Tysiąc pacjentów w ciągu roku

  • 07.01.2016, 19:52
  • Mariusz Strzępek
Tysiąc pacjentów w ciągu roku
Pierwszy rok NU-MED Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej w Tomaszowie Mazowieckim

Ponad tysiąc tzw. pierwszorazowych pacjentów zgłosiło się do NU-MED Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej w Tomaszowie Mazowieckim w pierwszym roku działania ośrodka. Centrum rozpoczęło przyjmowanie chorych 7 stycznia 2015 roku. Tysięczny pacjent został zarejestrowany w końcówce grudnia.

 

Pierwsze miesiące pracy tomaszowskiej onkologii nie były łatwe, bo placówka czekała na decyzję Narodowego Funduszu Zdrowia w sprawie zakontraktowania świadczeń medycznych. Wielu, zgłaszających się do
NU-MED CDiTO pacjentów kierowanych było przez kadrę ośrodka do innych placówek onkologicznych.

 

- Z inicjatywy pacjentów chcących leczyć się w nowoczesnej placówce oraz z inicjatywy środowiska Amazonek, powstała petycja ws. kontraktu, którą podpisało ponad 7 tysięcy osób! Wnioski do NFZ o kontrakt dla NU-MED w Tomaszowie Mazowieckim kierowały też władze samorządowe miast, powiatów i gmin regionu tomaszowskiego - przypomina rzecznik Jacek Stępnicki.


1 sierpnia 2015r. to ważna data w działalności ośrodka, od tego dnia NU-MED CDiTO otrzymało kontrakt NFZ na leczenie w ramach chemioterapii. Kolejna to 1 września 2015r., czyli rozpoczęcie kontraktu na radioterapię i poradnię onkologiczną.

 

- Kontrakt przyczynił się do zwiększenia liczby pacjentów w kolejnych tygodniach i miesiącach. Dopełnieniem świadczeń było przyznanie NU-MED w Tomaszowie, programów lekowych, czyli możliwości leczenia pacjentów specjalnymi, indywidualnie dedykowanymi preparatami - dodaje Stępnicki.


W ramach kompleksowości świadczeń, NU-MED CDiTO zacieśnił współpracę ze Szpitalem, czyli z Tomaszowskim Centrum Zdrowia. Placówki organizują wspólne konsylia w ramach realizowanego Pakietu Onkologicznego i - w zależności od potrzeb - pacjentom, którzy wymagają nie tylko leczenia onkologicznego, wskazywane są świadczenia TCZ i odwrotnie. TCZ wykonuje m.in. zabiegi chirurgii onkologicznej, której nie świadczy NU-MED CDiTO.


Pierwszy rok działalności to także szereg działań profilaktycznych. Przedstawiciele ośrodka oddawali krew, organizowali badania mammograficzne. NU-MED zorganizował drużynę biegową, która jako reprezentacja grupy ośrodków z Tomaszowa, Katowic i Elbląga, wystartowała w tomaszowskim Biegu im. Bronisława Malinowskiego.

 

 

NU-MED CDiTO wyszedł także do społeczności włączając się w festyny lokalne, m.in. Dożynki Prezydenckie w Spale. Poza działalnością na płaszczyźnie społecznej, Centrum organizuje spotkania m.in. dla lekarzy, których celem jest zawiązywanie współpracy, by sprawniej i skuteczniej leczy pacjentów.


NU-MED Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej w Tomaszowie Mazowieckim znalazło się w "Mapie potrzeb zdrowotnych w zakresie onkologii dla województwa łódzkiego".
 

Mariusz Strzępek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Maniek
Maniek 10.01.2016, 00:22
Ja bym się bardziej cieszył jak by pacjentów tego przybytku ubywało a nie odwrotnie.
.....
..... 07.01.2016, 21:10
Wielkie Gratulacje i smacznego.

Pozostałe