Dobry początek, słaby koniec

  • 03.12.2016, 23:54
  • Sport.TM
Przerwa zimowa w rozgrywkach piłkarskich to dobry czas podsumowań pierwszej części sezonu. Zaczynamy od rezerw Lechii.

Rezerwy Lechii tegoroczny sezon piłkarskiej ligi okręgowej rozpoczęli od mocnego akcentu. Wzmocnieni trzecioligowymi graczami Tomaszowianie pokonali na własnym obiekcie RKS Rzeczyca aż 7:0. Wysoki rezultat pozwolił podopiecznym Wiesława Żmudy zając pozycję wicelidera.

 

W kolejnych trzech spotkaniach ligowych zielono - czerwoni z drugiego zespołu zdobyli siedem punktów. Dobra gra przyczyniła się do sytuacji, w której do niepokonanego lidera Stali Niewiadów traciliśmy dwa punkty.

 

Wszyscy zastanawialiśmy się wówczas czy Lechia będzie walczyć o tytuł mistrzowski. Niestety dwie porażki, w tym  jedna w meczu na szczycie przeciwko Stali (red. 1:3) znacznie oddaliła zespół od tego celu, a  Lechia spadła na szóstą lokatę.

[reklama2]

W siódmej i ósmej serii spotkań Tomaszowianie powrócili na zwycięską ścieżkę. Ważna wygrana w Kamieńsku 3:2, oraz 7:0 u siebie z Zapałem Krzętów pozwoliła drużynie powrócić na podium rozgrywek. 

 

W ostatnich pięciu grach rundy jesiennej nasi piłkarze zdobyli zaledwie jeden punkt. Szczególnie zabolała wyjazdowa porażka w ostatniej kolejce ze słabiutką Grabką Grabica 1:3. Ten przykry akcent sprawił, iż tabelę przezimujemy na dziewiątej pozycji.

 

Lechia w 13 grach zanotowała bilans 5 zwycięstw 2 remisów i 6 porażek (17 punktów) Do lidera Stali Niewiadów tracimy 22 "oczka". Liczba goli strzelonych przez zespół jest całkiem niezły. 28 trafień to czwarty wynik w statystyce najskuteczniejszych ekip piotrkowskiej ligi okręgowej. W zestawieniu najlepszych defensyw ligi, zajmujemy 5 pozycję (19 straconych).

 

Dotychczas rozegraliśmy 7 gier na własnym obiekcie. Trzy z nich wygraliśmy, dwa zremisowaliśmy i dwa przegraliśmy. W pojedynkach wyjazdowych Lechia zanotowała dwa zwycięstwa i dwie porażki.

 

Najlepszym strzelcem rezerw Lechii w rudzie jesiennej jest Krzysztof Łazowski - autor siedmiu trafień. Po 4 bramki na swoim koncie zapisali: Klaudiusz Król, oraz Karol Wyszkowski. W sumie do protokołu sędziowskiego w rubryce "Bramki" trafiło 11 piłkarzy RKS.

 

 

 

 

 

 

Sport.TM

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe