Ogólnopolski Spalski Hubertus Jeździecki

  • 19.10.2021, 14:07 (aktualizacja 22.10.2021, 20:12)
  • redakcja
Ogólnopolski Spalski Hubertus Jeździecki
17 października 2021 r., na łąkach pomiędzy Spałą a Brzustowem odbył się Ogólnopolski Spalski Hubertus Jeździecki.

Tego dnia na łąki nadpiliczne zjechali miłośnicy jeździectwa z całej Polski. Tuż po oficjalnym otwarciu i zaprezentowaniu uczestników, jeźdźcy udali się w teren. Program niedzielny był bardzo bogaty, przygotowano pokazy jeździeckie, pokazy zaprzęgów, konkursy, pokazy sokolnicze, ułańskie, czy straży miejskiej i koni z łódzkiej sekcji konnej. Jedną z ciekawych atrakcji był pokaz grupy Apolinarski.

Niesamowite akrobacje kaskaderskie na koniach zrobiły na widzach ogromne wrażenie. Swoje umiejętności w pokazie łucznictwa konnego zaprezentowała Anna Sokólska najlepsza łuczniczka konna na świecie. Główną atrakcją tego dnia była pogoń za lisem. Lisem jak co roku zostaje zwycięzca z poprzedniej edycji, a był nim Hubert Jedliczka z Włoszczowej.

Bezkonkurencyjnym zwycięzcą został Marek Maciągowski ze Stowarzyszenia Ułanów im. Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego mjr. Hubala zostając tym samym królem polowania. Na imprezie nie mogło zabraknąć wyborów Miss oraz Mistera Hubertusa 2021. Miss Hubertusa 2021 została wybrana Katarzyna Ślusarczyk, Misterem Hubertusa 2021- Szymon Kalinowski (Stajnia pod dębem-Opoczno), Masterem - Łukasz Mnich, Kontrmasterem – Katarzyna Ślusarczyk.

Jury dokonało niełatwego wyboru, gdyż wszyscy uczestnicy prezentowali się wspaniale. Na scenie w koncercie muzycznym zaprezentował się Władysław Jarecki. Podczas imprezy odbyła się również zbiórka i licytacje na rzecz chorej na SMA Zosi Bigos. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli zbiórkę i licytacje.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem organizowanym przez Stowarzyszenie Spalski Hubertus Jeździecki oraz Gminę Inowłódz objął Marszałek Województwa Łódzkiego – Grzegorz Schreiber.

 

Foto: A. Ciołak

redakcja_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe