Włamywaczka za kratami

  • 11.01.2022, 15:37
  • redakcja
Włamywaczka za kratami
36-letnia kobieta usłyszała zarzuty kradzieży z włamaniem i usiłowania kradzieży z włamaniem do sklepu na terenie Tomaszowa Mazowieckiego. Musi teraz liczyć się z surowymi konsekwencjami swojego zachowania, bowiem czynów tych dopuściła się w warunkach tzw. recydywy. Oznacza to, że podobne przestępstwa popełniała już wcześniej i była za nie karana. Grozi jej kara nawet do 15 lat więzienia. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Do zdarzenia doszło 7 stycznia br.  około 1:30 w nocy na osiedlu domów jednorodzinnych. Jak wynikało ze zgłoszenia, właściciel sklepu otrzymał powiadomienie z systemu alarmowania, że ktoś włamał się do wnętrza budynku. Pospiesznie przyjechał na miejsce, by zweryfikować informacje. Jednocześnie poinformował o tym lokalną policję. Dyżurny KPP Tomaszów natychmiast skierował we wskazane miejsce policyjny patrol.

Właściciel wszedł do sklepu i zobaczył uciekającego włamywacza.  Ruszył za nim i ujął go, na terenie przyległym do sklepu. W tym momencie na miejsce dotarli policjanci. Okazało się, że sprawcą włamania była kobieta. W trakcie ucieczki porzuciła w sklepie torbę ze spakowanym do niej  łupem. Były to papierosy i alkohol o wartości ponad 1.000 złotych. Dodatkowo przy kobiecie policjanci znaleźli jeszcze skradzioną biżuterię o wartości ponad 3.600 zł i 2.300 złotych skradzione ze sklepowej kasy.

Kobieta początkowo wprowadzała w błąd policjantów podając fałszywe dane osobowe i nieprawdziwy adres zamieszkania. Funkcjonariusze szybko ustalili jej prawdziwe personalia. Wtedy wyszło na jaw, że 36-latka miała już wcześniejsze konflikty z prawem i tego włamania dopuściła się w warunkach tzw. recydywy.

Pracujący na miejscu funkcjonariusze ustalili, iż kobieta dostała się do wnętrza sklepu przez okno, które wcześniej wyważyła. Wówczas uruchomiła system antywłamaniowy, który powiadomił właściciela.

Za wprowadzanie w błąd interweniujących policjantów co do swojej tożsamości kobieta została ukarana mandatem. Za kradzież z włamaniem grozi jej kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Ponadto sąd przychylił się do wniosku Prokuratora Rejonowego w Tomaszowie Mazowieckim i zastosował wobec recydywistki trzymiesięczny areszt.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

A
A 12.01.2022, 18:50
A czy policja wyliczyła już ile ukradziono w Sądzie ? Czy sprawa zamieciona już pod dywan jak wiele innych.

Pozostałe