"Rzeczpospolita": Pandemia na luzie

  • 14.10.2021, 13:53
  • redakcja
"Rzeczpospolita": Pandemia na luzie
Rośnie liczba zakażonych i hospitalizowanych. Polacy nie boją się czwartej fali i uważają, że jesteśmy do niej dobrze przygotowani - podaje w czwartek "Rzeczpospolita", publikując wyniki sondażu w tej sprawie.

"Choć z tygodnia na tydzień można zauważyć spore wzrosty zachorowań i zgonów, Polacy do czwartej fali koronawirusa podchodzą spokojnie. Jak wynika z sondażu IBRiS opracowanego na zlecenie +Rzeczpospolitej+, blisko połowa ankietowanych uważa, że Polska jest przygotowana do walki z pandemią. Aż 34,1 proc. respondentów uznało, że raczej zgadza się z tym twierdzeniem. To jest najwyższy odsetek odpowiedzi w tym badaniu" - czytamy.

"Kolejne 15,3 proc. odpowiedziało, że +raczej zgadza się+ z tym twierdzeniem. Sceptycznych wobec gotowości Polski do walki z pandemia jest mniej – 38,3 proc. ankietowanych, w tym +zdecydowanie+ krytycznych jest 17,9 proc." - donosi gazeta.

"To typowe myślenie życzeniowe pokazujące, że obecnie dla Polaków mniej liczą się fakty, a bardziej oczekiwania" – komentuje wyniki sondażu cytowany przez dziennik psycholog społeczny prof. Zbigniew Nęcki. Jego zdaniem "ludzie już się przyzwyczaili do życia w pandemii i dlatego mniej się tym emocjonują".(PAP)

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe