Darowizna zatrzymana

  • 31.10.2016, 17:22
  • Mariusz Strzępek
Z porządku obrad Rady Miejskiej zdjęto też na wniosek Prezydenta Marcina Witko uchwałę o oddaniu w drodze darowizny, nieruchomości położonej przy ulicy Konstytucji 3-go Maja na rzecz Uniwersytetu Łódzkiego

Z wnioskiem do Prezydenta Miasta o bezpłatne  przekazanie na własność nieruchomości wystąpił Uniwersytet Łódzki. W uzasadnieniu podkreślono, że Filia Uniwersytetu Łódzkiego prowadzi swoją działalność akademicką dydaktyczno - naukową na terenie miasta Tomaszowa Mazowieckiego już osiemnasty rok. Od początku swojego funkcjonowania Filia rozwija się nieprzerwalnie, przysparzając korzyści i prestiżu dla Miasta oraz Uniwersytetu.

 

- Filia Uniwersytetu Łódzkiego w Tomaszowie Mazowieckim jest integralną częścią tożsamości miasta, łączy nas szczególna więź skłaniającą do wspólnego działania na rzecz tomaszowskiej społeczności akademickiej - czytamy w projekcie uchwały. 

 

Mowa oczywiscie o nieruchomość, gdzie obecnie Filia ma swoją siedzibę. Poza budykami składa się na nią działka o pow. 6632 m

 

Nie jest to pierwsza próba przejęcia na własność nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim przez Uniwersytet Łódzki. Pierwsą podjętu kilkanaście lat temu, w czasach prezydentury Mirosława Kuklińskiego. Ówcześni radni jednak nie wyrazili na to zgody, argumentując, że Uniwersytet Łódzki prowadzi w naszym mieście działalność o charakterze komercyjnym.  

 

[reklama2]

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

♥
01.11.2016, 11:07
No i super. Każdy by chciał tylko brać i to w dodatku za darmo. DOŚĆ ROZDAWNICTWA !!!
02.11.2016, 16:37
no chyba, że Kościołowi - to wtedy można HIPOKRYCI
Tomaszowianin
Tomaszowianin 31.10.2016, 21:44
Do tomaszowiaka, czemu Pan nie negował jak oddawano "stary" Dom dziecka wraz z terenem kurii łódzkiej? Czy ja się mylę, czy tak się stało. Poza tym czy studia dzienne to działalność "komercyjna"? Pytanie tylko w czym tkwi problem, co się zadziało na linii miasto-uniwersytet, co za tarcia? Wojewoda ściśle związany i z uniwerkiem i z władzami miasta i tu taki afront. Pozdrawiam tomaszowiaka.
Tomaszowiak
Tomaszowiak 31.10.2016, 21:16
Bardzo rozsądna decyzja. Nie można dawać za darmo gruntu, który należy do nas wszystkich dla instytucji, która tu zarabia. To proste. Negatywne jest to, że był taki pomysł, ale był to pomysł polityczny.
Ng
Ng 31.10.2016, 19:43
Hmmmm...odnoszę wrażenie, że gdyby kościół chciał tam prowadzić szkołę katolicką, to nie byłoby problemu ;P
wio
wio 31.10.2016, 19:07
Brawo

Pozostałe