Bez zwycięstwa, ale z szansą na Play Off

  • 09.03.2015, 23:11
  • bartek28tm
Bez zwycięstwa, ale z szansą na Play Off
Kręglarze Pilicy w miniony weekend rozegrali swój dziesiąty mecz rozgrywek Superligi.

Rywalem naszej drużyny w pojedynku rozegranym przy ulicy strzeleckiej był pierwszy zespół Dziewiątka Amica Wronki.

 

W pojedynku Michała Dębickiego z Maciejem Kląskała obaj zawodnicy wykazali się słabą dyspozycją. Pierwszą partię wygrał rywal. W  dwóch kolejnych górą okazał się Tomaszowianin. Dębicki miał szansę na zdobycie punktu za pojedynek, ale uległ rywalowi w czwartej rundzie 19:142 i zawodnik musiał obejść się smakiem ,gdyż swoją potyczkę przegrał różnicą 16 punktów (518:534).

 

Szanse na poprawienie dorobku Tomaszowian miał Paweł Osiński. Niestety i tym razem nie mieliśmy szczęścia. Paweł pojedynek z Filipem Brzóską rozpoczął od zwycięstwa 134:127. Dwie kolejne partie padły jednak łupem kręglarza gości. W ostatniej kolejce tej potyczki Osiński musiał wygrać rundę różnicą 13 punktów. Niestety przewaga na koniec wyniosła tylko "dwa" oczka na korzyść Pawła  i kolejny punkt za pojedynek powędrował na konto klubu Amica Wronki.

 

Powodów do radości nie mieliśmy także po występie duetu Klimek - Polak v.s Tomasz Pajor. Pierwsza runda zakończyła się wygraną Pajora z Klimkiem 129:131. W drugiej rundzie na torze pojawił sie Polak, ale i on nie nawiązał walki przegrywając trzy kolejne partie i cały pojedynek 0:4  (480: 533).

 

Szansę na wygraną mógł podtrzymać Konrad Mocarski. Zawodnik spisał się rewelecyjnie i zaliczył zwycięstwo w trzech pierwszych rundach, przegrywając jedynie czwartą. Rywalem zawodnika Pilicy był Kamil Palacz. Mocarski nie tylko uzyskał punkt za pojedynek, ale także odrobił 18 z 79 punktów straty,

 

Niezwykle wyrównany walka miałą miejsce w pojedynku Tadeusza Ślwińskiego z Mateuszem Borowskim. Pierwszą rundę wygrał nasz as 152:121. W kolejnych dwóch to jednak Borowski był lepszy. Ślwiński musiał się postarać, aby Pilica miała jakiekolwiek szansę na wygraną. Popularnemu Tadkowi wystarczyła wygrana w partii numer cztery, gdyż bilans kręgli wciąż był pozytywny  i po trzech odsłonach wynosił "+5". Piliczanin nie zawiódł i wygrał różnicą dwóch oczek, tym samym zdobywając drugi punkt za pojedynek dla ekipy z Tomaszowa.

 

Po podsumowaniu wszywstkich wyników strata Pilicy do zespołu Amici wynosiła  - punkt za pojedynek, oraz 54 małe punkty za kręgle.

 

Skormną już nadzieją na zwycięstwo był Mateusz Goździk, który rywalizował ze znakomitym Bartoszem Krugiem. Młody kręglarz Pilicy pokonał Kruga, jednak różnica punktówa w kręglach to zaledwie "+9", co oznaczało, iż dwa punkty bonusowe za kołki powędrują do drużyny gości. Przy remisie 3:3 w punktach za pojedynki, dwa dodatkowe punkty zagwarantowało drużynie Dziewiątki wygraną 3:5.

 

KS Pilica - KS Dziewiątka Amica Wronki 3:5 (3:3 w pojedynkach; 0:2 bonus; - 3103:3148 kołki)

bartek28tm

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe