PGNiG Obrót Detaliczny obniża ceny gazu ziemnego dla klientów biznesowych o jedną czwartą!

  • 2 dni temu, 19:57
  • redakcja
PGNiG Obrót Detaliczny obniża ceny gazu ziemnego dla klientów biznesowych…
14 stycznia 2022 r. weszła w życie obniżka cen gazu w wysokości 25% dla klientów biznesowych PGNiG Obrót Detaliczny. Obniżką będą objęci automatycznie wszyscy Odbiorcy, podlegający rozliczeniom za pobrane paliwo gazowe na podstawie cen określonych w aktualnie stosowanym Cenniku Gaz Dla Biznesu. Z automatycznej obniżki, która będzie obowiązywać do końca lutego 2022 roku, będą mogły skorzystać między innymi piekarnie, zakłady fryzjerskie czy firmy usługowe.

– Wprowadziliśmy dla Polaków szereg zmian łagodzących skutki gigantycznych podwyżek. Wdrożyliśmy dwie Tarcze Antyinflacyjne, znowelizowaliśmy prawo energetyczne, zadbaliśmy o odbiorców indywidualnych i podmioty wrażliwe. Prawo europejskie uniemożliwiło nam dodanie do tej grupy przedsiębiorców. Na szczęście mamy firmy takie jak PGNiG Obrót Detaliczny, które pozostają w państwowych rękach. Zleciłem, że gdy tylko pojawi się taka możliwość, należy podjąć działania, które ulżą również przedsiębiorcom. Udało się to zrobić. Już od dziś obowiązywać ich będą niższe ceny. Ze względu na to, że sytuacja na rynku nieco się stabilizuje, PGNiG Obrót Detaliczny może to uwzględnić – zwraca uwagę Jacek Sasin, Wicepremier oraz Minister Aktywów Państwowych.

– Skorzystanie z obniżki nie wymaga od klientów podjęcia jakichkolwiek działań, w tym zawierania dodatkowych umów. Ceny paliwa gazowego uwzględniające obniżkę, będą automatycznie zastosowane w rozliczeniach – podkreśla Paweł Majewski, Prezes Zarządu PGNiG SA

– Wprowadzona obniżka dla biznesu to odpowiedź na obecnie zmieniające się ceny gazu na Towarowej Giełdzie Energii, gdzie zaopatruje się nasza Spółka. Jeszcze w grudniu ceny notowały rekordowe poziomy, obecnie spadły, jednak sytuacja rynkowa jest nadal bardzo niestabilna i nie można wykluczyć powrotu do trendu wzrostowego. Dlatego zdecydowaliśmy się na wprowadzenie obniżki, która będzie stanowiła realną pomoc dla takich podmiotów jak: piekarnie, zakłady fryzjerskie czy firmy usługowe. To rozwiązanie pozwoli obniżyć wysokość rachunków za gaz polskich przedsiębiorców o jedną czwartą – powiedział Henryk Mucha, Prezes Zarządu PGNiG Obrót Detaliczny.

Automatyczna obniżka cen gazu o 25% dla klientów biznesowych będzie obowiązywała od 14 stycznia do 28 lutego 2022 r. i będzie dotyczyła cen zawartych w cenniku „Gaz dla Biznesu” nr 9, który jest obecnie stosowany przez PGNiG Obrót Detaliczny w rozliczeniach z Klientami. Spółka rzetelnie analizuje otoczenie rynkowe i będzie podejmować dalsze działania adekwatnie do zmian.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ajdejano
Ajdejano Wczoraj, 13:14
Informacja została wprowadzona wczoraj o godzinie 19:57.
Tyle godzin minęło i ciągle panuje jakaś zagadkowa cisza.
Nie widzę zachwytów tych prawaków oraz wydziwiania lewaków.
Co jest, kur...., z wami wszystkimi ?! Ruszcie d.u.p.y!!! Beknijcie na ten temat słowo!!!

Pozdrowienia od starego czekisty.
Ajdejano
Ajdejano Wczoraj, 21:06
W takim razie, dorzucam do swojego powyżej: ceny gazu dla indywidualnych odbiorców powinny wzrosnąć 2-3 razy, to może wtedy ktoś bąknąłby słowo przeciw tym znienawidzonym pisiorom. Teraz - wszyscy kochają pisiorów - co ???
Do Ajdejano
Do Ajdejano Wczoraj, 22:02
Ażeby Twoje słowa się w goowno zamieniły. To wam klientom biznesowym powinni podwyższyć 2-3 razy cenę gazu. Krwiopijce, śpekulanty, kułaki, pijoki. Ostatni grosz byście biednym emerytom i rencistom z kieszeni wyciągnęli, aby swoją kiesę nabić. Milionerzy za dychę i popolić. Ma taki jeden z drugim bysnes z kapitałem 10 000 tys PLN i za ten kapitał domy stawia.

Pozostałe