpłatnym kursie e-learningowym przygotowującym do prowadzenia zajęć gry w szachy z dziećmi, a placówka - Przedszkole nr 5 otrzymało wyposażenie pracowni szachowej: 10 szachownic z zegarami, tablicę poglądową oraz szachy ogrodowe.

Projekt został zakończony uroczyście  1 czerwca turniejem szachowym między uczestnikami, w którym Przedszkole nr 5 zdobyło Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera za zajęcie II miejsca w Turnieju Szachowym #ŁÓDZKIE GRA W SZACHY w kategorii Przedszkole.

Celem projektu było:
- dostarczenie nauczycielom innowacyjnych i efektywnych narzędzi do codziennej pracy z dziećmi;
- zwiększenie umiejętności matematycznych dzieci w zakresie logicznego i analitycznego myślenia, rozwiązywania problemów, orientacji przestrzennej i koncentracji;
- wsparcie społecznego i emocjonalnego rozwoju dzieci.

Karolina Milewska, nauczycielka, trener szachowy i instruktor, która prowadziłą zajęcia dla uczniów i nauczycieli, uważa, że przedszkole to wręcz najlepszy moment na naukę. - U dzieci w wieku przedszkolnym następuje rozwój myślenia przyczynowo-skutkowego, kształtowanie się podstawowych czynności myślowych. Rozwijają się ich umiejętności społeczne. Jest to czas intensywnych zmian i rozwoju - tłumaczy. - Przedszkolaki uczą się w tym okresie głównie poprzez zabawę. I szachy są dla nich przede wszystkim rozrywką. Nie traktują rozgrywek jako nauki. Dzięki temu, wprowadzając szachy już na etapie przedszkola, w sposób atrakcyjny dla dziecka, wspomagamy jego wszechstronny rozwój.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (2)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe