PGNiG Obrót Detaliczny obniża ceny gazu ziemnego dla klientów biznesowych o jedną czwartą!

  • 14.01.2022, 19:57
  • redakcja
PGNiG Obrót Detaliczny obniża ceny gazu ziemnego dla klientów biznesowych…
14 stycznia 2022 r. weszła w życie obniżka cen gazu w wysokości 25% dla klientów biznesowych PGNiG Obrót Detaliczny. Obniżką będą objęci automatycznie wszyscy Odbiorcy, podlegający rozliczeniom za pobrane paliwo gazowe na podstawie cen określonych w aktualnie stosowanym Cenniku Gaz Dla Biznesu. Z automatycznej obniżki, która będzie obowiązywać do końca lutego 2022 roku, będą mogły skorzystać między innymi piekarnie, zakłady fryzjerskie czy firmy usługowe.

– Wprowadziliśmy dla Polaków szereg zmian łagodzących skutki gigantycznych podwyżek. Wdrożyliśmy dwie Tarcze Antyinflacyjne, znowelizowaliśmy prawo energetyczne, zadbaliśmy o odbiorców indywidualnych i podmioty wrażliwe. Prawo europejskie uniemożliwiło nam dodanie do tej grupy przedsiębiorców. Na szczęście mamy firmy takie jak PGNiG Obrót Detaliczny, które pozostają w państwowych rękach. Zleciłem, że gdy tylko pojawi się taka możliwość, należy podjąć działania, które ulżą również przedsiębiorcom. Udało się to zrobić. Już od dziś obowiązywać ich będą niższe ceny. Ze względu na to, że sytuacja na rynku nieco się stabilizuje, PGNiG Obrót Detaliczny może to uwzględnić – zwraca uwagę Jacek Sasin, Wicepremier oraz Minister Aktywów Państwowych.

– Skorzystanie z obniżki nie wymaga od klientów podjęcia jakichkolwiek działań, w tym zawierania dodatkowych umów. Ceny paliwa gazowego uwzględniające obniżkę, będą automatycznie zastosowane w rozliczeniach – podkreśla Paweł Majewski, Prezes Zarządu PGNiG SA

– Wprowadzona obniżka dla biznesu to odpowiedź na obecnie zmieniające się ceny gazu na Towarowej Giełdzie Energii, gdzie zaopatruje się nasza Spółka. Jeszcze w grudniu ceny notowały rekordowe poziomy, obecnie spadły, jednak sytuacja rynkowa jest nadal bardzo niestabilna i nie można wykluczyć powrotu do trendu wzrostowego. Dlatego zdecydowaliśmy się na wprowadzenie obniżki, która będzie stanowiła realną pomoc dla takich podmiotów jak: piekarnie, zakłady fryzjerskie czy firmy usługowe. To rozwiązanie pozwoli obniżyć wysokość rachunków za gaz polskich przedsiębiorców o jedną czwartą – powiedział Henryk Mucha, Prezes Zarządu PGNiG Obrót Detaliczny.

Automatyczna obniżka cen gazu o 25% dla klientów biznesowych będzie obowiązywała od 14 stycznia do 28 lutego 2022 r. i będzie dotyczyła cen zawartych w cenniku „Gaz dla Biznesu” nr 9, który jest obecnie stosowany przez PGNiG Obrót Detaliczny w rozliczeniach z Klientami. Spółka rzetelnie analizuje otoczenie rynkowe i będzie podejmować dalsze działania adekwatnie do zmian.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Tomaszów
Tomaszów 17.01.2022, 12:30
Jest cisza bo argumentów brak,jak to nasza opozycja zawsze na początku jest głośno a z czasem nie wiedzą gdzie się że wstydu schować(chociaż oni wstydu nie mają):)
Ajdejano
Ajdejano 15.01.2022, 13:14
Informacja została wprowadzona wczoraj o godzinie 19:57.
Tyle godzin minęło i ciągle panuje jakaś zagadkowa cisza.
Nie widzę zachwytów tych prawaków oraz wydziwiania lewaków.
Co jest, kur...., z wami wszystkimi ?! Ruszcie d.u.p.y!!! Beknijcie na ten temat słowo!!!

Pozdrowienia od starego czekisty.
Ajdejano
Ajdejano 15.01.2022, 21:06
W takim razie, dorzucam do swojego powyżej: ceny gazu dla indywidualnych odbiorców powinny wzrosnąć 2-3 razy, to może wtedy ktoś bąknąłby słowo przeciw tym znienawidzonym pisiorom. Teraz - wszyscy kochają pisiorów - co ???
Do Ajdejano
Do Ajdejano 15.01.2022, 22:02
Ażeby Twoje słowa się w goowno zamieniły. To wam klientom biznesowym powinni podwyższyć 2-3 razy cenę gazu. Krwiopijce, śpekulanty, kułaki, pijoki. Ostatni grosz byście biednym emerytom i rencistom z kieszeni wyciągnęli, aby swoją kiesę nabić. Milionerzy za dychę i popolić. Ma taki jeden z drugim bysnes z kapitałem 10 000 tys PLN i za ten kapitał domy stawia.
Ajdejano
Ajdejano 16.01.2022, 20:53
"Miszczu": wreszcie kogoś sprowokowałem. W dodatku, kogoś z tzw. lewactwa.
Teraz wyjaśnię Tobie pewną kwestię z tym pier... gazem.
My, "krwiopijcy, spekulanty, kułaki, pijoki", jako "klienci biznesowi" najwięcej stracimy, bo to właśnie my "krwiopijcy" dostaniemy po kieszeni.
Nasze koszty, np. za używanie gazu (tak jak i wszystkie inne koszty) , składają się z dwóch pozycji: kwoty netto + podatek VAT.
W związku z machlojkami na wszystkich rynkach, koszty netto wzrastają znacznie, tzn. od ca 20% do ca 200%. Teraz pisiory mówią: obniżamy podatek VAT z 23% do 0 - 8%.
Jednak, ja - "krwiopijca" , podniesiony koszt netto o ca 20 - 200 % MUSZĘ wrzucić w swoje koszty zakładowe, a więc ten obniżony podatek VAT , oddawany złodziejowi, czyli Państwu Polskiemu, i tak mi nie zrekompensuje STRATY kosztów netto mojego zakładu.

PS. Tak więc, nie pisz lewaku niczego, ponad to, iż wiesz, że ja jestem "krwiopijcą" . Jesteś ekonomicznym rzeczywiście lewakiem, jak wy wszyscy na tej lewiźnie.
do Ajdejano
do Ajdejano 17.01.2022, 01:23
Mylisz się nie jestem lewakiem, tylko zdrowo myślącą osobą. Takie ni pies ni wydra. A stosowanie nazw "krwiopijca'" itp. to było po to, aby cię trochę wku..wić.

Co ty będziesz mi tłumaczyć zawiłości księgowe jak chłop krowie na granicy.
Ja wszystko to mam w jednym palcu. Wszelkie niuanse księgowości wyłożono mi na specjalnym kursie komputerowej
obsługi księgowości.
Koszty prowadzenie DG składają sie nie z dwu wartości, ale z trzech: kwoty netto + podatek = kwotę brutto. I to wszystko zapisuje się w dwu Księgach: Przychodów i Rozchodów, gdzie wpisujemy tylko kwotę netto, oraz w drugiej księdze, w której rozliczamy Wat, a nadwyżkę WAT, która nam wynika ze sprzedaży (po odjęciu WAT płaconego przy zakupie wszystkich możliwych towarów i usług związanych z DG, wpłacamy do US.

Moja DG rozliczana na zasadzie Księgi Przychodów i Rozchodów + rozliczenie Wat (spitoliła mi się litera fał na klawiaturze) zakończyła się utratą zdrowia i skierowaniem na rentę na 2 lata, aż nadszedł upragniony wiek emerytalny i wtedy przyznano mi zapomogę szumnie zwaną "emeryturą i tak ciągnę swój żywot za obecne marne 1250 zł/mc netto. Alleluja i do przodu, bo może być gorzej.
Ajdejano
Ajdejano 17.01.2022, 08:55
Jeżeli Twoja emerytura wynosi obecnie 1250 zł/mc netto, to gigantem nie byłeś, albo nie chciałeś pracować na innych krwiopijców.... To do kogo masz teraz pretensje ?! Do garbatego, że ma dzieci proste ?!
Pozdrowienia od starego czekisty.
Mylisz się
Mylisz się 17.01.2022, 14:55
Moje dzieci nie są garbate tylko proste, więc nie mam do nikogo pretensji.

1250 PLN to jest nie netto tylko brutto.
Tak, tyle liczy sobie emerytura z DG.
A co ty sobie wyobrażasz, że osoba z II gr. inwalidzką (trwałe uszkodzenie jednego oka, oraz uszkodzeniem kręgosłupa) nadaje się do pracy?
Moją emeryturę wyliczono mi za rządów H.Suchockiej, a wiadomo wszem i wobec, że za coś musiała kupić i odrestaurować zamek Czartoryskich, aby tam mógł zamieszkać jej syn.
Ajdejano
Ajdejano 17.01.2022, 19:40
Kolego. Czytaj uważnie: powyżej przytoczyłem powiedzonko, które mówi, że nie można mieć pretensji do garbatego o to, że ma dzieci proste. Przecież nie napisałem, że garbaty, to ktoś do potępienia i nie napisałem, że masz dzieci garbate. Więc, czytaj ze zrozumieniem.
Poza tym, pisz jasno i wyraźnie: netto, czy brutto, co to jest to DG.
Pretensje do Suchockiej ? Słuszne. Więc, trza było iść w politykę, kręcić lody i też miałbyś pełne koryto.
Ja nie mam pretensji do nikogo, bo od zawsze wiedziałem: umiesz liczyć? Licz na siebie!!!
Na kogo Ty liczyłeś??? Na tzw. Państwo Polskie ?!
Jak małe dziecko.
Moje ty wieczne
Moje ty wieczne 17.01.2022, 21:11
słoneczko pitolisz jak Kaziu po kwaśnych jabłkach.
Moją zasadą w ciągu całego dotychczasowego życia (a żyję już dłużej od Ciebie) było: Jak umiesz liczyć, to licz na siebie.
Co do czytania, to mnie nie zagniesz, bo od 5 r.ż. do dnia dzisiejszego czytam książki, ale nie oglądam durnowatych seriali. Taki jesteś byznesmen, a nie wiesz, żę DG, to skrót Działalności Gospodarczej?
Hi, hi, hi, ja i polityka, to dwie sprzeczności. Od zawsze polityka to było szambo, a ja nie mam ochoty taplać się w nim. Zresztą mój dziadek pod wodzą Piłsudskiego walczył z tą czerwoną zarazą i chyba by się w grobie przewrócił, gdyby ktoś z jego potomnych się zeszmacił.
Ja nie narzekam, bo co mi to da? Ktoś (Bierur, czy Gomułka) powiedział, że w Polsce pieniądze leżą na ulicy, tylko trzeba je umieć podnieść. W całym moim dotychczasowym życiu moją zasadą było: Jak umiesz liczyć, to licz na siebie i załamuj się, bo z każdej sytuacji jest jakieś wyjście tylko trzeba ruszyć tym bąblem, który nosimy na szyi.
Piszesz: "Jak małe dziecko" . Chłopie, ja mam na karku więcej lat niż ty, więc nie ze mną te numery.
Ajdejano
Ajdejano 18.01.2022, 13:51
"Miszczu": z tymi latkami, to lepiej nie szarżuj.... Pomińmy różne sprawy, ale w temacie latek, spytam Ciebie:
czy np. pamiętasz czasy, kiedy w przedszkolu wycinało się z papieru białe gołębie pokoju i cyfrę 6, symbolizującą 6-letni plan gospodarczy PRL-u ?

Czy pamiętasz czasy, kiedy np. wieczorem w dniu wigilii przychodzili ludzie z UB i aresztowali - np. czyjegoś ojca (za tzw. sabotaż gospodarczy), bo był działaczem mikołajczykowskiego PSL-u?

Czy pamiętasz czasy, kiedy np. sąsiadka Twoich rodziców płakała z powodu śmierci Bieruta, jak po swoim ojcu ?

Mógłbym Tobie opowiedzieć szereg innych, ciekawych rzeczy z lat pięćdziesiątych XX wieku.
Jeżeli tych lat nie pamiętasz, to nie podskakuj z tym swoim wiekiem - dobra ?
I znów pitolisz
I znów pitolisz 19.01.2022, 09:25
jak przetrącony.
Gdzieś Ty widział przedszkole za czasów rządów Hitlera w Polsce?

Dorośli przy dzieciach nie rozmawiali na tematy aresztowań. To był temat tabu. Rewizje w domu pamiętam i to nie jedną.

Żadna moja sąsiadka nie przelewała strumieni łez po śmierci Bieruta, a wręcz przeciwnie. Pamiętam powiedzenie, że "pojechał do Moskwy w futerku, a wrócił w kuferku".

A Ty pamiętasz paczki, które przysyłała nam UNRA z tym ohydnym tranem, który na siłę wmuszano w dzieciaki?

Ja też pamiętam wiele rzeczy, ale o tym na razie milczę ze względu na to, że niektóre osoby jeszcze żyją, a ja nie widzę żadnej przyjemności w fakcie odwiedzania pewnej instytucji mieszczącej się na ul.Mościckiego.
I z tym wiekiem to podskakujesz Ty, a nie ja.
Paniał tawariszcz stary czekista?
Ajdejano
Ajdejano 20.01.2022, 19:57
Dajmy sobie spokój, ale wyjaśnię tylko, że napisałem, iż cyfrę 6, symbolizującą 6-letni plan gospodarczy PRL-u, wycinałem nie za hitlera, ale w przedszkolu za prl-u, w czasach bieruta. A chodziłem do przedszkola w Czerniewicach 9 (tak, tak!!!). Więc, może nie jestem taki przetrącony.
Pozdrowienia od starego czekisty.
Może i nie jesteś
Może i nie jesteś 22.01.2022, 20:55
przetrącony, ale piszę, że za Hitlera (wtedy był mój wiek przedszkolny) nie było przedszkoli. Za czasów Bieruta już mnie obowiązywała szkoła.
Z powyższego wynika, że niestety, ale to Ty powinieneś do mnie mówić per "Pan".

Pozostałe