Wakacyjne remonty w placówkach oświatowych

  • 31.08.2021, 18:20 (aktualizacja 31.08.2021, 18:23)
  • redakcja
Wakacyjne remonty w placówkach oświatowych
1 września rozpocznie się rok szkolny 2021/2022. W trakcie wakacji szkoły intensywnie się do niego przygotowywały. W miejskich placówkach wykonano szereg remontów i modernizacji. Przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego, przeglądu miejskich placówek dokonał prezydent Marcin Witko.

W roku szkolnym 2021/22 w naszych placówkach uczyć się będzie łącznie 6078 uczniów w 271 oddziałach, w tym w 53 oddziałach przedszkoli publicznych i w 218 oddziałach w szkołach podstawowych.

W okresie wakacji 2021 r. w placówkach oświatowych przeprowadzono szereg remontów i modernizacji. Pomalowano ściany w oddziale przedszkolnym oraz utworzono „strefę relaksu” dla uczniów klas 4-8, zainstalowano także oświetlenie awaryjne w hali sportowej i zmodernizowano pracownię komputerową w ZSP nr 4, pomalowano ściany i wymieniono podłogi w oddziale przedszkolnym, zaadaptowano pomieszczenia na bibliotekę szkolną w ZSP nr 7, zamontowano ogrodzenie na terenie ogrodu sensorycznego i pomalowano sale dydaktyczne w ZSP nr 2, przystosowano sale oraz korytarz I p. na potrzeby oddziałów przedszkolnych oraz uczniów klas 1-3, pomalowano salę oddziału przedszkolnego 4-5 latków w ZSP nr 5, pomalowano świetlicę szkolną i zamontowano klimatyzację w świetlicy oraz odnowiono plac zabaw i pomieszczenia kuchenne w ZSP nr 8.

Ponadto wykonano prace remontowo-modernizacyjne: w ZSP nr 1 (odnowienie sali lekcyjnej), w ZSP nr 3 (malowanie ścian w pomieszczeniach kuchennych), w ZSP nr 6 (malowanie toalet i korytarza), w ZSP nr 9 (malowanie ścian w kuchni i na zapleczu kuchennym, adaptacja pomieszczeń na gabinet pedagoga i gabinet do zajęć specjalistycznych), w ZSP nr 10 (naprawa dachu budynku przedszkola), w Zespole Przedszkolnym (malowanie sal dydaktycznych i korytarza), w SP nr 10 (remont sali na parterze budynku A). Łącznie na liście wykonanych prac i modernizacji w placówkach oświatowych widnieje ponad 60 pozycji.

Rozpoczęte zostały kolejne zadania inwestycyjne (m.in. budowa boiska przy SP nr 8, modernizacja instalacji c.o. w SP nr 8, budowa boiska w ramach TBO na Osiedlu Niebrów - boisko zlokalizowane bezpośrednio przy szkole stanie się po zakończeniu prac obiektem szkolnym, budowa placu zabaw przy Przedszkolu nr 20, wykonanie strefy edukacyjno-zabawowej przy SP 14, budowę bieżni w SP 12 – TBO, wyburzenie schodów zewnętrznych w SP 1).

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Rodzic
Rodzic 01.09.2021, 17:29
Zsp4 oddzial przedszkolny - (szkola podstawowa nr1) jest jedna klasa w ktorej dzieci nie maja zadnych zabawek, nie ma dywanow, materacy, niczego. Rodzice skladaja sie na maty by dzieci nie musialy siedziec ciagle przy stolikach. Podloga tez raczej nie jest wymieniona, gdyz jest tam parkiet.

Pozostałe