Nieruchomości na sprzedaż

  • 04.04.2017, 20:28
  • Mariusz Strzępek
Nieruchomości na sprzedaż
Miasto przymierza się do sprzedaży kilku niezwykle ciekawych nieruchomości. Radni miejscy wyrazili właśnie zgodę na ich zbycie. Wszystkie położone są przy głównych ciągach komunikacyjnych Tomaszowa Mazowieckiego. Czy będzie na nie popyt? Okaże się dopiero, gdy zostaną wystawione na przetarg.

 

Pierwsza z nich to nieruchomość zabudowanej położona przy ul. Tkackiej nr 1/3. Jej powierzchnia to 1725 m2. Przeznaczona jest do zbycia w drodze przetargu nieograniczonego, jednak warto zwrócić uwagę na fakt, że objęta jest zapisami miejscowego plan zagospodarowania przestrzennego Centrum – rejonu Placu Kościuszki i Alei Marszałka Józefa Piłsudskiego w Tomaszowie Mazowieckim. Działka znajduje się w terenach usług, ale w strefie ścisłej ochrony konserwatorskiej.

 

Druga z nieruchomości znajduje się przy skrzyżowaniu ulic ul. Warszawskiej nr 99 – ul. Zawadzkiej nr 1. Jej łączna powierzchnia to 2803 m2. Składają się na nią dwie działki (1472 m2 oraz 1331 m2).

 

Część przedmiotowej nieruchomości objęta jest zmianą w miejscowym planie ogólnym zagospodarowania przestrzennego miasta Tomaszowa Mazowieckiego terenu położonego w rejonie ulic: Zawadzkiej i Warszawskiej  i znajduje się w strefie „k” – terenów komunikacji wewnętrznej przeznaczonych na ciągi komunikacji wewnętrznej kołowej, pieszej lub miejsca parkingowe z zielenią towarzyszącą.

 

Dla pozostałej części nieruchomości brak jest planu zagospodarowania przestrzennego miasta. W studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Tomaszowa Mazowieckiego znajduje się ona  w terenach rozmieszczenia obiektów handlowych o powierzchni sprzedaży powyżej 2000m2.

 

Trzecia z nieruchomości, to nieruchomości lokalowe położone w Tomaszowie Mazowieckim przy Placu Kościuszki 4.  Do przetargu wystawiony zostanie lokal użytkowy na parterze, o powierzchni użytkowej 29,97 m2 oraz lokal mieszkalny usytuowany na I piętrze, o powierzchni użytkowej 41,25 m2.   

 

Radni w czasie obrad na temat sprzedaży powyższych nieruchomości nie dyskutowali.  Zaledwie dwie osoby wstrzymały się od głosu... trochę to szkoda, bo jednak zbywamy nasz wspólny majątek i warto na ten temat nieco dłużej porozmawiać. Nie znaczy to oczywiście, że nie należy tego majątku sprzedawać ale sprzedaż nie powinna być dyktowana jedynie realizacją bieżących dochodów budżetowych.

 

Zbywanie nieruchomości przez samorząd to temat wielopłaszczyznowy. Powinno być elementem szerszej polityki rozwoju społecznego, gospodarczego, ale i budowy ładu przestrzennego. Ceny nieruchomości w naszym mieście wydają się być mocno zawyżone, co jest jedną z blokad inwestycyjnych. 

 

[reklama2]

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (2)


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Dimos
Dimos 05.04.2017, 11:41
Na rogu Tkackiej i Warszawskiej piękny plac pod budynek usługowo biurowy. Z tą ochroną konserwatora zabytków to jakieś jaja. Wpisane zostały elewacje parterowych betonowych budek handlowych. Nowy właściciel będzie miał kłopot z odważnym projektem.
czytelniczka
czytelniczka 05.04.2017, 16:04
To tereny pożydowskie, w budynku dawnego Bomisu był przed wojną Teatr Żydowski a póżniej kino i chyba konserwator nie odpuści.
mieszkaniec
mieszkaniec 05.04.2017, 14:17
Market Budowlany powinien powstać na rogu ulicy Legionów i Farbiarskiej, podana przez Pana lokalizacja jest peryferyjna. Ludzie porzebują sklepów w miarę blisko aby nie tracić czasu na kosztowne i czasochłonne wyprawy na peryferia Tomaszowa.
multi99
multi99 05.04.2017, 18:54
Bo na całym świecie MARKETY i duże centra handlowe buduje się na obrzeżach miasta a nie w CENTRUM !!!!!!!
Pan Samochodzik
Pan Samochodzik 06.04.2017, 07:44
Że tak zapytam czemu się Gruby drzesz ???? Wszyscy tu wiedzą że chcesz zabłysnąć ale nie tędy droga!!!! A co do budowy CH to z tym bywa różnie akurat obecnie wybudowano wiele CH przy dworcach w centrach miast. Dużo zależy od oferty w Łodzi klientów do położonego na obrzeżach PORTU ściąga IKEA natomiast położne przy ul. Brzezieńskiej centrum M1 świeci pustkami.
Marek
Marek 05.04.2017, 13:31
W tym miejscu powinien powstać obszerny budynek stylizujący do architektury XIX wiecznej. To przepiękna lokalizacja na coś wyjątkowego w tomaszowskiej architekturze i teren powinien zostać wyłaczony z ochrony konserwatora zabytków. Bo akurat w tym miejscu nic wyjątkowego nie pozostało po przeszłości Tomaszowa.
Market budowlany przy Zawadzkiej by sie przydal
Market budowlany przy Zawadzkiej by sie przydal 04.04.2017, 21:47
Przy Zawadzkiej to pustkowie juz dawno powinno byc sprzedane by ktos to zagospodarowal. Warszawska zamiast wizytowki miasta jest zabudowana nieregularnie domkami na kurzej nozce, albo wlasnie jak przy Zawadzkiej z takimi pustkowiami. W Tomaszowie brakuje porzadnego marketu budowlanego typu Castorama, Leroy Merlin czy Obi. Te sieci juz wchodza do miast z podobnym do Tomaszowa potencjalem, takze zapraszamy, bo po porzadna wiertarke czy deske na regal trzeba jechac albo do Lodzi albo prosic sie w tartaku by jedna sprzedali.

Pozostałe