Mieszkańcy Chorzęcina mają dość...

  • 23.04.2022, 09:54 (aktualizacja 23.04.2022, 10:24)
  • redakcja
Mieszkańcy Chorzęcina mają dość...
... i piszą pisma do Starosty oraz radnych. W podobnej sytuacji są mieszkańcy dziesiątek innych miejscowości w powiecie tomaszowskim

Droga Powiatowa numer 4332E - to określenie zapewne mało komu cokolwiek powie. No ale powiatowe drogi zlokalizowane poza miastem mają właśnie takie mało patriotyczne oznaczenia. W każdym razie istotnym jest fakt, że przebiega ona przez sołectwo Chorzęcin. Na ten rok Zarząd Dróg Powiatowych przewidział remont drogi na odcinku 400 metrów, będącym w najgorszym stanie technicznym. Prace nie uwzględniają jednak wykonania utwardzonego pobocza, po którym bezpiecznie mogliby poruszać się piesi.  

Sołtys Chorzęcina, Piotr Kusideł, podkreśla, że uzyskał informację od dyrektor ZDP o tym, że budowa pobocza z kostki wraz ze zjazdami do posesji jest możliwa i że istnieją możliwości finansowe, by zadanie wykonać jeszcze w tym roku. Trochę to zaskakujący, ponieważ Powiat w ostatnim czasie ma problemy z rozstrzygnięciem przetargów na roboty drogowe, a wykonawca ciągów pieszych dla kilku ulic, którego wcześnie wyłoniono wycofał się z umowy i trzeba procedury wznowić.

Mieszkańcy Chorzęcina argumentują w piśmie do Starosty, że kierują się troską o zapewnienie bezpieczeństwa dla osób przemieszczających się w tym miejscu, zwłaszcza osób starszych i dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej, a obecny stan drogi stwarza zagrożenie dla jej użytkowników. 

Sołtys Chorzęcina zauważa też, że jego miejscowość nie jest jedyną, gdzie przy drogach administrowanych przez Powiat Tomaszowski brak jest jest poboczy i chodników, którymi bezpiecznie mogliby poruszać się piesi. 

Przy okazji warto zauważyć, że powiat tomaszowski jest właścicielem i zarządcą blisko 400 km dróg. Prawie 350 kilometrów to drogi położone poza miastem. Niecałe 30 ma charakter dróg gruntowych, pozbawionych w ogóle utwardzonej nawierzchni. 

Remont tak dużej ilości dróg nie jest praktycznie możliwy bez udziału finansowego gmin na terenie których są one położone i oczywiście miasta. To, co jednak daje się zauważyć na przestrzeni lat, to fakt, ż planowane przebudowy i remonty zdają się mieć dosyć przypadkowy przebieg. Nie ma przygotowanego żadnej racjonalnej koncepcji, która na przykład kolejność realizacji inwestycji uzależniała od natężenia ruchu. 

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mieszkanka Dąbrowy
Mieszkanka Dąbrowy 23.04.2022, 21:33
Ul.Dąbrowska okolice cmentarza
Ajdejano
Ajdejano 23.04.2022, 12:59
Pochodzę z parafii Chorzęcin i wiele lat do kościółka w Chorzęcinie chodziłem oraz przez 12 lat byłem w tym kościółku ministrantem, czego absolutnie nie żałuję.
Aktualnie, często przejeżdżam przez Chorzęcin do Wolborza i do innych miejscowości i co widzę: otóż starosta katecheta, owszem - wyremontował kawałek drogi powiatowej na odcinku kilkuset metrów, ale tylko przed i za kościołem parafialnym w Chorzęcinie (od kapliczki przed kościołem od strony Tomaszowa, do lasu za cmentarzem w kierunku Wolborza). Ten remont tego obsr... kawałka drogi, to jest po prostu Ameryka. Wokół kościoła - chodniki, odwodnienie pasa drogowego - najwyższy poziom.

Więc nie dziwię się Panu Sołtysowi Chorzęcina, że jest wkur...... na katechetę.

PS. Ciekaw jestem, który to powiatowy radny reprezentuje interesy swoich wyborców, m.innymi z Chorzęcina.
Do Sołtysa z Chorzęcina: w przyszłym roku wybory samorządowe. Weź Pan się za robotę i wyjaśnij Pan ludziom z waszej wsi, że w starostwie w Tomaszowie nie mają kogoś, kto ich reprezentuje.
Tomaszowiak
Tomaszowiak 23.04.2022, 21:37
To już wiadomo dlaczego pozjadałeś wszystkie rozumy...........
Figo-fago
Figo-fago 27.04.2022, 18:43
Dziękuję za ten twój wPiS, który wyszedł z twojego, światłego umysłu. To jest, jednak, mimo wszystko, świetne !!!

PS. Rechoczę ze śmiechu - ważniaku za dychę i z wiechciem w gumofilcach. .
Lucjan z Niebrowa
Lucjan z Niebrowa 23.04.2022, 15:11
Ktoś bardziej obrotny by się przydał aby doprowadzić tę drogę do należytego porządku. Z Tomaszowa przez Łazisko do Wolborza na rowerkach latem przemierza setki spragnionych wrażeń turystów. Najpierw Kościół w Chorzęcinie będący perełką, póżniej Wolbórz miasto pradawne ze swoją Farą pamiętającej czasy Frycza Modrzewskiego i barokowy Pałac Biskupów Kujawskich, to rzadkość tego typu rezydencji. Zatem włodarz zasiadający na stolcu niech się wykaże aby udrożnić bardziej ten szlak rowerowy z Tomaszowa do Wolborza.
Ludwikowianin
Ludwikowianin 24.04.2022, 08:28
Priorytetem jest raczej strona od Ludwikowa do Tresty czy Ciebłowic na Spałę a nie jakiś tam Wolbórz.
no to ja
no to ja 23.04.2022, 12:50
Ulica Północna od znaku Twarda około 300m MASAKRA już dwa zderzaki ostatni zostawili

Pozostałe