Obradowanie w Inowłodzu

  • 04.10.2021, 13:18 (aktualizacja 04.10.2021, 13:22)
  • redakcja
Obradowanie w Inowłodzu
30 września 2021 r. odbyła się XL sesja Rady Gminy Inowłódz, w czasie której radni długo dyskutowali nad sytuacją placówek oświatowych w Gminie Inowłódz, w związku z przedstawioną przez Wójta Informacją o stanie realizacji zadań oświatowych za rok szkolny 2020/2021.

Wydatki bieżące na oświatę i wychowanie w ubiegłym roku wyniosły 5.124.938,07 zł., natomiast subwencja oświatowa 3.021.239,00 zł i pokryła jedynie 62% wydatków na zadania oświatowe.

Obecnie w Gminie Inowłódz funkcjonują dwie szkoły publiczne: w Brzustowie, Inowłodzu, jedna niepubliczna w Królowej Woli oraz jedno niepubliczne przedszkole w Inowłodzu.

Na sesji Rada Gminy Inowłódz podjęła także min. uchwałę w sprawie wyrażenia woli przystąpienia Gminy Inowłódz do Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Tomaszów Mazowiecki – Opoczno w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Celem jest  zwiększenie efektywności podejmowanych działań oraz realizacja zintegrowanych projektów odpowiadających na potrzeby i problemy miast średnich tracących funkcje społeczno-gospodarcze oraz obszarów funkcjonalnie z nimi powiązanych, co przyczyni się do zwiększenia dostępności środków zewnętrznych z różnych programów perspektywy finansowej 2021-2027.

Ponadto Wójt poinformował, że obecnie trwa remont pomieszczeń w Domu Ludowym w Królowej Woli w ramach programu „Senior+”, termomodernizacja szkoły w Brzustowie, remont wybranych pomieszczeń w szkole w Inowłodzu i kończą się prace termomodernizacyjne w ośrodku zdrowia w Inowłodzu, w którym od 6 września rozpoczęła działalność Poradnia Stomatologiczna.

Na koniec sesji Wójt i Przewodniczący Rady Gminy uroczyście pożegnali Radosława Kośkę, Sołtysa miejscowości Królowa Wola, w związku ze złożoną przez Pana Sołtysa rezygnacją z pełnienia tej funkcji oraz powitali Pana Bartosza Tomkowskiego, który w dniu 23 września 2021 r. na zebraniu wiejskim w wyborach uzupełniających został wybrany na Sołtysa Spały.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe