Dzielne Tomaszowianki powalczyły w Lublinie

  • 05.03.2017, 21:08
  • Mariusz Strzępek
Dzielne Tomaszowianki powalczyły w Lublinie
W dniach od 3 do 5 marca zawodniczki klubu pływackiego MUKS Wiking Marika Wieczorek, oraz Adrianna Kapała walczyły w Lublinie z najlepszymi 14 letnimi pływaczkami naszego kraju. W tegorocznych, pływackich Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych wzięła udział rekordowa liczba uczestników. W sumie wystartowało 681 zawodniczek i zawodników.

Nasze młode i utalentowane dziewczyny zaprezentowały wysoką formę. Wśród bardzo mocnej konkurencji nie udało im się zdobyć medali, jednak trener Julian Błaszczuk wracał z zawodów bardzo zadowolony. Należy zaznaczyć, że zawodniczki Wikinga mimo własnych chęci mają ograniczone możliwości treningowe, mimo że miasto dysponuje praktyczne nową pływalnią. Na tym etapie rozwoju sportowego pierwsza sesja treningowa dziennie po 2 godziny, siedem razy w tygodniu, gdzie w niedzielę chodzą na trening prywatnie z własnej inicjatywy. Jest to zdecydowanie za mało.

 

Mimo tych przeciwności w zderzeniu z zawodniczkami trenującymi dwa razy więcej - Marika Wieczorek uplasowała się na 37 pozycji w konkurencji 50 metrów stylem dowolnym. Łącznie na dystansie wystartowało 79 zawodniczek i ustanowiła rekord życiowy 28.97 sek. natomiast Ada Kapała na dystansie 50 m grzbietem poprawiła życiówkę o ponad 5 sekund i uplasowała się na 91 pozycji. Marika na 5 startów ustanowiła 4 rekordy życiowe. 100 m stylem dowolnym popłynęła z czasem 1.03.50, co dało jej 39 pozycję wśród 161 zawodniczek. Ada także poprawiła swój rekord na dystansie 50 m motylem i z czasem 36,69 była 92.  Marika na tym samym dystansie z czasem 32.55 zajęła 44 miejsce.

 

Zawodniczki Wikinga zrobiły co mogły i godnie reprezentowały nasze miasto i powiat. Ada sukcesywnie poprawia swoje wyniki a Marika mimo ograniczonego dostępu do pływalni znajduje się w pierwszej 40 najlepszych pływaków naszego kraju, więc to dobry i optymistyczne prognostyk na przyszłość. Mamy nadzieję, że ktoś zainteresuje się losem naszych zawodniczek i wspomoże w spełnieniu marzeń o karierze sportowej.

 


Jednocześnie pragniemy podziękować Starostwu Powiatowemu za dofinansowanie wyjazdu dziewczyn do Lublina i prezesowi MUKS Wiking Sebastianowi Nowakowi za okazaną pomoc i wsparcie.

 

Autor: MUKS Wiking

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (3)


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

mc
mc 06.03.2017, 22:11
Gratulacje Dziewczyny!!!Dużo sukcesów i wsparcia!!!
05.03.2017, 23:27
Na dystansie 50 m dowolnym startowało 179 zawodniczek

Pozostałe