Z Podwórka na Stadion

  • 24.03.2017, 21:10
  • Mariusz Strzępek
Z Podwórka na Stadion
23.03.2017r. na boiskach łódzkiego ChKS-u rozegrany został Finał Wojewódzki XVII edycji Turnieju z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku w kategorii U-8 oraz U-10.
[reklama2]
 
W zawodach wystartowały zespoły chłopców i dziewcząt z rocznika 2009 oraz 2007, wyłonione we wcześniejszych eliminacjach gminnych i powiatowych. W kategorii U-8 powiat tomaszowski reprezentowała drużyna Akademii Piłkarskiej Las Vegas działającej przy KP RKS Lechia 1923 w Tomaszowie Mazowieckim.
 
Osiemnastu finalistów podzielonych zostało na 5 grup. Młodzi lechici trafili w tej fazie rozgrywek na zespoły SP 1 Głowno i SP Łubnice. Pierwszy mecz z SP 1 Głowno po zaciętej walce chłopcy wygrali w stosunku 2-0. Spotkanie z SP Łubnice ewidentnie pokazało przewagę młodych tomaszowian, którzy pewnie pokonali swoich rywali 6-0.
 
Lechia z pierwszego miejsca awansowała do ćwierćfinału, gdzie czekał już zespół Uniejowskiej Akademii Fotbolu Uniejów. Po bardzo ładnej i przemyślanej grze całego zespołu chłopcy rozgromili swoich przeciwników  7-0 i awansowali do półfinału.
 
W tym etapie po raz kolejny zagrali z zespołem SP 1 Głowno, który z naszej grupy z drugiej pozycji również awansował do ćwierćfinału. Młodzi tomaszowianie dominowali w tym spotkaniu od pierwszego gwizdka i zasłużenie wygrali  4-1. Awans do Wielkiego Finału stał się faktem!
 
W meczu o złoto zmierzyliśmy się z drużyną MULKS Łask. Stawka pojedynku nie sparaliżowała naszych piłkarzy, którzy przez cały mecz mieli zdecydowaną przewagę.Niestety piłka ani razu nie wpadła do bramki rywali i spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Mistrza Województwa Łódzkiego trzeba było więc wyłonić przy pomocy rzutów karnych. Po sześciu kolejkach udało się! Wygraliśmy w stosunku 3-2, a po raz kolejny swoimi wspaniałymi interwencjami popisał się bramkarz Lechii Antek Pawełkiewicz. Brawo!!!
 
 
Tego dnia nasz zespół był nie do pokonania. Piękne akcje, wspaniałe gole ( stosunek bramek 19-1!) i konsekwentna gra w obronie zaowocowała tym z pewnością największym sukcesem w karierze naszych małych piłkarzy. 
 
Mistrzostwo Województwa Łódzkiego Turnieju z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku w kategorii U-8 to brzmi dumnie. Ogromne brawa i gratulacje!!!
 
Najlepszym Bramkarzem XVII edycji został zawodnik tomaszowskiego klubu Antek Pawełkiewicz!!!
 
W złotej drużynie wystąpili: Antek Pawełkiewicz, Tomek Bielejewski (5 goli), Tobiasz Będziński (6), Bartek Chyb (2), Kuba Dembowski (4), Wiktor Kałużny (4), Stefek Adamus (1), Kornel Kowalski, Paweł Ziober.
Trenerem chłopców jest Radosław Wilczyński.
 
Na koniec warto jeszcze zaznaczyć, że to drugi z rzędu tryumf podopiecznych Akademii LV w Wielkim Finale Wojewódzkim w kategorii U-8. Rok temu rocznik 2008 także okazał się bezkonkurencyjny pewnie zdobywając tytuł.
 
Wielkie gratulacje również dla drużyny AP UKS Mazovia, która w kategorii U-10 chłopców zajęła wysokie drugie miejsce wygrywając wszystkie mecze ulegając dopiero w Wielkim Finale drużynie RAP Radomsko!
Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe