Ile zarabia prezes szpitala - Starosta zapomniał i księgowa też

  • 23.06.2017, 14:00
  • Mariusz Strzępek
Ile zarabia prezes szpitala - Starosta zapomniał i księgowa też
Tak zwana "dobra zmiana" ma jak się okazuje wiele do ukrycia. Na wczorajszej sesji Rady Powiatu Tomaszowskiego znalazł się punkt dotyczący informacji z bieżącej działalności Tomaszowskiego Centrum Zdrowia. Mimo posiadanych wcześniej informacji na temat terminu sesji prezes Krzysztof Zarychta nie przybył na posiedzeniem by osobiście opowiedzieć radnym o kierowanej przez siebie spółce.

 


Zwyczajowo podobne informacje trafiały na posiedzenia przynajmniej raz na kwartał. Tym razem przyszło radnym czekać prawie pół roku. Na posiedzenie skierowano natomiast główną księgową, Annę Błachowicz, która miała odpowiadać na zadawane przez radnych pytania. Kobietę, która na co dzień zajmuje się jedynie umieszczaniem poszczególnych pozycji w księgach rachunkowych (i nie można odmówić jej merytorycznego przygotowania i fachowości) postawiono pod murem. Czy prezes spodziewał się,  że będzie ona w stanie powiedzieć cokolwiek o działalności stricte medycznej? To oczywiście tylko pytanie retoryczne.

 

To, jednak co zwraca uwagę w całej tej sytuacji, to fakt, że jeszcze miesiąc temu posada Anny Błachowicz była zagrożona. Dlaczego? Nikt tego nie wie. Na wczorajszej sesji główna księgowa najważniejszej (i jedynej) powiatowej spółki była wyraźnie przestraszona. I chyba nie był to jedynie stres związany z wystąpieniem publicznym, ale coś więcej. Wystarczy tylko stwierdzić, że nie była w stanie odpowiedzieć na stosunkowo proste pytanie dotyczące wielkości wynagrodzenia Krzysztofa Zarychty. Trudno uwierzyć przecież, by fachowiec od finansów nie znał umowy o pracę własnego szefa, równocześnie akceptując wysyłane do niego przelewy.

 

Na pytania dotyczące poziomu wynagrodzenia Krzysztofa Zarychty nie chciał też odpowiedzieć sam Starosta Mirosław Kukliński. Stwierdził, że mają one charakter osobisty, co jest oczywistą nieprawdą, bo spółka ma charakter jednostki finansów publicznych i dane dotyczące wynagrodzeń osób nią kierujących są w pełni jawne.

 

Co ciekawe, to właśnie starosta ustalał osobiście jakie uposażenie prezes Krzysztof Zarychta będzie w spółce otrzymywał. Mirosław Kukliński osobiście i jednoosobowo reprezentuje właściciela spółki i to on jest jednoosobowym walnym zgromadzeniem.  Na sesji zasłaniał się niepamięcią i żądał zadania tego samego pytania w formie pisemnej.

 

Tymczasem wynagrodzenia, jakie otrzymują członkowie Zarządów spółek z sektora finansów publicznych są regulowane w dosyć prosty sposób w krótkiej ustawie o wynagrodzeniach osób kierujących niektórymi spółkami. Rząd "dobrej zmiany" wprowadził ją w czerwcu ubiegłego roku i miała ona ograniczyć kosmiczne zarobki niektórych osób. De facto w wielu przypadkach (jak na przykład w tomaszowskich spółkach) te zarobki wywindowała w górę.

 

 

Przewiduje ona kilka poziomów wynagradzania w zależności od wielkości spółki, liczby pracowników i generowanych obrotów. W przypadku tomaszowskiego szpitala podstawowe wynagrodzenie może wahać się w przedziale od trzykrotności do pięciokrotności podstawy wymiaru. Ta podstawa to obecnie prawie 4,5 tysiąca złotych. Czyli możliwe wynagrodzenie to ok. 13,5 tysiąca minimu lub 22,5 tysiąca złotych maksimum. Różnica jest zasadnicza a radni i podatnicy mają prawo wiedzieć ile starosta płaci osobie, którą zatrudnił, a która nie posiadała wcześniej żadnego doświadczenia w kierowaniu podobnymi przedsiębiorstwami.

 

Ciekawostką jest natomiast to, że ile zarabia Krzysztof Zarychta nie wiedzą także niektórzy członkowie Rady Nadzorczej Spółki, ponieważ kompetencje do podpisania umowy /kontraktu/ ma tylko Przewodniczący RN

 

Na zakończenie warto jeszcze dodać, że przysłanie na sesję Rady Powiatu głównej księgowej miało charakter całkowicie bezprawny, ponieważ zgodnie z Kodeksem Spółek Handlowych nie jest ona uprawnioną do reprezentowania spółki. 

Mariusz Strzępek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (61)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

teżciekawski...
teżciekawski... 27.09.2017, 18:46
nic do ukrycia.
TCZ rzeczywiście gra w otwarte karty i nie ma nic do u(o)krycia.
Na wizytę kontrolną w Poradni Gruźlicy i Chorób Płuc w dniu 23.09.2017 r. wyznaczono mi termin 02.09 2018 r. (nd). Zapracowani.
Nie wiem, czy w tę niedzielę zdążę księdzu E. Wieczorkowi złożyć symboliczną ofiarę na tacę w czasie Mszy Świętej.
PS
A te banery TCZetu o krótkiej terapii onkologicznej wprost porażają. Czarna to i pesymistyczna przyszłość.
kiki
kiki 27.06.2017, 12:52
Dlaczego zajmujecie się takimi pierdołami kto ile zarabia i jak leczy ?...
Zajmijcie się problemem próchnicy wśród milusińskich w szkołach.
Niech przewodniczący komisji zdrowia napisze ile jest gabinetów lekarskich i dentystycznych w szkołach na terenie Tomaszowa a może i w powiecie.
tomaszowianka
tomaszowianka 27.06.2017, 14:18
problem braku opieki lekarskiej w szkołach i przedszkolach to chyba w kompetencjach ministra zdrowia
a nie samorządów,nie tylko w Tomaszowie dzieci maja próchnicę,więcej słodkich napojów i batoników na przekąskę zamiast warzyw i owoców,kaszy,sera-tu przyczyny trzeba szukać
kiki
kiki 27.06.2017, 15:21
Co Ty klepiesz. W Boguchwale woj. rzeszowskie to samorząd finansuje utrzymanie w szkole gabinetu lekarskiego i dentystycznego. Można ...można. A u nas to tylko kasa, kasiora i kasiorka ! - reszta się nie liczy.
tomaszowianka
tomaszowianka 27.06.2017, 19:18
mówię,samorząd może ale nie musi,od dawna nie ma lekarzy i dentystów w szkołach,zawsze to byli za PRL,pewnie że przyda się dentysta i higienistka co to głowy sprawdzi ale to rodzice muszą dbać o zdrowie dzieci ,zresztą dzieci mają chyba dentystę darmo
...
... 26.06.2017, 18:50
no.... trzeba zadać pytanie, ile zarabia pielęgniarka w TCZ, albo ile lekarz na etacie (pojedyncze osoby pozostały). z całym szacunkiem, wysokość pensji prezesa, to ciekawa informacja, bo możemy się tym wszyscy ekscytować, ale nic więcej.
nie powinien dziwić fakt, że pielęgniarki jadą do pracy do łodzi lub do poradni (gdzie stawka godzinowa jest 2-3 razy wyższa), a lekarze niebędący w konsorcjach zwalniają się (patrz chirurgia)... no i potem jest problem typu, że brakuje instrumentariuszki na jakimś bloku, albo pielęgniarki anestezjologicznej i operacje stoją. ale na ten temat się nie mówi, bo tematem wiodącym jest, ile zarabia prezes.
slawek
slawek 26.06.2017, 20:26
No bo to jest temat wiodący - ILE ZARABIA PREZES?
mała
mała 27.06.2017, 14:30
młody chłopak na dorobku to niech zarabia nie zazdrośćcie mu
oxo
oxo 25.06.2017, 02:07
Za każdym razem jak oglądam obrazki czy to z sesji rady miasta czy powiatu to większość radnych znudzonych i nie wiedzą co tam robią
tomaszowianka
tomaszowianka 25.06.2017, 09:17
Większość podpisuje listę obecności i czeka na wypłatę diet
tomaszowianka
tomaszowianka 24.06.2017, 23:49
odniosłam wrażenie że na sesji tylko pan Mariusz wiedział o co chce zapytać,wiedział co mówi,reszta solidarnie udawała ze temat zarobków nic ich nie obchodzi-a nas mieszkańców obchodzi,jak zwykle kibicuję panu Mariuszowi i dobrze że chce mu się jeszcze pracować na rzecz nas wszystkich,oby więcej takich radnych było
marian
marian 24.06.2017, 22:27
chłopa ze wsi wygnasz , w drugą strone nie da rady..starosta i obok szanowny pan z ŻELECHLINKA siedzą jak w remizie strażackiej na zabawie..
rumpel
rumpel 24.06.2017, 21:26
Szacun dla Redaktora. Taką spowiedź szanuję.
marian
marian 24.06.2017, 19:24
Polityka nie lubi prawdy, zaś prawda nie lubi polityki.
zxc
zxc 24.06.2017, 15:05
Można wiedzieć jaka jest miesiączna liczba odwiedzin NT ?
24.06.2017, 15:12
Można. Ale to dane do interpretacji. Nie uwzględniają wspólnych numerów IP dla wielu użytkowników. Dzienne odwiedziny to minimum 3000 unikatowych IP. Starndard codzienny to ok. 5000. Maksymalnie co osiągamy to 15.000.
.
. 24.06.2017, 15:00
Pokazuje pan prawdziwą twarz.
....
.... 24.06.2017, 13:14
Oglądając ten film nie mogłem wyjść z szoku . Starosta siedzi podczas obrad sesji jakby na plaży przy piwie dziewczyny oglądał. SZOK. Przyzwoitości trochę. Bardzo proszę ,,panie starosto".
pitu pitu
pitu pitu 24.06.2017, 11:30
Zdobywanie informacji o samorządzie jest dzisiaj banalnie proste. Pozwala na to ustawa o dostępie do informacji publicznej. Zamiast biadolić na Redaktorów każdy ciekawy może sam pytać, a jak odpowiedzi nie dostanie, skarżyć się do sądu administracyjnego. Trochę to trwa, ale można odsłonić kulisy misiewiczowania w tomie do wyborów. Hejt-aktyw do dzieła a nie do gonienia króliczka!
Qwerty
Qwerty 23.06.2017, 22:55
Mam nadzieję że ludzie otworzą oczy i cały ten PIS spuszcza na dno to im się tylko należy tylko.... oczywiście widać Pan pseudo Prezes chroniony przez całą klika. Strzepek dobrze gada niech się jeszcze dokopie z kim się widuje pseudo prezes to na pewno wszystko wyjaśni czemu go tak chronią... śmiech na sali
łazik marsiański
łazik marsiański 23.06.2017, 21:16
Niezleżnie od wyniku reszcie Polski, w Tomaszowie wybory samorządowe wygra Prawo i Sprawiedliwość,

Za dużo się zmieniło, ludzie to widzą, a opozycja bawiąc się w puste gesty praktycznie nie istnieje.

To nie jest tak, że Pan się jakoś zdyskredytuje w czyichś oczach, wręcz przeciwnie. Będzie Pan - niezależny dziennikarz, właściwie jedynego portalu informacyjnego w regionie, postrzegany jako osoba nie bojąca się postawić loklanym układom.

Jak jest postrzegany Sarusz-Wolski? Także, nic nie jest przekreślone. Jest jeszcze ponad półtora roku, warto rozmawiać.
slawek
slawek 24.06.2017, 07:39
a skąd ty już znasz wyniki wyborów, które się jeszcze nie odbyły?? TO BARDZO CIEKAWE. Czyżby urny już stały przygotowane w magazynach wypełnione głosami suwerena??
S
S 24.06.2017, 05:13
A co takiego się zminiło?? Co zrobił takiego Pan Prezydent Witko, a co zrobił jego poprzednik Pan Zagozdon? Może trzeba zrobić jakiś wykaz i wreszcie zobaczymy, że Pan Prezydent Witko jeszcze (a powoli kończy się kadencja) właściwie nie zrobił NIC.
xxx
xxx 20.07.2017, 13:01
Czy jesteś osobą głuchoniemą ? Skoro nie słyszysz ani nie widzisz zmian i potrzebujesz listy to mam propozycję...skieruj swą osobę do specjalisty.
I nie zrobi...
I nie zrobi... 25.06.2017, 16:28
on przyszedł tu na stołek tylko po to by przekazać majątek miejski łódzkiej kurii... PODKREŚLAM... nie sprzedać, ale przekazać w formie darowizny ... i nawet się nie zastanowił że daruje nie swoje portki lecz coś co stanowi własność nas wszystkich mieszkańców grajdoła...
i rym cym cym
i rym cym cym 23.06.2017, 15:55
Ludzie. Podziwiacie redaktora Strzępka?, a ONI dwa lata (współ)rządzą. I nadal NIC nie wiadomo i dalej NIC się nie dowiecie. Ile razy czytaliśmy takie i inne sensacje dotyczące miłościwie panujących w StarPo i Szpitalu? Psy szczekają, a karawana........
23.06.2017, 15:58
Z tym oczywiście zastrzeżeniem, że jednak nie współrządzę i nie jestem w koalicji rządzącej. Wpis brzmi jakbym był.
odp
odp 23.06.2017, 19:42
We wszystkich tekstach promuje pan PO lin PO bis czyli Nowoczesną. Co to za gadanie
23.06.2017, 20:23
Ostatnio zarzuca mi się, że promuję pana Prezydenta Marcina Witko. Co to za gadanie?
slawek
slawek 24.06.2017, 07:36
bo trochę tak chyba jest Panie Mariuszu. Pewnie nie jako Radny Powiatowy ale jako dziennikarz w UM też Pan może zapytać kto, gdzie i za ile wyjeżdżał w delegacje czy podróże służbowe? Ile zarabiają prezesi (misiewicze ze zrzutów) w spółkach miejskich? Czy tam też jeśli chodzi o dostęp do informacji jest taka BUTA i AROGANCJA. Jest Pan samorządowcem/dziennikarzem więc pewnie w UM takie pytania może Pan zadawać. Proszę zobaczyć ile jest tutaj błędnych, nieprawdziwych informacji wynikających pewnie z zaślepienia i bardziej z niewiedzy spowodowanej utrudnionym z dostępem do rzetelnej informacji.
24.06.2017, 08:50
Wysłałem takie zapytanie /odnośnie wynagrodzeń/ wczoraj rano. Najczęściej nie mam problemu z uzyskaniem informacji na żaden temat w UM. Gdyby Joanna Szczepańska nie była na urlopie, to pewnie miałbym odpowiedź jeszcze wczoraj na mailu. Tak więc informacja się ukaże niebawem. Prezydent mądrze zrobił na początku kadencji powołujc dwuosobowy zespół prasowy. Kieruje nim Joanna, która przez wiele lat działała jako dziennikarka. Nawet gdyby komuś przyszło do głowy, by zlośliwie czy z jakiś innych powodów nie odpowiadać na pytania, lub robić to w sposób wymiający, z całą pewnością by to delikatnie aczkolwiek stanowczo wypersfadowała. Zna środowisko i wie, że brak odpowiedzi to też odpowiedź i że w zasadzie bardziej kompromitująca niż rzetelna informacja, którą zawsze można jakoś uzasadnić. Wie też kto jest merytorycznie przygotowany do pisania na jakiś temat, więc w magistracie działa wszystko jak należy. Nie wyczuwam jakiejś specjalnej buty i arogancji a raczej chęć współpracy. Może czasem lekkie poirytowanie. W sumie się nie dziwię, w ubiegłym tygodniu jednego tylko dnia otrzymała ode mnie kilkanaście zapytań mailowych. Odpowiedzi spływają sukcesywnie. Moje pytania dotyczące wyjazdów służbowych w starostwie i jednostkach podległych są nieprzypadkowe. Wynikają one z informacji przekazywanych mi przez pracowników. Wynika z nich, że zdarza się, iż mają one charakter rodzinny albo turtystyczno rekreacyjny, że ktoś bierze delegacje nniby na konferencję a tak naprawdę jedzie na narty. Nie pytam tylko po to, żeby pytać. Jeśli ktoś ma podobne informacje dotyczące konkretnych wyjazdów i konkretynych dat w odniesieniu do UM, to również takie zapytanie skieruję. Inaczej nie mam co analizować.
slawek
slawek 24.06.2017, 11:25
jeżeli kontakt z UM jest prawidłowy to może warto, biorąc pod uwagę zbliżający się koniec kadencji, zapytać UM i mimo wszystko SP o to z jakim długiem przejmowali miasto i powiat, a jaki jest na dzień dzisiejszy? ilu pracowników było zatrudnionych w UM i SP w momencie obejmowania stanowisk przez Prezydenta i Starostę, ilu zwolniono, a ilu jest na dzień dzisiejszy?? jakie projekty własne (nie poprzedników) obaj panowie zrealizowali lub zrealizują do końca kadencji. Może to przybliżyć nam mocno obraz tego jak jest zarządzane nasze miasto i powiat. Artykuł jestem pewien, że będzie bardzo ciekawy. Może jeszcze ktoś będzie miał dodatkowe ciekawsze pytania.
Witko to nie Biedroń
Witko to nie Biedroń 25.06.2017, 16:32
Ten drugi obejmował Słupsk zadłużony a dorobił się pokaźnych zysków. Ten pierwsza nadwyżkę po poprzednikach zużył na spłatę długu wyborczego u tomaszowskich klechów którzy nawoływali do głosowania na pis i zorganizował im zeszłoroczne igrzyska antoniańskie. A w efekcie jego hura zakupów długi beda spłacali jeszcze nasi prawnukowie.
24.06.2017, 11:52
Można. Ale jak ktoś napisał wcześniej każdy może to zrobić. Proszę zauważyć, że jesteśmy najmniejszą redakcją świata. Jestem ja, chlopak od sportu i dziewczyna, ktora od kilku dni kreci filmy z imprez. NT nie generuje dochodów. Pracujemy w sumie za free. Publikujemy wszystko o co nas się poprosi. Przyklad to listy .Nowoczesnej i odpowiedzi na nie. Zwyczajnie nie daję rady zająć sie wszystkim. Staram się też nie angażować w parryjne wojny. Stąd nasze sympatyczne spory na FB.
slawek
slawek 24.06.2017, 15:51
to miłe co pan napisał. Ja również lubię się sympatycznie spierać. Dla mnie nie liczy się to kto jest z jakiej partii, z prawa z lewa czy po skosie. Liczą się fakty. Reaguję emocjonalnie jak czytam, że właściwie Polska powstała po wygraniu wyborów przez PiS, a Tomaszów właściwie został założony przez Pana Prezydenta Witko, że przedtem nic nie było. Ale to właśnie przedtem obalono "komunę", zburzono sowietską gwiazdę i wyremontowano Płac Kościuszki i wybudowano chociażby ......."Orliki" czy stadion boczny przy "Lechii" czy nowy Dom Dziecka.Dzięki Pana artykułom możemy zobaczyć arogancję władzy, butę, pychę i hipokryzję. Wierzę, że dzięki pana artykułom i merytorycznym dyskusją na poziomie naszego miasta zrozumiemy, że to nie partie, a samorządy powinny rządzić w naszym mieście. Nie ważny jest krawat czy broszka, a to co pod beretem.
klug
klug 24.06.2017, 12:41
Przykre, lecz, czy nie możecie przyjąć do redakcji jednego, lub dwóch stażystów (licealistów/studentów)? Myślę, że w TM znajdą się osoby, które by chciały liznąć dziennikarstwa.
Jesteście Wy i TIT. Jak na XXI wiek trochę mało.Szkoda, że radio Fama jest takie durne.
24.06.2017, 14:11
1. Chcielibyśmny i okazjonalnie mamy praktykantów. Niektórzy twierdzą nawet, że nauczyli się więcej niż na praktykach w GW. Stażystom trzeba niestety również płacić. Mamy rozesłane natomiast pisma do wszystkich uczelnie w okolicy. Może pora je powtórzyć.

2. Ponad dwa i pół roku temu wycofaliśmy się ze wszelkich umów reklamowych z samorządami w tym miejskim i powiatowym. To strata kilku tysięcy złotych co miesiąc. Doszedłem jednak do wniosku, że nie można łączyć tych dwóch płaszczyzn. Biznes wyklucza prawo do krytyki, bo albo jest się nieuczciwym w stosunku do czytelnika albo partnera biznesowego.

3. Mnie osobiście mniej interesują teraz te tematy polityczne w kontrekście personalnym. Ci politycy, starostowie, radni, prezesi itd. Lubię pisać teksty bardziej społeczne i pokazywać problemy żywych ludzi. To jakoś sprawia mi największą satysfakcję. O wynagrodzenie prezesa TCZ pytałem ze względu na funkcję moją jako radnego, ale przede wszystkim z uwagi na poziom arogancji tego młodego człowieka, kóry moim zdaniem, może nie jest zły sam w sobie, ale najprawdopodobniej ktoś nim manipuluje i używa jako narzędzia. Dzisiaj może pokażę jakie odpowiedzi mi wysyła na moje zapytania /o ile je w ogóle wysyła/. Zobaczycie, że on sam sobie tego nie wymyśla ale jest inspirowany.

4. Warto też pamiętać, że jednoosobowo nie jestem w stanie naprawić całego świata. Ktoś mi wczoraj napisał, że nie zajmujemy się jakimiś sprawami, o których jesteśmy informowani. Zapytałem jakimi? Nie uzyskałem odpowiedzi. Większość osób odwiedzających NT nie ma pojęcia jaki ogrom pracy wykonujemy. Zobaczcie, że Bartek puszcza teksty głównie w nocy, bo musi zarobić w dzień na swoje utrzymanie. Musi na tym troche ucierpieć jakość. Aśka też klei filmy po nocach, bo w dzień je skręca. Nie ma na NT niewolników tylko takie osoby, które lubią to co robią. Moje teksty też nie są takie jak kiedyś. Przydałby się ktoś, kto je będzie czytał przed publikacją. Potrafię na przykład wyciąć kawałek zdania albo zostawić cały fragment we własnej głowie.

5. Czasem mi się zarzuca, że kasuję wiele komentarzy /tobie zresztą też je kasuję/. Chciałbym, by ludzie zrozumieli, że to nie jest żadna cenzura mająca deformować przekaz, ale że chciałbym by dyskusje na NT były naprawdę wartościowe. Tymczasem muszę czytać rzeczy, którymi często się brzydzę. Dla przykładu wczoraj w nocy jeden wielbiciel obecnie panującej partii jeździł po niepełnosprawnej dziewczynie w sposób zwyczajnie obrzydliwy. W dodatku dopatrzył się błedu w systemie i zniekształcania głosowania pod poszczególnymi komentarzami.

6. Nie jestem zwolennikiem żadnej partii. Tymczasem ludzie się jakoś spolaryzowali. Jak kogoś się nie atakuje, to od razu jest się czyimś zwolennikiem. Wystraczy o kimś dobrze napisać, by być z kolei zwolennikiem osoby z drugiej strony barykady. A ja nie pojmuję dlaczego miałbym pisac źle np. o Marcie Niemczyk, która jest w mojej komisji i wyjątkowo przyzwoicie się zachowuje. Jak poprosi mnnie o pomoc w jakiejkolwiek sprawie to pomagam bardzo chętnie. Jak o podobną przysługę poprosi mnie Sylwia Koszarna, zrobię to samo. Nigdy nie odmawiam publikacji czegokolwiek. Trzeba pomóc w jakiejś akcji to pomogę. Niech mi ktos powie, że to nie fajnie, że ludzie z Nowoczesnej odnowili pomieszczenia szatni w SOSW -/i to nie w czasie kampanii wyborczej/. Czemu mam nie pisać o Gajewskim, który pisze jakieś interpelacje w sejmiku. Tak samo publikowałem niedawno interpelację Błażeja Spychalskiego z PiS. Jak przychodzą ludzie z SLD i lewicy jest to samo /nie wierzycie? zapytajcie Marka Krawczyka/. Nie przeszkadza mi ONR i Młodzież Wszechpolska. Jak kogoś spotyka krzywda to nie sprawdzam mu legitymacji partyjnej.

PS

Do tego nie unikam polemik pod tekstami.
klug
klug 23.06.2017, 21:19
Promujesz. Widać to i czuć.
Szacun
Szacun 23.06.2017, 16:18
niech wiedzą, że ktoś w tej radzie ma jaja nie wydmuszki;)!
23.06.2017, 15:44
Cóż każdy ma swojego Misiewicza...
Ajdejano
Ajdejano 23.06.2017, 14:58
Wy Wszyscy - poniżej, spodziewaliście się, że w tomaszowski szpital będzie zarządzany prawidłowo ?!
Jesteście niepoprawni !!! Prezes szpitala - badziewiak !!! Właściciel szpitala (społeczeństwo, ale w Jego - Społeczeństwa imieniu) starosta powiatowy (celowe pisanie z małej litery S.... P....) - to zupełni IGNORANCI w zakresie zarządzania taką placówką.
To chłopoki- wieśnioki, a może..... nie zupełnie takie niemoty ?!?!?! ........
klug
klug 23.06.2017, 14:36
Już za rok matura i wybory.
Za 16 m-cy
Za 16 m-cy 23.06.2017, 16:53
W 2018 roku czekają nas wybory samorządowe. Co ciekawe, odbędą się dokładnie w niedzielę, 11 listopada 2018 r., czyli zbiegną się w czasie z obchodami setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Trudno o datę, która nastrajałaby równie patriotycznie, więc frekwencja może być wysoka.
Maszoperia
Maszoperia 23.06.2017, 14:33
Dziś lub jutro nasmaruję pismo i będą musieli mi podać te zarobki albo pójdę z tym do prokuratury. O, tak to się robi - najpierw się wykorzystuje dostępne środki a dopiero potem rozpopczyna gównoburzę.
Wrzućcie: "ZCH Police, PO-PSL zarzuty"
Wrzućcie: "ZCH Police, PO-PSL zarzuty" 23.06.2017, 13:11
Tu macie strzeliste standardy i krystaliczną przejrzystość. Rodem z Senegalu i Mauritiusa.

Audyt prowadził Ernst & Young. To też PiSowcy?

Pozostałe