SMS ze Skarbówki? To fałszywka

  • 01.04.2022, 13:34 (aktualizacja 05.04.2022, 15:53)
  • redakcja
SMS ze Skarbówki? To fałszywka
Uwaga! Ostrzegamy przed nową odsłoną oszustwa, w którym przestępcy podszywają się pod Urząd Skarbowy albo operatora Waszego numeru. Celem jest kradzież Waszych pieniędzy.

Oszuści wysyłają SMS-y na losowe numery telefonów, których treść sugeruje zadłużenie w Urzędzie Skarbowym lub u operatora telekomunikacyjnego. By nakłonić do podania danych na szkodliwej stronie, przestępcy informują o przekazaniu sprawy do sądu w przypadku nieopłacenia rzekomej zaległości w podanym terminie. W treści wiadomości znajduje się link, który w rzeczywistości prowadzi do fałszywego panelu podszywającego się pod Wasz bank. Celem jest przechwycenie Waszych danych logowania. Podanie ich przestępcom może doprowadzić do utraty środków finansowych.

Złośliwe domeny umieściliśmy już na naszej liście, ale zachowajcie ostrożność przed podobnymi schematami. Wszystkie podejrzane wiadomości e-mail możecie zgłosić nam za pomocą formularza na stronie https://incydent.cert.pl, a wiadomości SMS możecie bezpośrednio przekazać na numer 799-448-084.

Podajcie dalej by ostrzec znajomych!

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (3)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe