Tomaszowski Bieg Trzeźwości

  • 21.05.2018, 23:17
  • Joanna Sztymelska
Tomaszowski Bieg Trzeźwości
W niedzielę, 20 maja 2018 roku, na placu Kościuszki zorganizowany został Tomaszowski Bieg Trzeźwości z Wandą Panfil w ramach Tomaszowskiego Forum Trzeźwości. Udział w biegu wzięło około dwustu osób, najmłodszy miał trzy miesiące i był wieziony w wózku, a najstarszy miał 74 lata. Bieg rozpoczynał się na placu Kościuszki i na linii startu była też meta.

 

 

Jako pierwszy na metę przybiegł piętnastoletni Adrian Fuks uczeń Gimnazjum nr 3. Tomaszowski Tydzień Trzeźwości odbywa się w roku, w którym przypada setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Dlatego w czasie biegu Wanda Panfil razem ze swoimi podopiecznymi, z którymi na co dzień trenuje niosła biało-czerwoną flagę.

 

 

Organizatorem obchodów Tygodnia Trzeźwości  w naszym mieście jest Stowarzyszenie Abstynenckie "Azyl" i Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim. Po skończonym biegu odbyło się losowanie nagród. Dwie najważniejsze, to: rower ufundowany przez firmę Romstom, Krzysztof i Jacek Lechowscy, który został wylosowany dla  Sylwii Rybińskiej. Ogromną maskotkę natomiast ufundował Marcin Witko, prezydent Tomaszowa Mazowieckiego.

 


Uroczystość uświetnił występ zespołu "Blue Jeans", w składzie: Iwona Podskok oraz Stanisław i Paweł Szymula.
Janusz Dziubałtowski zaprosił wszystkich na kolejne imprezy organizowane w ramach obchodów Tomaszowskiego Tygodnia Trzeźwości, a w szczególności na piątek, 25 maja 2018 roku, do sali kina  „Włókniarz na ”Moje fascynacje” recital piosenek monologów Mariana Opani i na sobotni Bal abstynentów, który odbędzie się w Szkole Podstawowe nr 14.

 

 

 

 

Joanna Sztymelska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

he-man
he-man 24.05.2018, 07:35
A ja myślałem że w tym biegu chodzi o to by wystartować naprutym, a trzeźwym dobiec do mety.
PS. DO tego gościa co sie czepia wynagrodzenia w stowarzyszeniu ALA (czy jakoś tak). Teraz takie czasy, że za darmo to ludzie nie chcą nawet z łóżka wstać. A oni się obudzili bo w ostatnich czasach wzmogła się dyskusja odnośnie trzeźwości narodu. Więc i kasa się pojawiła. A skoro Ci to przeszkadza to załóż takie stow. i działaj w nim za darmo.
24.05.2018, 09:05
Ci ludzie działają za darmo. ALA to stowarzyszenie działające już ze 30 lat. Azyl nieco mniej, ale też ma bogatą historię. Sam bieg ma juz chyba ze 20 lat. Od początku organizował go AZYL. Ludzie pokazują w ten sposób, że można się dobrze bawić bez alkoholu. Dzisiaj w całej Polsce w każdy weekend jest kilkadziesiąt podobnych imprez. Tomaszów jednak był jednym z pierwszych miast mających aż dwie takie imprezy w roku. Drugą, jest Bieg Malinowskiego.
ooo
ooo 23.05.2018, 09:18
Tyle dzieci na biegu trzeżwości??!! A gdzie ci co naprawdę"grzeją". To jakieś nieporozumienie...
>
> 23.05.2018, 16:24
Dzieci też grxzeją to raz. A dwa, dzieci jesli nie grzeją musza byc zdrowe, wysportowane, by grzxejniki z grzania wyciagć
Sprostowanie
Sprostowanie 22.05.2018, 11:13
Organizatorami Forum Trzezwosci sa rowniez czlokowie stowarzyuszenia abstynenckiego ALA, ktore to Forum zostalo w pewien sposob porzucone przez urzednikow w minionych latach.Temat podjeli wowczas czlonkowie Stowarzyszenia Abstynenckiego ALA, dlugi czas samodzielnie je organizowali, gdyby nie oni temat Forum jako takiego by upadl. W latach posuchy i malego zainteresowania problemem alkoholowym , to czlonkowie Stowarzyszenia Abstynenckiego Ala wytrwale propagowali idee trzezwosci. To za poprzedniej wladzy samorzadowej w miescie urodzil sie pomysl ,aby przejac/zawlaszczyc ta idee i tak do tej pory metoda znieksztacen i niedomowien propaguje sie idee jakoby to Stowarzyszenie Azyl i Urzad Miasta byl pomyslodawca i glownym organizatorem tychze obchodow. A to jak na wstepie napisalem Stowarzyszenie Ala bylo glownym propagatorem idei trzezwosciowej w naszym miescie, na obecna chwile skutecznie jest to stowarzyszenie izolowane, albowiem przyjelo mniej krzykliwa forme swojej dzialnosci, a czy mniej skuteczna, w pomagani ludziom z problemem alkoholowym? Ja osobiscie uwazam ze z takim potęznym problemi jakim jest alkoholizm, wskazana jest POKORA, a nie krzykliwosc. To ze ktos sobie pobiega w centrum miasta i pospiewa na scenie, na pewno nie rozwiaze istoty problemu!!!! A problem jest potezny!!!!!
>
> 22.05.2018, 12:42
A Wy w stowarzyszeniu ALA jaki macie stosunek do Kościoła? Krytyczny? Czy chodźcie?

Gorzala problemem potężnym jest, ale i kaska jest jakaś dla działaczy którzy wokół tego problemu chodzą? Czy nie? Jak wszędzie, nie dla wszystkich pewnie, ale dla cześć jest.
katolik
katolik 22.05.2018, 23:37
Jakie znaczenie ma wyznanie w problemach alkoholowych??? Co za różnica w kogo dana osoba wierzy czy może jest ateistą ??? Problem dojenia alkoholu nie zna rasy, wyznania czy strony politycznej. Moim skromnym zdaniem to po prostu nałóg i tyle, trzeba danej osobie pomóc jeśli ona tego chce. Ubieranie tego w piękne słowa "choroba" itp. nic nie zmieni. Odwyk darmowy powinien być dwa razy: 1 raz bo ktoś chce pomocy i drugi aby dać drugą szansę i ostatnią. Pozostałe leczenia odwykowe powinny być płatne 100%, o ile dana osoba wyrazi chęć leczenia odwykowego. Każde stowarzyszenie pomagające w leczeniu uzależnień jest na wagę złota i powinny te organizacje/stowarzyszenia wzajemnie się wspierać, a nie walczyć kto jaką imprezę robi i jest jej pomysłodawcą. Żenada jak małe dzieci, choć rozumiem POMYSŁODAWCĘ biegu, bo dlaczego ktoś inny przywłaszcza sobie to czy owo.
>
> 23.05.2018, 00:38
mówi się, że katolicy to pijusy. Z drugiej strony Jerzy Pilch wali gorząłę, robi z tego literacką inspiracje i rzadko kiedy łączy się to z faktem, że ewangelikiem.

Czy wyznanie ma wpływ na skłonności do alkoholizmu? Nie wiem, wiem, że mamy łatę pijaków.
Z Idiotami
Z Idiotami 22.05.2018, 14:11
się nie dyskutuje!!!!!!!!!!
>
> 22.05.2018, 23:29
w takim razie proste pytanie: ile miesiecznie zarabia działacz antyalkoholowy?
>
> 22.05.2018, 01:17
Jak zwykle świetny materiał wideo! To po pierwsze.

Po drugie, szkoda mi krytykować swoich, bo niezależnie czy oni utożsamiają się ze mną to ja utożsamiam się z nimi, ale okulary przeciwsłoneczne do wywiadu przed kamerą należałoby zdjąć. Błędy językowe mniej już mi przeszkadzają u pani od ośwaity, bo jesteście pod presja wszystkich złogów PRLowskich, ich dzieci i zależnych od nich, więc cały czas jest człowiek pod napięciem. Znam to.

Ale zdjęcie okularów to prosta zasada o której warto pamiętać. Nawet w słonecznym Cannes rzadko kiedy zdarza się, by ktoś z zasłonietymi oczami z mediami. To są drobne szczegóły, ale zniechęca się ludzi podprogowo.

Na pewno bardzo dobrze, że coś takiego się organizuje.

Tymczasem w Piotrkowie mówi się o wprowadzaniu prohibicji między 23 a 6...

Problem złożony. Z jednej strony to mocne ograniczenie praw ludzi z najgorszymi skojarzeniami z przeszłości, z drugiej schlana młodzież zakłócająca ciszę nocną mieszkańcom blokowisk, to jest coś czego często doświadczam :(
>
> 22.05.2018, 01:03
Gdy kamienica w której jest Play będzie wyremontowana to ten róg placu Kościuszki będzie bardzo ładny.

Pozostałe