×

MZK drzwi szeroko otwarte

  • 13.05.2018, 16:41
  • Joanna Sztymelska
MZK drzwi szeroko otwarte
W sobotę, 12 maja 2018 roku, obchodzony był Dzień Funduszy Europejskich. Miejski Zakład Komunikacyjny, którego nowa baza wybudowana została dzięki dofinansowaniu z środków Unii Europejskiej, otworzył tego dnia szeroko swoje drzwi. Każdy, kto tego dnia zawitał do siedziby MZK, znajdującej się przy ulicy Warszawskiej, mógł wziąć udział w zorganizowanym festynie, miał możliwość obejrzeć nowe autobusy hybrydowe, zwiedzić nową stację diagnostyczną, myjnie dla autobusów i specjlaistyczne warsztaty.

Miejski Zakład Komunikacyjny zapewnił wiele atrakcji dla odwiedzających. Był symulator dachowania, do którego cały czas ustawiała się liczna kolejka. Każdy chciał sprawdzić, jak czuje się człowiek w czasie niebiezpiecznego wypadku. Tomaszowscy strażacy prezentowali samochód, który był prawdziwą atrakcją dla dzieci. Każde mogło poczuć się jak strażak, usiąść za kierownicą auta i włączyć sygnał alarmowy. Prócz tego były stanowiska z malowaniem twarzy, z którego najmłodsi chętnie korzystali oraz możliwość robienia ogromnych baniek mydlanych. Wypełniały one cały plac zajezdni MZK. 

 

Tomaszowianie mogli zwiedzić garaże, w których stoją autobusy, stanowisko techniczne z kanałem, gdzie naprawiane są usterki oraz myjnię samochodową. Jeden z hybrydowych autobusów wjeżdżał razem z pasażerami do myjni, gdzie prezentowane było mycie aut. Odwiedzający mogli  od środka sprawdzić, jak wygląda mycie autobusów, które wyjeżdżają w trasy.

 

 


Wystawione do oglądania były nowe autobusy hybrydowe, ale każdy mógł wejść też do starych aut. Zaprezentowano w nich różne rodzaje kasowników biletów. 

 

- Tomaszowski MZK jest jednym z najnowocześniejszych w Polsce. Jest to zasługa wielkiej ilości ludzi, poczynając od władz miasta, które dały zielone światło i które się bardzo angażowały zarówno w zakup autobusów, jak w budowę tej bazy. Pan prezydent Marcin Witko osobiście wydał tutaj dyspozycje, że bardzo mu zależy na nowoczesnej komunikacji miejskiej. Zapowiadał to jeszcze przed tym, jak został prezydentem. W projekt zaangażowani byli urzędnicy z magistratu  oraz pracownicy naszej spółki, którzy zajęli się nim  od strony technicznej. Podziękowania należą się także władzom województwa, które przekazały pieniądze na inwestycję.  Myślę, że to była współpraca bardzo kreatywna. Dziś możemy podziwiać jej efekty - powiedział Rafał Bałazy, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego

 

 

 


 

Joanna Sztymelska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jeden z Sumerów
Jeden z Sumerów 29.05.2018, 15:54
Czas zaczac wreszcie budować jakąś dumę miejską. Komu sie tu nie podoba - droga wolna. Ludzie w podzadnych miastach maja takie jadro wartości zwiazanych z lokalną trożsamości, której dotykać nie pozwalają. U nas jeździ się po reput5acji miasta w te i nazat jalkby to było kłębowisko patologii. Hehhhh w kontekscie Łodzi?? Tamntejszych układzików które pozwalały na mordowanie ludzi w karetkach? Hehhh.

W kontekście najbliższych miasta, leśnego otoczenia, wielu zwierząt występujących dookoła a nie występująych aż do puszczy białowieskiej Tomaszów jest arkadią.

Nie doceniamy tego i w przyszłosci będziemy płackać tęskniąc.
Rafał Goździk
Rafał Goździk 13.05.2018, 21:39
Dziękuję wszystkim za super spędzony dzień otwarty w MZK Tomaszów Mazowiecki. I życzę naszej zajezdni sukcesów na dalsze lata.
M.Grażyński
M.Grażyński 14.05.2018, 00:25
Czy to początek tworzenia się wspólnoty mieszkańców naszego miasta w miejsce zbieraniny jedynie narzekającej i łypiącej na siebie spode łba? Czas pokaże.
Michał Grażyński
Michał Grażyński 13.05.2018, 21:37
Materiał robi wrażenie. Tomaszów pod względem transportu publicznego spokojnie można zaliczyć do najbardziej przyjaznych miast.

To i kilka programów socjalnych jakie wprowadziła władza od 2015 roku z pewnością przełoży się na wzrost populacjinaszego Miasta.

Warto również jeszcze raz podziękować wszystkim zaangażowany w stworzenie tego ciekawego materiału. Tak dobrych materiałów wideo nie ma żaden inny portal nie tylko w Tomaszowie, ale nawet w całym województwie. Co może nie? Spójrzcie na internetowe wydania łódzkiej Gazety Wyborczej czy Dziennika Łódzkiego.

Panie Mariuszu, oby tak dalej. Potrafi pan stworzyć poratl o tematyce lokalnej do którego bez oderobiny wstydu można odsyłać wszystkich, którzy chcą czegoś dowiedzieć się o naszym mieście.

Wreszcie z optymizmem patrzę w przyszlość.
pasażer
pasażer 13.05.2018, 19:45
Przyznać należy, że baza MZK weszła w XXI wiek. Wysoki komfort podróżowania nowymi autobusami. Pasażerowie nie muszą już się dusić w upalne dni. Jest to na prawdę duży sukces Miasta. Nie musimy się wstydzić przed osobami odwiedzającymi nasze miasto.
Jeden z Sumerów
Jeden z Sumerów 29.05.2018, 15:47
A bardzo sie stydziłeś dotychczas? Przed kim? PRzed tymi z Opopczna? Czy z Pieczkowa?

"Nieeeee! Ja to mam znajomych z Wahhhhraszawy" To znaczy pewnie opjciec badylarz w czasach koniuknktury kupil dziecku chlopskiemu mieszkanie tam? No i nie ma w tym nic złego, poza tym, że smieszne jest zapominanie o swoich korzeniach po 5 latach mieszkania gdzieindziej. To są ludzie wydmuszki. Dopowiedz sobie na kogo teraz glosują,l skoro kpią ze tragedii w Smoleńsku, czy śmierci papieża Polaka.

No ale dobra, niech będzie wstydzić się przed znajomi z Wahhhraszawy? Gdzie bilet kosztuje ponad 240 zł miesiecznie a na niektorych ulicach nadal rzuca jak na rodeo.

Pozostałe