Złe wieści dla Tomaszowa. Wiemy jak będzie wyglądać tor lodowy w Zakopanem.

  • 04.09.2021, 20:33 (aktualizacja 04.09.2021, 21:25)
  • redakcja
Złe wieści dla Tomaszowa. Wiemy jak będzie wyglądać tor lodowy w Zakopanem.…
Przy okazji kampanii prowadzonej w trakcie wyborów Prezydenta RP, Andrzej Duda goszcząc w Zakopanem zapowiedział budowę w tamtejszym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich krytego toru łyżwiarskiego. Zapowiedź wywołała spory niepokój także w Tomaszowie. Wybudowana u nas Arena Lodowa stała się przez kilka lat jednym z symboli miasta. Przyjeżdżali do niej łyżwiarze z całego niemal świata. Miała walor nie tylko sportowy ale też promocyjny. Teraz okazuje się, że obietnice Prezydenta nie były jedynie pustymi słowami. 10 września wyznaczono termin otwarcia ofert. Tomaszów zyska więc poważną konkurencję i to chyba taką, której nie będziemy w stanie sprostać. Dlaczego? Zakopiański tor ma być o wiele szybszy...

To będzie kolejna znacząca inwestycja poprawiająca infrastrukturę sportową Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem. Planowana budowa zadaszonego toru lodowego jest następstwem dobrej współpracy z Ministerstwem Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu - dowiadujemy się ze strony internetowej ośrodka. 

 

Tor lodowy wizualizacja

 

– Centralny Ośrodek Sportu – Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem uruchomił procedurę przetargową na budowę zadaszonego toru lodowego wraz z infrastrukturą towarzyszącą – mówi Sebastian Danikiewicz, dyrektor Ośrodka. Termin składania ofert ustalono na koniec sierpnia br., przy założeniu zakończenia inwestycji w drugim kwartale 2023 r.

Przedmiotem zamówienia jest nie tylko zadaszony tor lodowy, przeznaczony do uprawiania łyżwiarstwa szybkiego i spełniający wszelkie międzynarodowe standardy, ale również obiekty dodatkowe. To m.in. bieżnia lekkoatletyczna wokół, profesjonalna siłownia, sale treningowe oraz niezbędne zaplecze magazynowe, socjalne i szatniowe. Podobnie jak w Tomaszowie hala lodowa powstanie niejako "wokół" istniejącego już dziś sztucznie mrożonego toru lodowego, który dotychczas był obiektem otwartym. Dodatkowo znajdzie się tam miejsce także na zwykłe lodowisko.

Inwestycja dofinansowana będzie w ramach Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, dzięki środkom udzielonym przez Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, w ramach Programu Inwestycji o Szczególnym Znaczeniu dla Sportu. Kosztować ma około 60 mln zł.  

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

T. M
T. M 08.09.2021, 10:14
To źle że powstaje? Ja się cieszę, czemu w Tomaszowie nie wybudują hotelu żeby łyżwiarze mogli przyjeżdżać do Tomaszowa, tylko szczujemy , trzeba wykorzystać potencjał areny a nie psioczyć, ale tak jest najłatwiej. Gnls
Łój tam
Łój tam 06.09.2021, 14:28
Może zrobić galerię, ostatecznie to obiecane były hale do siatkówki, tylko kto za to płaci?
Gienek
Gienek 06.09.2021, 17:16
Zrobić tam OBI, terenu jest full wtedy budynek będzie oblegany
ORGY
ORGY 06.09.2021, 12:54
Ciekawe , ile bogate Zakopane dołoży do budowy?
Leto
Leto 06.09.2021, 21:49
To inwestycja COS , a nie miasta Zakopane. Pokryje koszty budżet Państwa.
AS
AS 05.09.2021, 17:29
Może to i dobrze. Przecież w Arenie Lodowej i tak więcej jest siatkówki niż lodu.
kibic
kibic 06.09.2021, 11:43
Racja! oby tylko Arena nie poszła pod młotek na licytację.

Pozostałe