Przetarg nieustający

  • 08.10.2016, 20:08
  • Mariusz Strzępek
Przetarg nieustający
Powiat Tomaszowski ogłosił właśnie kolejny przetarg na sprzedaż Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego „Borki” w Swolszewicach Małych. Tym razem na horyzoncie pojawił się potencjalny inwestor, który deklaruje, że będzie na tym terenie realizował budownictwo mieszkaniowe.

Ustny przetarg nieograniczony zaplanowano na 10 listopada. Cenę wywoławcza to yym razem 5 milionów złotych (jeszcze kilka lat temu wartość ośrodka szacowano na 20 milonów).

 

Będzie to już szósty przetarg na sprzedaż nieruchomości. Być może do sprzedaży doszło by już we wrześniu, ale niespodziewanie okazało się, że terenu Borek nie można sprzedać. Powodem problemów był fakt, że w części wciąż są to grunty, zaklasyfikowane jako rolne. Nową ustawa o obrocie ziemią rolną pozwala na jej zakup rolnikom oraz związkom wyznaniowym. 

 

Na ten temat: Przeszkoda, która zaskoczyła wszystkich

 

Teren należy więc odrolnić. W tym przypadku  można zastosować procedury uproszczone, uaktualniające zapisy w taki sposób, by były zgodne ze stanem faktycznym.

Mariusz Strzępek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ajdejano
Ajdejano 11.10.2016, 12:49
Do wygibusa spod wpisu nr 7: o co, niby, miałby oznaczać ten twój wpis: dla paru dolarów więcej ?! Chciałeś się popisać znajomością angielskiego ?!
Zwykłe kretyństwo.

Ponadto: dlaczego urzędnikom zależy na tym, aby ukryć, że sprzedawany teren - to grunty rolne ?
Myślę, że to jest celowa robota urzędników powiatowych, dlatego że grunty rolne, które nigdy nie będą użytkowane jako grunty rolne, najpierw należałoby ja doprowadzić do faktycznego stanu gruntów rolnych poprzez wielkie nakłady finansowe - w celu likwidacji tego zdewastowanego ośrodka.
Ponadto, urzędnicy powiatowi chcą celowo wprowadzić ewentualnego nabywcę w błąd - z powodów, wymienionych powyżej.

Kup durniu teren rolny 17 ha za "jedyne" 5 mln złotych i potem: doprowadź ten teren do stanu "rolnego", albo dawaj urzędnikom łapówy, aby ten teren przekształcili na teren budowlany. Około miliona złp - to mało.

Jednym słowem: powiat szuka jelenia.

PS. Kłania się dawna ( a może - nie koniecznie dawna) komuna. Jak to było możliwe, że na terenie rolnym wybudowano taki ośrodek ?!?!?!
Prywaciarza już dawno wsadziliby do kryminału.
Lynott
Lynott 10.10.2016, 09:47
For a few dollars more
.. sci fi
.. sci fi 09.10.2016, 20:53
.. piekne budownictwo ... - to finskie - Kiki ... , ale ja nie wiem .. czy nie ma tam sekow w deskach... , nawet dam wiecej niz Frycz , albo ... zrobie pole kapusciane .. ( za gorami i lasami - sorry !!! ale seki trafiaja sie rowniez w komunikacji ... pisaniu po polsku ) ? .... https://www.youtube.com/watch?…
..sci fi
..sci fi 09.10.2016, 13:26
- wrozka juz dawno przepowiedziala taki bieg zdarzen... mialem zapisac sie do jakiejs gminy , ale zaspalem...jest jednak szansa na inne miejsca w calej Polsce....moze da sie zalapac... (
Ajdejano
Ajdejano 09.10.2016, 13:08
Trzeba sobie przez chwilę trochę policzyć: jeśli cały teren liczy ok. 17 ha = 170 000 m2. Jeśli za tę powierzchnię bezmyślni urzędnicy zgłaszają do przetargu cenę 5 mln zł, to cena 1 m2 terenu wynosi ca 29,5 zł/m2. Jeśli do tych durnowatych urzędników nie dociera, że jest to wg. zapisów w planie zagospodarowania przestrzennego teren R O L N Y - to kto, normalnie myślący, będzie kupował w środkowej Polsce teren ROLNY (III i IV klasa) w cenie ca 30 zł/m2 i nie będzie miał pewności, czy ten teren inni durnowaci urzędnicy pozwolą przekształcić na teren budowlany. I co ? Potem może będzie musiał tam uprawiać buroki, zyto i inne produkty rolne ?!?!

W Polsce są rejony (Zamojszczyzna, poznańskie, kutnowskie, Pyrzyce, Żuławy), gdzie 1 m2 powierzchni rolnej kosztuje 30-50 zł/m2, jednak są tereny typowo rolnicze, o glebach pszenno-buraczanych klasy I i II i tam na każdy skrawek takiej ziemi są nawet organizowane lokalne (nawet - prywatne) przetargi, bo jest tylu chętnych.

Jednak - nic nie poradzimy na bezmyślność i lenistwo urzędników powiatowych w starostwie powiatowym w Tomaszowie Maz.
kiki
kiki 09.10.2016, 09:01
Z racji ukształtowania terenu w rejonie tym powinna powstać zabudowa osiedla w stylu fińskiego budownictwa.
Warto nad tym pomyśleć, zaprojektować i zrealizować.
rwd
rwd 08.10.2016, 22:57
Jak urząd potrzebuje to sposób zawsze się znajdzie. Dla zwykłego człowieka sprawa okazałaby się nie do załatwienia.
kiki
kiki 08.10.2016, 20:35
Nooo.....i kupa cwaniaków zrobi interes życia na państwowym mieniu. Za grosze oczywiście...do rzeczywistej wartości.

Pozostałe