Kajakarze z medalami

  • 21.09.2015, 10:20
  • Mariusz Strzępek
Kajakarze z medalami
19 września w Krakowie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików strefy E. W regatach tych wzięli udział kajakarze z MUKS Wiking przy MDK.

Strefa E obejmuje wszystkie kluby z województw Łódzkiego, Świętokrzyskiego, Podkarpackiego, Śląskiego, Małopolskiego. Na zawody zgłosiło się 18 ekip z tych województw. Pośród zawodników startujących w kategorii młodzik startowało 6 cioro medalistów tegorocznych  Mistrzostw Młodzików w kajakarstwie. Jest to jedna z mocniejszych stref pod względem poziomu sportowego w kraju w tej kategorii wiekowej.

 

Dobrze wśród tak mocnej obsady spisali się  tomaszowscy młodzi kajakarze zdobywając 3 medale. Srebro zdobyła Natalia Pasińska w jedynkach na dystansie 2000m. Natomiast w kategorii dzieci na 500m. srebro zdobył Filip Andryszczak a brąz Natan Góra.


Pozostałe wyniki również były niezłe. W konkurencji jedynek młodzików w stawce blisko 40 zawodników na 8 pozycji przypłynął Marek Rybarczyk, 12 Bartłomiej Gielec, 14 Jakub Andryszczak. W eliminacjach odpadli Bartosz Falendasz i Wiktor Kazan. W dwójkach natomiast na 6 pozycji przypłynęli Marek Rybarczyk z Bartkiem Gielcem a na 16 pozycji Bartosz Falendasz z Damianem Kaczorem. Wśród młodziczek oprócz Natali w jedynkach starowały również Angelika Karpik zajmując 12 miejsce i Liliana Sarnecka, która finiszowała na 15 pozycji.

 

W dwójkach dziewczyny Angelika i Liliana były 7. Wśród dzieci które ścigały się na 500m. oprócz Filipa i Natana na 10 pozycji dopłynął Cezary Chrustowski  a w roczniku 2005 i młodsi 5 miejsce zajął Paweł Andryszczak. Wśród dziewczynek 4 miejsce zajęła Julia Przybysz.


Zawody należy zaliczyć do udanych zawodnicy MUKS Wiking pokazali że mają charakter do walki i w tak mocno obsadzonych wyścigach radzą sobie bardzo dobrze. Nie jest to jeszcze może najwyższy szlif formy ale nie ma co narzekać, tym bardziej że na podium w jedynkach wśród młodzików stanęli Mistrz i Wice Mistrz Polski rocznika 2001 oraz Mistrz Polski rocznika 2002.


Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (6)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

obserwator
obserwator 28.09.2015, 14:54
A oni (kajakarze) nic nie mówią tylko ciężko pracują u "podstaw" aby ta nasza młodzież miała jakiś cel wżyciu i wyszła na prostą.....
Nie muszą kupować zawodników płacić wysokich pensji (zresztą na żadne nie mają pieniędzy) a medale i sukcesy są.... może im trzeba coś pomóc by żyło się lepiej naszemu tomaszowskiemu społeczeństwu....

Pozostałe