Dziennikarz niepokoi się lasami wokół Tomaszowa. TVP kontratakuje

  • 25.06.2021, 08:49 (aktualizacja 25.06.2021, 09:13)
  • redakcja
Dziennikarz niepokoi się lasami wokół Tomaszowa. TVP kontratakuje
Jakiś czas temu w internecie pojawiły się fotografie z okolic Inowłodza. Przedstawiały one wycięty las w chronionym obszarze "Natura 2000". Tematem zainteresował się znany w Polsce dziennikarz, Szymon Jadczak, pracujący obecnie dla Wirtualnej Polski. Fotografie opublikował na Twitterze. Na odpowiedź Lasów Państwowych nie trzeba było długo czekać. Jej treść zaskoczyła nawet dziennikarza, mimo, że na co dzień ma do czynienia z arogancją urzędniczą. Ale to jeszcze nie koniec

Odkąd w Polsce rządzi PiS, aroganckie i butne zachowania przedstawicieli władzy i podległych im urzędników stają się normą.  Nie ma znaczenia czy mówimy o szczeblu ogólnokrajowym, czy lokalnym. Tomaszów jest tego najlepszym przykładem. Natomiast same Lasy Państwowe są u nas "państwem w państwie" poza jakąkolwiek kontrolą społeczną. 

W całej sprawie interesujące jest to, że na dziennikarza z zapałem rzucili się "propagandyści" zatrudnieni w TVP Info. 

O komentarz w sprawie portal tvp.info poprosił więc Michała Gzowskiego, rzecznika LP. Jak zaznaczył nasz rozmówca, lasów w Polsce regularnie przybywa. – Po wojnie zajmowały one ok. 20 proc. powierzchni kraju, dziś jest to 30 proc. – to europejska czołówka. Obszary Natura 2000 zajmują już jedną piątą cześć Polski i także tych terenów jest coraz więcej – zaznaczył.

- czytamy na portalu TVP. 

I dalej w rozmowie z portalem tvp.info Michał Gzowski zapewnia, że ochrona przyrody nigdy nie oznaczała i nie może oznaczać bezczynności a na straży lasów od stu lat stoją polscy leśnicy i to dzięki ich doświadczeniu, wiedzy i odpowiedzialności mamy dziś w Polsce tak dużo terenów zielonych, z których może korzystać każdy z nas.

Rzecznik swoje a rzeczywistość jakby całkowicie odmiennym bytem się stawała. Z całej Polski dochodzą sygnały o masowych wycinkach drzew. W powiecie tomaszowskim także znikają całe połacie. Prawdą jest natomiast, że w ich miejsce pojawiają się nowe nasadzenia, ale zanim staną się lasem trzeba będzie trochę poczekać. 

– Wiele uwag wobec działań Lasów Państwowych wynika z rozpowszechnianych w serwisach społecznościowych – często w dobrej wierze i przez osoby, którym na sercu leży ochrona polskiej przyrody – informacji niepełnych czy wynikających z niezrozumienia zasad ochrony ekosystemów leśnych, a także niestety fake newsów 

– czytamy wypowiedź rzecznika. 

 

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

AK-47
AK-47 26.06.2021, 18:59
A może czas zapytać co sie dzieje z tym wyciętym drewnem?.... Bo z tego co wiem to narazie drożeje....
min. szyszka
min. szyszka 25.06.2021, 22:10
Przejedźcie się rowerem po duktach w okolicy cmentarza na Dąbrowskiej. Jest droga, i z tej drogi wjazd głębiej w las ... tam dopiero jest ściernisko. "Im dalej w las, tym mniej drzew ..."
Ajdejano
Ajdejano 25.06.2021, 18:55
Jeśli te zdjęcia powyżej nie są zmontowane, to ja się pytam: gdzie ja, kur...., żyję ?! przejeżdżam niemal codziennie przez Spalski Park Krajobrazowy, przez Sulejowski Park Krajobrazowy, jeżdżę często obok leśniczówki w m. Glina pod Rzeczycą i co tam widzę?! Totalne niszczenie polskich lasów.

Wszędzie trwa pospieszana wycinka na terenie tych parków krajobrazowych. Przy leśniczówce w m. Glina, już od wielu lat zalegają zwały drewna z przeznaczeniem na opał. I nikt tego, kur..., nie kupuje.

Tymczasem, złodzieje polskich lasów, czyli porąbani leśnicy (ważna uwaga: ci leśnicy zawsze mają nie po kolei w pustych główkach, niezależnie od tego, kto rządzi w Polsce) wyjaśniają, że ta totalna wycinka lasów, to jest zbawienie dla tych wycinanych lasów.

Psychiczne, zawodowe zboczenie. Mam brata po leśnictwie na SGGW w Warszawie i też jest zboczony zawodowo.
Mój apel: nie ulegajmy zboczeńcom.

PS. Zdecydowanie zapytajmy tych "ekologicznych" leśników o ich zarobki w Lasach Państwowych. Jak się dowiecie o ich zarobkach, dopiero wtedy się wkurzycie
Zz
Zz 01.07.2021, 08:33
100 % racja popieram chociaż Cię nie lubię
varan
varan 25.06.2021, 18:53
Może to działania przeciwpożarowe ? Jeśli nie będzie drzew, nie będzie miało się co spalić ;) Podobnie postąpiono z żubrami w Smardzewicach. Miały grużlicę bezobjawową, która mogła im nieco skrócić życie (takie informacje ukazywały się w lokalnych mediach), więc aby temu zapobiec postanowiono je.. zabić. Tylko patrzeć jak za chwilę, wraz z rozwojem metod diagnostycznych, jakiś "naukowiec" znajdzie patogena np u wróbla i rozpocznie się wybijanie tych ptaków, a by przypadkiem owy patogen ich nie uśmiercił.
tom
tom 25.06.2021, 13:57
Faktem jest że w ostatnim czasie i w ogóle za rządów PiS wycinki lasów bardzo wzrosły. Uległy zniszczeni drogi-ścieżki wokół lasów np. Na Utracie. Okropność, coraz gorzej...
Michał
Michał 25.06.2021, 09:48
Pod tymi wycinanymi lasami są bogate złoża, tylko patrzeć jak Tomaszów będzie okopany niczym twierdza nie do zdobycia.
kochający Naturę
kochający Naturę 25.06.2021, 09:40
za komuny jak było potrzeba to pozyskiwano 100 procent przyrostu, na siedliskach lądowych( żyzne gleby) sądzono sosnę i było dobrze. nie było "wykształconych "pseudoekologow".. ostatnio pewna Pani profesor, pewnie też EKOLOG udowodniła że Pszczoła miodna którą my pszczelarze hodujemy także jest szkodliwa. Ciekawe czasy.
zielone brygady
zielone brygady 25.06.2021, 10:39
kochający naturę inaczej chyba...
lp
lp 25.06.2021, 09:31
dbanie i ratowanie przez wycinanie...

Pozostałe